ایزی دیجیتال دانلود

آموزش ایجاد محصول در EDD

در وردپرس می توانید با کمک افزونه ایزی دیجیتال دانلود فروشگاهی مخصوص فروش فایل های دانلودی ایجاد کنید و با ایجاد محصول در EDD ، محصولات خود را به فروش رسانده و کسب درآمد کنید.

پس از نصب افزونه Easy Digital downloads و پیکربندی آن، قدم بعدی برای ایجاد فروشگاه محصولات دانلودی، ایجاد محصولات دیجیتال می باشد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه ایجاد محصولات در EDD و مدیریت آن ها را آموزش خواهم داد تا بتوانید پس از راه اندازی فروشگاه دیجیتال خود، از آن کسب درآمد کنید.

ایجاد محصول در EDD

اولین کاری که برای ساخت محصول دانلودی باید انجام دهید، کلیک روی منوی دانلود ها در پیشخوان وب سایتتان می باشد.

تمام محصولات دانلودی
محصولات دانلودی

با کلیک روی این منو به صفحه تمام محصولات دانلودی خود هدایت خواهید شد. در این صفحه برای ایجاد محصول جدید در EDD روی دکمه افزودن کلیک کنید.

افزودن محصول جدید
محصول جدید در EDD

در این صفحه برای ایجاد محصول در EDD ابتدا یک عنوان و توضیحات مناسب برای محصول دانلودی خود وارد کنید. سپس می توانید قیمت مناسب را برای خرید این محصول وارد کنید.

در ایزی دیجیتال دانلود می توانید دو نوع روش قیمت گذاری داشته باشید. یکی قیمت گذاری معمولی و دیگری با فعال کردن گزینه قیمت گذاری متغیر انجام می شود.

تغییر روش قیمت گذاری
قیمت گذاری متغیر

با فعال کردن گزینه قیمت گذاری متغیر هنگام ایجاد محصول در EDD می توانید برای محصول خود چند نوع قیمت تعیین کنید.

افزودن فایل های دانلود
فایل های دانلودی

در بخش فایل های دانلود، می توانید محصولات خود را آپلود کنید و یا لینک دانلود محصولات را که بر روی هاست دانلود شما قرار دارند، وارد نمایید. چنانچه از قیمت گذاری متغیر استفاده کرده باشید، در این حالت می توانید برای هر فایل دانلودی یک قیمت را مشخص کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
پرداخت آنلاین در EDD با افزونه درگاه پرداخت بانک ملت
ایجاد بسته دانلود
ساخت بسته دانلود در EDD

همچنین می توانید نوع محصول را روی بسته قرار داده و یک بسته را برای دانلود انتخاب کنید.

در انتها می توانید دستورالعمل استفاده از فایل دانلودی یا هر یادداشت دیگری را برای ایجاد محصول در EDD در قسمت یادداشت های دانلود وارد نمایید.

یادداشت های دانلود
یادداشت دانلود

در ستون سمت چپ برای محصول دانلودی گزینه های مختلفی وجود دارد. از جمله مشاهده میزان فروش و درآمد، منتشر کردن محصلو یا ذخیره آن به صورت پیش نویس، ایجاد برچسب و دسته بندی، افزودن تصویر به محصول و تنظیمات دانلود فایل.

تنظیمات دانلود فایل
تنظیمات دانلود فایل ها

محدودیت دانلود فایل: چنانچه این گزینه را روی صفر قرار دهید، مشتریان در تعداد دانلود محصول محدود نخواهند بود. اگر می خواهید هر نفر تنها یک بار بتواند محصول خریداری شده را دانلود کند، این عدد را روی یک قرار دهید.

تعداد آیتم: با فعال کردن این گزینه، پس از ایجاد محصول در EDD، مشتریان نمی توانند برای خرید محصول تعداد وارد کنند.

تنظیمات دکمه: در این گزینه می توانید خروجی خودکار دکمه خرید را غیرفعال کنید. همچنین می توانید رفتار دکمه خرید را تعیین کنید، بدین صورت که پس از کلیک کاربر مستقیما پرداخت کند و یا اینکه محصول به سبد خرید کاربر اضافه شود.

کد کوتاه خرید: در نهایت چنانچه بخواهید دکمه خرید محصول را در جای دیگری مثلا در نوشته های خود قرار دهید، می توانید از این کد کوتاه استفاده نمایید.

محصول ایجاد شده در EDD
نمونه محصول در EDD

پس از ایجاد محصول در EDD و انتشار آن، تمام محصولات شما در آدرس /downloads در دسترس خواهند بود. همچنین می توانید تک تک محصولات را در صفحه اختصاصی آن ها مشاهده کنید و یا از کد کوتاه محصول برای نمایش دکمه خرید در محل دلخواه استفاده نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن