کدهای وردپرس

اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان وردپرس بدون استفاده از افزونه

گاهی ممکن است بخواهید کمی فراتر رفته و صفحه ادمین وب سایت خود را کمی حرفه ای تر کنید. برای مثال ممکن است بخواهید اقدام به اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان خود کنید.

با اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان وردپرس خود، می توانید بخش دلخواهتان را به مدیریت وب سایتتان اضافه نمایید.

منو و زیرمنوی سفارشی در ادمین وردپرس
نمونه منو و زیرمنو در پیشخوان

برای مثال همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید می توانید منویی با نام برند خود در پیشخوان خود اضافه کرده و برای مثال در آن محتویاتی برای آشنایی بیشتر با شرکت خود قرار دهید. ( راهی برای بازریابی طراحی وب سایت!)

در این آموزش از وردپرس نارنجی در مورد نحوه اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان وب سایت وردپرسی بدون استفاده از افزونه صحبت خواهم کرد.

اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان وردپرس بدون استفاده از افزونه

برای اینکه بتوانید منو و زیرمنوی دلخواه خود را به پیشخوان وب سایتتان اضافه نمایید، باید تغییراتی را در فایل function.php قالب نصبی خود اعمال کنید.

از آنجایی که اعمال تغییرات روی این فایل ریسک دارد! بهتر است قبل از انجام بقیه مراحل یک فایل پشتیبان از وب سایت خودتان تهیه کنید.

اکنون چنانچه امکان تغییر فایل ها در پیشخوان شما فراهم است، به منوی نمایش >> ویرایشگر پوسته رفته و فایل function.php را ویرایش کنید.

اما اگر امکان ویرایش فایل ها را از طریق مدیریت بسته اید، به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرستان به آدرس wp-content/themes رفته و در پوشه همنام قالب نصبی خود فایل function.php را ویرایش کرده و قطعه کد زیر را در انتهای آن قرار دهید.

function addAdminMenu(){

add_menu_page('WPNARENJI Admin Settings', 'WPNARENJI Admin', 'manage_options', 'wpnarenji_admin_settings_page', 'admin_pg_function', '', 3);

add_submenu_page('wpnarenji_admin_settings_page','User Role Editor', 'Edit User Roles','manage_options', 'user_role_editor_slug', 'edit_user_roles_function');

}

همانطور که در قطعه کد بالا مشاهده می کنید، من برای افزودن منویی با عنوان WPNARENJI ADMIN از تابع add_menu_page استفاده کرده ام.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش رفع خطای درخواست اطلاعات FTP در وردپرس

همچنین با استفاده از تابع add_submenu_page دو زیر منوی WPNARENJI ADMIN و Edit User Roles را به منوی اصلی مانند تصویری که در مقدمه آورده شده بود، اضافه کردم.

شما هم می توانید برای اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان خود از قطعه کد معرفی شده استفاده کنید. دقت کنید که عنوان های دلخواه خود را به کار ببرید.

اکنون پس از اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان خود با کلیک روی آنها خواهید دید که هیچ محتوایی به شما نمایش داده نمی شود. در ادامه این آموزش نحوه نمایش محتوای دلخواه را در این صفحات آموزش می دهم.

نمایش محتوای دلخواه پس از اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان

همانطور که در قطعه کد قبلی مشاهده می کنید، دو تابع add_menu_page و add_submenu_page برای اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان استفاده شده اند.

در این دو تابع دو تابع دیگر نیز برای محتوای درون این منوها با عنوان های admin_pg_function و edit_user_roles_function فراخوانی شده اند. این دو تابع هر عنوانی را می توانند داشته باشند، البته دقت کنید که عنوان های یکتا استفاده کنید.

اکنون پس از اینکه قطعه کدی که در مرحله قبلی معرفی کردم را برای اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان خود به فایل function.php قالبتان اضافه کردید، قطعه کد زیر را برای نمایش محتوای دلخواه در ادامه آن وارد نمایید.

function admin_pg_function(){

if(!current_user_can('manage_options')){

wp_die( __( 'You do not have sufficient permissions to access this page.' ) );

}

/*add any form processing code here in PHP:*/

?>

<div style="width:750px;">

<h1><span style="position:relative;top:-7px">WPNARENJI.IR Learning WordPress</span></h1>
<?php

/*add the rest of your page content above here if it's HTML and below here if it's PHP!*/

}/*end admin_pg_function function.*/

/*end cody by Ian L. to add custom menu item to wp-admin...*/
function edit_user_roles_function(){

if(!current_user_can('manage_options')){

wp_die( __( 'You do not have sufficient permissions to access this page.' ) );

}

/*add any form processing code here in PHP:*/

?>

<div style="width:750px;">

<h1><span style="position:relative;top:-7px">WPNARENJI.IR Learning WordPress</span></h1>
<?php

/*add the rest of your page content above here if it's HTML and below here if it's PHP!*/

}//end edit_user_roles_function function.

//############### end add main menu item to wp-admin ############

شما نیز می توانید محتوای دلخواه خود را برای نمایش در منوهای خود وارد کنید. مانند آنچه در تصویر مشاهده می کنید، من نیز با اضافه کردن قطعه کدهای معرفی شده اقدام به اضافه کردن منو و زیرمنوی سفارشی در پیشخوان کردم و آدرس وردپرس نارنجی را در آن قرار دادم.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت ابزارک های سفارشی در وردپرس
محتوای دلخواه در منوی سفارشی
ایجاد محتوای دلخواه در منوی سفارشی ادمین وردپرس

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن