آموزش های وردپرس

آموزش رنگی کردن متن در گوتنبرگ

گوتنبرگ این ویرایشگر جدید و پیشرفته امکانات بسیار خوبی در اختیار شما قرار می دهد، اما یکی از کمبودهایی که در این ویرایشگر احساس می شود عدم قابلیت رنگی کردن متن در گوتنبرگ است.

بلوک متن در گوتنبرگ به طور پیش فرض مانند ویرایشگر کلاسیک عمل نمی کند و اگر بخواهید تنها قسمتی از یک پاراگراف خود را به رنگ دیگر دربیاورید، کل پاراگراف به آن رنگ در می آید.

هر روز نسخه های جدیدی از وردپرس و همچنین گوتنبرگ ارائه می شود و امیدوارم این موضوع نیز در گوتنبرگ حل شود. اما تا قبل از آن باید چه اقدامی انجام داد؟

گوتنبرگ به عنوان ویرایشگر اصلی وردپرس از نسخه وردپرس ۵ رونمایی شده است و مت ملانگ هم بنیانگذار وردپرس، تاکید می کند که روند طراحی سایت در سال جدید به سمت ویرایشگر گوتنبرگ پیش می رود. پس با استفاده از گوتنبرگ، رنگی کردن متن را که شاید در بعضی محتواها ضروری هستند، چگونه پوشش دهیم؟

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی دو روش را برای رنگی کردن متن در گوتنبرگ بررسی خواهم کرد تا با استفاده از این ویرایشگر جدید بتوانید تمام نیازهای خود را برطرف کنید.

رنگی کردن متن در گوتنبرگ

برای رنگی کردن قسمتی از پاراگراف خود در گوتنبرگ دو راه پیش روی شما قرار دارد، یکی استفاده از بلاک های دیگر به غیر از بلوک متن و دیگری نصب افزونه می باشد. در ادامه هر دو روش را توضیح خواهم داد.

رنگی کردن قسمتی از پاراگراف با بلوک کلاسیک

خوشبختانه در گوتنبرگ می توانید از بلوک کلاسیک با تمام امکانات ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید و در واقع در صورت تصب نکردن ویرایشگر کلاسیک، نوشته های پیشین بدون بهم ریختگی و در این بلوک نمایش داده می شوند.

این مطلب را از دست ندهید :
آشنایی با کلیدهای میانبر در وردپرس
بلوک کلاسیک
بلوک کلاسیک در گوتنبرگ

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید، در این بلوک تمام امکانات ویرایشگر کلاسیک در دسترس شما خواهد بود و می توانند مانند قبل با ابزارهای موجود در این بلوک اقدام به رنگی کردن متن در گوتنبرگ کنید.

رنگ دار کردن قسمتی از پاراگراف با افزونه Advanced Rich Text Tools for Gutenberg

یکی دیگر از روش های رنگی کردن قسمتی از پاراگراف، افزودن این قابلیت به گوتنبرگ با افزونه Advanced Rich Text Tools for Gutenberg می باشد.

این افزونه تا کنون با بیش از ۶.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۹ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای فعال سازی قابیلت رنگی کردن متن در گوتنبرگ، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Advanced Rich Text Tools for Gutenberg

پس از فعال سازی این افزونه، در هنگام افزودن متن در بلوک متن، در گزینه های سمت چپ دو گزینه با عنوان Inline Text Colour و Inline Background Colour ظاهر می شود که به شما کمک می کند متون داخلی درون هر پاراگراف را رنگی کنید.

رنگی کردن متن با افزونه Advanced Rich Text Tools for Gutenberg
افزونه Advanced Rich Text Tools for Gutenberg

همانطور که مشاهده می کنید اگر قابلیت ضروری در گوتنبرگ وجود نداشته باشد، می توانید این قابلیت را با کدنویسی و یا افزودنی های وردپرس به این ویرایشگر اضافه کنید و بهترین راه حل استفاده از این ویرایشگر جدید به جای ویرایشگر پیشین است.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن