افزونه های وردپرس

ایجاد محدودیت سنی در مشاهده محتوای سایت وردپرسی با افزونه Age Gate

اگر شما در وب سایت خود محتوای مخصوص سنین خاصی را تولید می کنید که نباید افراد پایین تر از این سن آن ها را مشاهده کنند، پس حتما باید محدودیت سنی در مشاهده محتوای سایت خود را ایجاد کنید.

ممکن است شما مسائلی را بازگو می کنید یا در مورد موضوعاتی مثل تصادفات با اعمال جراحی صحبت می کنید که مشاهده آن ها برای افراد زیر ۱۸ سال ممکن است باعث ایجاد مخاطراتی در ذهن آنها شود.

از آنجایی که زمانی شما در وب سایتتان محتوایی قرار می دهید برای عموم افراد در دسترس خواهد بود، پس چطور می توانید وب سایت خود را فقط برای افراد بزرگسال در دسترس قرار دهید؟

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای را معرفی می کنیم که برای ایجاد محدودیت سنی در مشاهده محتوای سایت های وردپرسی ساخته شده است.

ایجاد محدودیت سنی در مشاهده محتوای سایت وردپرسی

افزونه ای که در این آموزش برای غیرفعال کردن امکان مشاهده محتوای سایت برای سنین خاص معرفی می کنیم، با عنوان Age Gate در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ایجاد محدودیت سنی در مشاهده محتویات وب سایت خود، با کلیک روی دکمه زیر افزونه مذکور را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Age Gate

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان Age Gate در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
کپی کردن نوشته ها در وردپرس با افزونه Duplicate Post
تنظیمات ایجاد محدودیت سنی برای مشاهده وب سایت
تنظیمات افزونه

تنظیمات این افزونه دارای ۵ بخش مختلف می باشد که در ادامه تمامی آن ها را معرفی می کنیم.

تب Restriction settings

Default age: در این گزینه حداقل سن مجاز برای مشاهده محتویات وب سایت خود را وارد نمایید.

Restrict: در این بخش می توانید محدودیت برای مشاهده محتویات را روی تمام محتواهای وب سایت خود اعمال کنید که این شامل صفحه اصلی نیز می شود و یا محتواهای خاص و دلخواه خود را در جمله محدودیت ها قرار دهید.

Varied ages: با فعال سازی این گزینه، می توانید برای هر صفحه و هر محتوای خود یک رنج سنی خاص برای محدودیت مشاهده انتخاب کنید.

Validate age using: در این گزینه تعیین نمایید که کاربران چگونه رنج سنی خود را وارد نمایند تا مطمئن شوید در این محدوده سنی قرار داشته و می توانند وب سایت شما را مشاهده کنند.

Inherit restrictions: با فعال کردن این گزینه، چنانچه نوشته ای از یک دسته بندی را در زمره محتواهای دارای محدودیت سنی در مشاهده آن قرار دهید، تمام نوشته های آن دسته بندی نیز برای سنسن کمتر قابل مشاهده نخواهند بود.

Remember: با فعال کردن این گزینه، کابر می تواند با تیک زدن مرا به خاطر داشته باش اطلاعات خود را در سایت شما نگه دارد تا در مراجعه بعدی لازم به تایید مجدد سنش نباشد.

Remember length: در این گزینه می توانید مدت زمان به خاطر سپردن اطلاعات کاربر در هنگام ورود مجدد وی به سایتتان را تعیین کنید.

Auto check remember me: با فعال کردن این گزینه، در هنگام تایید محدودیت سنی در مشاهده محتویات، گزینه مرا به خاطر داشته باش به صورت خودکار برای کاربران فعال می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت و سفارشی سازی صفحه 404 در وردپرس

Date format: در ان گزینه نحوه نمایش تاریخ را به حالت دلخواه خود انتخاب نمایید.

Ignored logged in: با فعال کردن این گزینه، کاربران وارد شده نیازی به تایید سن خود نخواهند داشت.

Rechallenge: با فعال کردن این گزینه فچنانچه شخصی محدودیت سنی در مشاهده محتوا داشت، می تواند مجدد سن خود را وارد کند.

Redirect failures: می توانید کاربران دارای سن پایین تر را پس از وارد کردن سنشان به صفحه دلخواهی که از این بخش انتخاب می کنید، منتقل نمایید.

تنظیم پیام های خطا برای محدودیت سن مشاهده مطالب سایت
تنظیمات پیغام های افزونه

تب Messaging

در این تب می توانید پیغام های نمایش داده شده به کاربران را به نحوه دلخواه خود تغییر دهید. در هر گزینه با وارد کردن عبارت %s می توانید سنی که پیش از این در تنظیمات انتخاب کردید را وارد نمایید.

تنظیم رنگبندی افزونه
تنظیمات افزونه

تب Appearance

در این تب می توانید نحوه رنگبندی و نمایش بخش های مختلف صفحه تایید محدودیت سنی در مشاهده محتوای سایت را تعیین نمایید.

تنظیمات پیشرفته افزونه ایجاد محدودیت سنی برای مشاهده مطالب
تنظیمات پیشرفته

تب Advanced

در این تب نیز می توانید تنظیمات مربوط به کش سایت و استایل دهی دلخواه را برای افزونه اعمال نمایید.

Use uncatchable version: در صورتی که از افزونه های کش برای افزایش سرعت وردپرس استفاده می‌کنید، این گزینه را عال نمایید.

Post to self: با فعال سازی این گزینه، پس از تایید سن کاربر به صفحه ای که به واسطه ان وارد سایت شده است، منتقل می شود.

Anonymous Age gate: با فعال کردن این گزینه سن کاربران ذخیره نمی شود و فقط اینکه جیزو رده سنی موجود در محدودیت سنی در مشاهده محتوا بوده اند یا خیر، ذخیره می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
شمارنده شبکه های اجتماعی در وردپرس با افزونه Arqam Lite

Inheritance taxonomies: در این گزینه می توانید تعیین کنید که در صورتی پستی را جزو چست های محدودیت سنی قرار دهید، سایر پست های هم دسته یا هم برچسب و یا .. آن نیز در گروه محدودیت سنی قرار بگیرند.

Import/Export: با فعال کردن این گزینه تب جدید به تنظیمات ایجاد محدودیت سنی در مشاهده محتوای وب سایت اضافه می شود که با کمک آن می توانید تنظیمات افزونه را درون ریزی یا برون بری نمایید.

Toolbar options: در این بخش می توانید تعیین کنید که محدودیت سنی در مشاهده پست ها و صفحات در آن ها نمایش داده شود یا خیر.

Editor options: چنانچه از نسخه جدید وردپرس و ویرایشگر گوتنبرگ استفاده می نمایید، در این بخش گزینه دوم را فعال کنید.

Custom Styling: استایل دهی دلخواه و کدهای CSS خود را در این بخش وارد نمایید.

تنظیمات دسترسی افزونه
تنظیمات دسترسی

تب Access Settings

در نهایت در این تب نیز می توانید تعیین نمایید که کدام نقش های کاربری موجود در وب سایتتان، می توانند به تنظیمات و بخش های مختلف این افزونه دسترسی داشته باشند.

در قسمت Post Types از این تب نیز می توانید نوشته ها، برگه ها و … را از محدودیت سنی در مشاهده محتوا منع نمایید.

تایید سن برای مشاهده محتوای سایت
مشاهده پیغام تعیین رنج سنی

اکنون چنانچه کاربری به یکی از صفحات وب سایت شما وارد شود، با صفحه ای مانند تصویر بالا برای تایید رنج سنی خود مواجه می شود.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن