آموزش های وردپرسویدئوهای وردپرس

افزودن کاربران در وردپرس و نقش های کاربری در وردپرس

افزودن کاربران در وردپرس و نقش های کاربری وردپرس یکی از بخش‌های مهم وردپرس است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید و کاربرانی که قرار است در سایت شما فعالیت داشته باشند و مسئولیت‌های گوناگونی مثل مدیریت محتوا، مدیریت نظرات، پشتیبانی کاربران و… را در دست داشته باشند را به درستی انتخاب کنید تا ضمن استفاده مناسب از نقش کاربری و تعیین سطح دسترسی کاربران در وردپرس به شکل مناسب بتوانید امنیت سایت خود را نیز حفظ کنید. در وردپرس چندین نوع نقش کاربری وجود دارد که هر یک از این نقش‌های کاربری دسترسی به بخش‌های مختلفی از پیشخوان وردپرس را خواهند داشت که با استفاده از آن می‌توانید تعیین کنید که کاربری که در سایت اضافه می‌کنید تا چه حد بر روی بخش‌های گوناگون سایت شما کنترل داشته باشند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، به آموزش افزودن کاربران در وردپرس و معرفی نقش های کاربری در وردپرس می‌پردازیم.

آموزش افزودن کاربران در وردپرس

برای افزودن کاربران در وردپرس باید به منوی تعیین شده در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید، بنابراین بعد از ورود به پیشخوان خود به مسیر کاربران مراجعه کنید. همونطور که در تصویر زیر هم مشاهده می‌کنید در این صفحه لیستی از کاربران موجود در سایت خود را مشاهده خواهید کرد که اطلاعات هر یک از آنها همچون نام کاربری، نام، ایمیل، نقش کاربری، تعداد نوشته‌ها و سایر اطلاعاتی که با نصب افزونه‌هایی که برای کاربران در سایت قرار دارند به این بخش اضافه شده است، نمایش داده شده است.

کاربران در وردپرس
بخش کاربران

برای افزودن کاربران در وردپرس ، در صفحه کاربران روی دکمه افزودن کلیک کنید و یا اینکه به مسیر کاربران >> افزودن در پیشخوان وردپرس مراجعه کنید تا وارد صفحه زیر شده و اطلاعات کاربر خود را وارد نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
حذف کامل افزونه در وردپرس و اطلاعات آن از دیتابیس
افزودن کاربر جدید
افزودن کاربر تازه
 • نام‌کاربری (ضروری): دراین فیلد نام کاربری را برای شخصی که میخواهید در سایت اضافه کنید وارد کنید، کاربران با استفاده از این نام کاربری و رمز تعیین شده قادر به ورود به سایت خواهند بود.
 • ایمیل (ضروری):  در این فیلد ایمیل کاربر خود را وارد کنید تا اطلاع‌رسانی‌های لازم به این ایمیل ارسال شده و همچنین در صورتی که برای نوشته‌های این کاربر دیدگاهی ارسال می‌شود کاربر از طریق ایمیل مطلع گردد.
 • نام:  در این فیلد نام کاربر خود را وارد کنید.
 • نام خانوادگی:  در این فیلد نام خانوادگی را برای کاربر خود وارد کنید.
 • وبسایت:  در این فیلد نیز می‌توانید در صورتی که کاربر شما دارای وبسایت است آن را وارد کنید تا در پروفایل وی بسته به قالب استفاده شده در سایت و امکان نمایش پروفایل کاربر برای بازدیدکنندگان نمایش داده شود.
 • رمز:  در این فیلد می توانید رمز دلخواهی برای کاربر خود تعیین نمایید.
 • فرستادن آگاه‌ساز به کاربر:  با فعال کردن این گزینه ایمیل اطلاع رسانی که شامل آدرس سایت و اطلاعات ورود به سایت می‌باشد برای کاربر ارسال خواهد شد.
 • نقش:  تعیین نقش کاربری مهمترین مسئله‌ای است که باید در این بخش دقت کافی داشته باشید و دسترسی صحیحی را برای کاربر خود تعیین کنید.

در پایان بر روی گزینه ی افزودن کاربر جدید کلیک می کنیم تا کاربر جدید اضافه شود.

نقش های کاربری در وردپرس

 • مشترک: این کاربر در عمل کاری نمی تواند انجام دهد و فقط به شناسنامه و پیشحوان ساده ای که برای او تعریف شده است، دسترسی دارد.
 • مشارکت کننده: این نقش علاوه بر دارا بودن ویژگی های نقش مشترک، می تواند دیدگاه ها را در پیشخوان وردپرس ببینید و همچنین مطلبی را به صورت پیش نویس جهت بازبینی مدیریت سایت ایجاد کند.
 • نویسنده:  نویسنده قادر است مطلبی را ایجاد و مدیریت کند اما حق ویرایش مطالب سایرین را ندارد.
 • ویرایشگر: این نقش تمامی ویژگی های نقش ها را دارد با این تفاوت که حق ویرایش نوشته های افراد دیگر را نیز خواهد داشت.
 • مدیر کل:  اختیار تام دارد و می تواند به تمامی بخش ها دسترسی داشته باشد.
این مطلب را از دست ندهید :
رفع خطای " این سایت مشکلات فنی را تجربه می کند " در وردپرس

این نقش ها به طور پیش فرض در وردپرس وجود دارند و اگر بخواهید دسترسی های اختصاصی تری برای کاربران خود داشته باشید می توانید از آموزش ایجاد دسترسی های اختصاصی در وردپرس استفاده نمایید.

شناسنامه ی شما در وردپرس

با افزودن کاربر جدید در وردپرس و مراجعه به قسمت شناسنامه شما نیز قادر خواهید بود تا پروفایل خود را ویرایش و شخصی سازی نمایید. برای این کار علاوه بر منوی کاربران>> شناسنامه شما می‌توانید از طریق تصویر آواتار که در نوار ابزار پیشخوان وردپرس در سمت چپ بالای صفحه است، نیز به صفحه پروفایل خود دسترسی داشته و آن را ویرایش کنید.

شناسنامه شما در وردپرس
شناسنامه کاربر

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن