کدهای وردپرس

افزودن مدیر از طریق FTP در وردپرس هنگام فراموشی رمز عبور

به هر دلیلی ممکن است دیگر به پیشخوان خود دسترسی نداشته باشید و بخواهید از روش های دیگری مانند افزودن مدیر از طریق FTP نقش جدید مدیریت را برای دسترسی به پیشخوان خود ایجاد نمایید.

ممکن است پس از نصب افزونه یا قالبی نامناسب دیگر با اکانت مدیریت قبلی نتوانید به پیشخوان خود دسترسی داشته باشید و یا رمز عبور خود را فراموش کرده و از طریق مراحل بازیابی نیز ایمیلی دریافت نکنید.

نگران نباشید، چنانچه با این مشکل در وردپرس مواجه شده اید، در این آموزش از وردپرس نارنجی با هم یاد میگیریم که چگونه اکانت مدیر را از طریق FTP در وردپرس ایجاد کنیم.

افزودن مدیر از طریق FTP در وردپرس

برای افزودن مدیر از طریق FTP در وردپرس باید تغییراتی را در فایل function.php در هاست خود ایجاد کنید. پس قبل از انجام هر کاری حتما از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

با روشی که در ادامه توضیح می دهم و تغییراتی که در قطعه کد مورد نظر می توانید ایجاد کنید، می توانید هر نقش کاربری دلخواه خود را از طریق FTP برای دسترسی به پیشخوان وب سایتتان ایجاد نمایید.

برای افزودن مدیر از طریق FTP در وردپرس به هاست خود مراجعه کرده و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes/ مراجعه کرده و وارد پوشه قالب مورد استفاده خود بروید.

در این مسیر فایل function.php را یافته و ویرایش نمایید. چه از طریق FTP و چه به صورت مستقیم این فایل را ویرایش نمایید، کافی است قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن برای افزودن مدیر از طریق FTP در وردپرس قرار دهید.

function wpb_admin_account(){

$user='atefe';$pass='wpnarenji';$email='email@site.com';

if (!username_exists($user) && !email_exists($email)){

$user_id = wp_create_user($user,$pass,$email);

$user = new WP_User($user_id);

$user->set_role('administrator');}}

add_action('init','wpb_admin_account');

در این قطعه کد از متغییر user برای نام کاربری، متغییر pass برای تنظیم رمز عبور یا پسورد کاربر جدید و در نهایت از متغییر email برای تنظیم آدرس ایمیل یا پست الکترونیکی مدیر جدید استفاده شده است.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت اسلایدر آخرین نوشته ها در وردپرس بدون استفاده از افزونه

در این کد برای نام کاربری به جای atefe نام کاربری دلخواه خود را وارد نمایید. (دقت کنید که نام کاربری برای افزودن مدیر از طریق FTP نباید پیش از این در سایت موجود باشد.)

به جای رمز عبور که عبارت wpnarenji قرار داده شده است، رمز عبور دلخواه خود را برای افزودن مدیر از طریق FTP در وردپرس قرار دهید و در نهایت برای ایمیل به جای email@site.com ایمیل خود را وارد کنید.

برای تنظیم سطح دسترسی در وردپرس نیز میتوانید در خط ششم با تغییر مقدار تابع set_role بجای دسترسی administrator که برای مدیر مورد استفاده قرار میگیرد، از سطوح editor، author، contributor و subscriber می توانید استفاده کنید.

پس از قرار دادن این کد در فایل فانکشن، می توانید با استفاده از مشخصات مدیر جدید که در این کد قرار دادید، وارد پیشخوان وب سایت خود شوید.

نکته: پس از ورود به پیشخوان خود و اطمینان از ایجاد کاربر جدید، کدهایی که پیش از این در فایل فانکشن قرار دادید، پاک کنید.

کاربر جدید از طریق FTP ایجاد شده است و دیگر نیازی به وجود این کدها نیست. ممکن است با تلاش وردپرس در ایجاد و افزودن مدیر از طریق FTP با مشخصاتی که قبلا وجود دارد، با خطا در پیشخوان خود مواجه شوید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن