کدهای وردپرس

آموزش قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس

با قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس می توانید این امکان فراهم کنید تا کاربران شما مطالبی که در وب سایتتان جستجو می کنند را از طریق موتور جستجوی قدرتمند گوگل پیدا کنند.

این ویژگی باعث می شود کاربران با کوئری های قدرتمند گوگل در وب سایت شما جستجو کنند و با دقت بیشتری مطالب مورد نظر خود را بیابند.

اگر هنگام جستجو در گوگل به آدرس بار خود دقت کرده باشید، حالتی مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

URL جستجو با گوگل
آدرس جستجوی گوگل

حرف q در این آدرس مخفف عبارت query یا پرس و جو است و عبارت بعد از آن کلمه ای است که جستجو کرده اید. در این حالت گوگل در تمام وب، عبارت درخواست شده را جستجو می کند و نتایج نمایش داده شده از تمام سایت ها و وبلاگ ها می باشد.

در حالت قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس می توانید جستجو را با عبارت Sitesearch تنها محدود به وب سایت خود کنید.

URL جستجوی گوگل برای یک سایت
جستجوی گوگل تنها برای یک سایت

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس را آموزش می دهم. اگر به دنبال چنین امکانی در وب سایت خود هستید، در ادامه این آموزش با من همراه باشید.

قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس

برای اینکه فرم جستجو در گوگل را به وب سایت خود اضافه کنید، به منوی نمایش >> ابزارک ها رفته و ابزارک html سفارشی را به محل دلخواهتان برای قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس اضافه کنید.

افزودن جستجوی گوگل در وردپرس
ابزارک html سفارشی

در این ابزارک در بخش عنوان یک عنوان مناسب قرار داده و در بخش محتوا قطعه کد زیر را قرار دهید.

<form method="get" action="http://www.google.com/search" dir="rtl" style="font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:12px; border:1px solid #999; padding:4px; width:250px;">

<input type="text" name="q" size="22px" maxlength="255" value="" style="font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:12px;" />

<input type="submit" value="جستجو در گوگل" style="font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:12px;" /><br />

<input type="hidden" name="sitesearch" value="https://wpnarenji.ir" />

</form>

دقت کنید که برای اینکه موتور جستوی گوگل نتایج را تنها در وب سایت شما جستجو کند، به جای آدرس wpnarenji.ir آدرس وب سایت خود را قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
ایجاد شماره تماس قابل کلیک برای تماس مستقیم در وردپرس
اضافه کردن جستجوی گوگل به وردپرس
قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس

نتیجه کار برای قرار دادن چستجوی گوگل در وردپرس تا این مرحله به شکل تصویر بالا خواهد بود. در قطعه کد معرفی شده می توانید فونت دلخواه و اندازه و رنگبندی دلخواهتان را وارد نمایید.

چنانچه علاوه بر ظاهر تصویر بالا تمایل دارید در فیلد جستجو عبارتی پیش فرض را قرار دهید، باید تغییراتی در فایل header.php قالب خودتان ایجاد کنید.

پس برای قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس همراه با متن پیش فرض، به منوی نمایش >> ویرایشگر پوسته بروید و در صورتی که امکان ویرایش کدها را در پیشخوان خود قفل کرده اید، باید به هاست خودتان بروید.

در هاست خود و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes مراجعه کرده و در پوشه قالب نصبی خودتان به دنبال فایل header.php بگردید.

اکنون برای اینکه علاوه بر قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس بتوانید متن پیش فرض دلخواه خود را اضافه کنید، قطعه کد جاوااسکریپت زیر را در بین تگ <head> قرار دهید.

<script type="text/javascript">

function formclear(thisfield, defaulttext) {

    if (thisfield.value == defaulttext) {

        thisfield.value = "";

    }

}

function formrecall(thisfield, defaulttext) {

    if (thisfield.value == "") {

        thisfield.value = defaulttext;

    }

}

</script>

سپس برای نمایش متن پیش فرض بعد از قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس، قطعه کد زیر را در بین تگ <body> قرار دهید.

<form method="get" action="http://www.google.com/search" dir="rtl" style="font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:12px; border:1px solid #999; padding:4px; width:250px;" target="_blank">
<input type="text" name="q" size="22px" maxlength="255" value="جستجو..." style="font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:12px;" onclick="formclear(this, 'جستجو...')" onblur="formrecall(this, 'جستجو...')" />
<input type="submit" value="جستجو در گوگل" style="font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif; font-size:12px;" /><br />
<input type="hidden" name="sitesearch" value="https://wpnarenji.ir " />
</form>

دقت کنید که به جای آدرس وردپرس نارنجی از آدرس وب سایت خودتان استفاده نمایید. پس از استفاده از این کد، با قرار دادن جستجوی گوگل در وردپرس خودتان و پس از جستجو به وب سایت گوگل منتقل شده و نتایج مورد نظر از وب سایت شما جستجو و نمایش داده می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
افزودن برچسب نقش کاربران در نظرات وردپرس
جستجو در وب سایت وردپرسی توسط گوگل
نمایش جستجو در سایت توسط گوگل

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن