افزونه های ووکامرس

دریافت خروجی سفارشات ووکامرس با افزونه Advanced Order Export

سفارشات در ووکامرس بخش مهمی هستند و اگر قبلا سفارشی ثبت شده، در سبد خرید رها شده قرار دارد، پرداخت شده یا تکمیل شده است باید حتما پیگیری شود تا بتوانید فروش خود را افزایش دهید. امکان دریافت خروجی سفارشات ووکامرس نیز به همین دلیل در این افزونه قرار داده شده است.

قبلا در مورد نحوه خروجی گرفتن سفارشات ووکامرس توضیح داده بودم، اما همانطور که قبلا توضیح داده ام برای یک عملکرد در وردپرس چندین افزونه وجود دارد که با بررسی همه افزونه های وردپرس و مقایسه آن ها است که می توانید افزونه مناسب خود را پیدا کرده و نصب کنید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم یکی دیگر از افزونه های وردپرس را برای دریافت خروجی سفارشات ووکامرس معرفی کنم؛ در ادامه با من همراه باشید.

دریافت خروجی سفارشات ووکامرس

افزونه ای که در این آموزش برای دریافت اطلاعات سفارشات ثبت شده در فروشگاه ووکامرسی معرفی می کنم، با عنوان Advanced Order Export For WooCommerce در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد تا کنون با بیش از ۸۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۵ ستاره کامل را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای دریافت خروجی سفارشات ووکامرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود بپردازید.

دانلود افزونه Advanced Order Export For WooCommerce

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیر منوی جدیدی با عنوان Export Orders در بخش ووکامرس شما ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن به صفحه دریافت خورجی سفارشات منتقل می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
خرید محصولات مکمل در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Frequently Bought Together
دریافت خروجی از سفارشات

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در این صفحه شش تب مختلف وجود دارد که از بین آن ها سه تب تنها در نسخه تجاری فعال خواهد بود که از پرداختن به آن ها خودداری می کنم و در ادامه سایر بخش ها را توضیح خواهم داد.

تب Export now

همانطور که از نام این تب مشخص است، در آن می توانید اقدام به دریافت خروجی سفارشات ووکامرس خود کنید.این تب دارای بخش های مختلفی است که در ادامه هر کدام را توضیح خواهم داد.

Filter by order: با کمک این بخش می توانید خروجی خود را بر اساس سفارشات فیلتر کند و برای مثال تنها از سفارشات تکمیل شده خروجی بگیرید.

Filter by product: در این بخش نیز می توانید خروجی را بر اساس محصولات خود فیلتر کنید. برای مثال تنها از سفارشات محصولات متغیر ووکامرس خروجی تهیه نمایید.

Filter by customer: می توانید خروجی سفارشات را بر اساس نقش های کاربری مشتریان یا نام های کاربری آن ها تهیه نمایید.

Filter by coupon: در این بخش نیز برای دریافت خروجی سفارشات ووکامرس می توانید از کوپن های تخفیف استفاده شده در سفارشات استفاده کنید و تنها سفارشاتی که از یک کوپن خاص استفاده شده است را در خروجی خود قرار دهید.

Filter by billing: با کمک این بخش نیز می توانید برای سفارشات موجود در خروجی برای آدرس های مختلف محدودیت ایجاد کنید و برای مثال تنها سفارش های مربوط به شهر اصفهان را در خروجی خود قرار دهید.

Filter by shipping: با کمک این فیلتر نیز می توانید برای دریفات خروجی سفارشات ووکامرس از آدرس ها حمل و نقل استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
افزونه دکان بهترین افزونه چند فروشندگی در دنیای وردپرس

Filter by item and metadata: در نهایت با کمک این فیلتر، می توانید یک آیتم دلخواه مانند کوپن را با مقادیر دلخواه برای روجی گرفتن تعیین نمایید.

Filter orders by: در این بخش می توانید برای دریافت خروجی سفارشات ووکامرس از تاریخ تکمیل سفارش، تاریخ دریافت سفارش یا تاریخ مدیریت سفارش استفاده نمایید و در ادامه بازه زمانی دلخواه را وارد نمایید.

Export filename: در این گزینه نام دلخواه خود را برای فاسل خروجی می توانید قرار دهید یا نام فایل را طبق پیش فرض بر اساس تاریخ و مزان خروجی گرفتن انتخاب کنید.

Format: در این بخش می توانید فرمت فایل خروجی و تنظیمات مربوط به هر فرمت را شخصی سازی کنید.

Misc settings: سایر تنظیمات برای دریافت خروجی سفارشات ووکامرس در این بخش قرار دارد. برای مثال فعال کردن حالت اشکال زدایی یا افزودن کد php به فایل برون بری شده در این بخش قرار دارند.

Set up fields to export: در نهایت در این بخش نیز می توانید مانند تصویر بالا فیلدهای مورد نظر برای قرار گیری در فایل خروجی را پیکربندی کنید. می تونید فیلدهایی را حذف کنید، نحوه قرار گیری را به صورت ردیفی یا ستونی تعیین کرده و در نهایت با زدن دکمه save setting تنظیمات را ذخیره کنید.

پیش نمایش خروجی سفارشات
پیش نمایشی از خروجی دریافت شده

با زدن دکمه preview می توانید پیشنمایشی از خروجی را مشاهده کنید، با زدن دکمه Export خروجی را دریافت کردهو با زدن دکمه Reset settings تمام تنظیمات انجام داده را بزایابی کنید.

تب Tools

در این تب می توانید تنظیمات انجام داده را با کپی کردن بخش Export Setting خروجی گرفته و در وب سایت دیگری با قرار دادن در بخش Import Setting درون ریزی کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش کشویی دسته بندی محصولات ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Category Accordion
ابزارهای در دسترس برای خروجی سفارشات
ابزارهای در دسترس

همانطور که گفتم سفارشات و پیگیری سفارشات در هر نوع وب سایتی فروشگاهی از جمله وردپرس بسیار مهم خواهد بود، پس بهتر است هر چند وقت یکبار با دریفا خروجی سفارشات ووکامرس آن ها را پیگیری نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن