افزونه های وردپرس

افزودن امکانات جدید به گوتنبرگ با افزونه Advanced Gutenberg

ویرایشگر جدید وردپرس قابلیت توسعه و گسترش زیادی دارد، برای مثال می توانید با افزودن امکانات جدید به گوتنبرگ برای خود به کمک همین ویرایشگر صفحات بی نظیری طراحی کنید.

بلوک های کاربردی در گوتنبرگ سبب توسعه و پیشرفت بی نظیر این صفحه ساز می شوند و تا کنون افزونه های زیادی برای ایجاد این بلوک ها طراحی شده اند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نیز افزونه ای کاربردی برای افزودن امکانات جدید به گوتنبرگ و ایجاد بلوک های کاربردی در آن معرفی می کنیم.

افزودن امکانات جدید به گوتنبرگ

افزونه ای که در این آموزش برای افزودن امکانات جدید به گوتنبرگ معرفی می کنیم، با عنوان Advanced Gutenberg در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۶ را از کاربران خود به دست بیاورد.

چنانچه تمایل دارید با افزودن بلوک های کاربردی به ویرایشگر گوتنبرگ، آن را توسعه داده و بتوانید بهتر از این ویرایشگر استفاده کنید، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Advanced Gutenberg

پس از نصب و فعال سازی افزونه، منویی با عنوان Adv. Gutenberg به پیشخوان وب سایت شما اضافه می شود که با کلیک روی آن به صفحه ای مانند گیف زیر برای تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات افزونه Advanced Gutenberg
تنظیمات افزونه در یک نگاه

همانطور که در گیف بالا مشاهده می کنید، در این صفحه برای افزودن امکانات جدید به گوتنبرگ می توانید بلوک های مختلف را فعال یا غیرفعال کرده، نحوه نمایش آن ها را تغییر دهید و به طور کلی استفاده از بلوک های جدید را شخصی سازی کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
بهبود کارایی وردپرس با افزونه Jetpack

پس از اعمال تغییرات دلخواه خود در تنظیمانت این افزونه، چنانچه ویرایشگر گوتنبرگ را غیرفعال کرده و از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، مجددا ویرایشگر گوتنبرگ را فعال نمایید و به صفحه افزودن نوشته یا برگه برای استفاده از این بلوک ها مراجعه کنید.

افزودن بلوک های جدید ایجاد شده در گوتنبرگ
افزودن بلوک جدید در گوتنبرگ

همانطور که درتصویر مشاهده می کنید، هنگامی روی دکمه افزودن بلوک جدید کلیک کنید خواهید دید بخش جدیدی با عنوان Advanced Gutenberg در میان بلوک های موجود اضافه شده است.

بخش Advanced Gutenberg دارای ۱۸ بلوک جدید است که می توانید به کمک آن ها قابلیت های مختلفی از قبیل جداول حرفه ای، اسلایدر تصاویر، بلوک نمایش پست های اخیر، نقشه و … در صفحه خود ایجاد نمایید.

بلوک های جدید ایجاد شده در گوتنبرگ
ایجاد بلوک های مختلف با Advanced Gutenberg

گیف بالا تا حدی ویژگی هایی که با نصب افزونه Advanced Gutenberg به ویرایشگر جدید وردپرس اضافه می شود را پوشش داده است.

می توان گفت با این ویژگی های حرفه ای که در این ویرایشگر گنجانده شده، دیگر نیازی به استفاده از صفحه سازهای دیگر احساس نخواهد شد.

برای اینکه با عملکرد بلوک های اضافه شده در گوتنبرگ به کمک این افزونه و روش های استفاده از ان ها بیشتر آشنا شوید، ویدئو بالا را مشاهده نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن