کدهای وردپرس

افزودن توضیحات به دسته بندی ها در وردپرس

با افزودن توضیحات به دسته بندی ها در وردپرس می توانید مفهوم دقیق تر و بهتری را از دسته بندی خود ارائه دهید. این موضوع هم برای دسته بندی های محصولات و هم برای دسته بندی های نوشته ها صادق است.

توضیحات دسته بندی
توضیحات در دسته بندی ها

برای افزودن توضیح به دسته بندی های خود، کافی است مانند تصویر بالا به صفحه ویرایش دسته بندی مراجعه کنید و در بخش توضیح جزئیات دلخواه را وارد نمایید.

به طور پیش فرض در اکثر قالب ها این توضیحات در صفحات آرشیو دسته ها نمایش داده می شوند، اما برخی از قالب ها از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه افزودن توضیحات به دسته بندی ها را در وردپرس برای قالب هایی که این قابلیت را ندارند، آموزش خواهم داد.

افزودن توضیحات به دسته بندی ها در وردپرس

برای این منظور قبل از ایجاد هر تغییری حتما از وب سایتتان یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.سپس به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes رفته و پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کنید.

در این پوشه به دنبال فایلی با عنوان category.php بگردید، اگر چنین فایلی وجد نداشت می توانید تغییرات خود را در فایلی با عنوان archive.php اعمال کنید.

<?php

the_archive_description( '<div class="taxonomy-description">', '</div>' );

?>

کد بالا را به فایل و در مکانی که تمایل دارید پس از افزودن توضیحات به دسته بندی ها این توضیحات نمایش داده شوند، قرار دهید.

علاوه بر این می توانید لیستی از دسته بندی های خود را به همراه توضیحات آن در مکان دلخواهتان قرار دهید. برای این منظور باید قطعه کد زیر را در فایل فانکشن قالب سایتتان قرار دهید.

function wpn_catlist_desc()

{ $string = '<ul>';

$catlist = get_terms( 'category' );

 if ( ! empty( $catlist ) ) { foreach ( $catlist as $key => $item )

{ $string .= '<li>'. $item->name . '<br />';

$string .= '<em>'. $item->description . '</em> </li>'; } }

$string .= '</ul>'; return $string; }

 add_shortcode('wpn_categories', 'wpn_catlist_desc');

فایل فانکشن قالب نصبی شما در هاستتان و در مسیر نصب وردپرس، در آدرس wp-content/themes و در پوشه قالب نصبی با عنوان functions.php قرار دارد.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش اعلان سفارشی در پیشخوان وردپرس با توابع وردپرس

با اضافه کردن کد بالا به این فایل می توانید برای نمایش دسته بندی ها به همراه قابلیت افزودن توضیحات به دسته بندی ها، از شورت کد زیر استفاده نمایید.

[wpn_categories]

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، با قرار دادن این شورت کد در ابزارک و یا هر قسمت دلخواه خود، تمام دسته بندی ها به همراه توضیحات آن ها نمایش داده می شود.

نمایش دسته بندی ها به همراه توضیحات
نمایش دسته بندی ها به همراه توضیحات در مکان دلخواه

با افزودن توضیحات به دسته بندی ها در وردپرس برای نوشته ها و محصولات خود، همانطور که گفتم می توانید مفهوم دقیق تر و بهتری را از دسته های خود نمایش دهید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن