افزونه های وردپرس

ریدایرکت تمام صفحات 404 به صفحه اصلی با افزونه All 404 Redirect to Homepage

وجود صفحات 404 در وردپرس می تواند باعث سردرگمی افراد هنگام ورود به سایت شما شود و بنابراین رتبه سئوی سایت را نیز کاهش دهد. با ریدایرکت تمام صفحات 404 به صفحه اصلی یا خانه، به این نگرانی نیز پایان دهید.

وقتی نوشته ای را منتشر می کنید و بعد از انتشار به دلایل گوناگونی تصمیم می گیرید که آدرس نوشته را تغییر دهید، هرگاه کاربری به آدرس قبلی وارد شود با صفحه 404 وردپرس مواجه خواهد شد.

صفحه  404 در وردپرس به دلایل مختلفی در سایت اعم از تغییر آدرس ها، بهم ریختن آدرس ها و… نمایش داده می شود.

وجود صفحات 404 یکی از راه های نفوذ هکر ها به وب سایت شما است و همچنین امکان کاهش رتبه سئوی وب سایت شما را به دنبال دارد، چرا که با ورود به این صفحات کاربر نتیجه دلخواه خود را پیدا نکرده است.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه ریدایرکت تمام صفحات 404 به صفحه اصلی وب سایت را به کمک افزونه ای رایگان آموزش می دهد تا بتوانید جلوی نفوذ و کاهش رتبه سایتتان را بگیرید.

ریدایرکت تمام صفحات 404 به صفحه اصلی

افزونه ای که در این آموزش برای ریدایرکت تمام صفحات 404 معرفی می کنم، با عنوان All 404 Redirect to Homepage در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 200.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.3 را از کاربران خود به دست بیاورد.

اگر به فکر بهبود رتبه خود در نتایج جستجوی گوگل هستید و همچنین دوست ندارید کاربرانتان با ورود به صفحات 404 از وب سایت شما خارج شوند، بهتر است از ریدایرکت تمام صفحات 404 به صفحه اصلی استفاده کنید.

برای ایجاد این امکان در وب سایت وردپرسی خودتان، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه All 404 Redirect to Homepage

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیر منویی با عنوان All 404 Redirect to Homepage در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

ریدایرکت صفحات 404
تنظیمات افزونه

404 Redirection Status: چنانچه تمایل دارید افزونه تمامی صفحات 404 را به صفحه اصلی وب سایتتان ریدایرکت کند، این گزینه را روی Enabled قرار دهید.

Redirect all 404 pages to: در این گزینه نیز آدرس صفحه اصلی و یا هر صفحه ای تمایل دارید صفحات 404 به آن ریدایرکت شوند را وارد کنید.

دقت کنید که تنها در صورتی که در وب سایت خود اقدام به نصب گواهی SSL گرده اید، در آدرستان از https استفاده کنید و در غیر این صورت از http استفاده نمایید.

در نهایت با کلیک روی دکمه Update Options، تمام صفحات 404 به آدرس وارد شده ریدایرکت از نوع 301 خواهند شد.

اکنون با ریدایرکت تمام صفحات 404 به صفحه اصلی می توانید اطمینان داشته باشید که هیچ کاربری در وب سایت شما سردرگم نشده و همیشه به صفحه اصلی سایت باز می گردد.

ریدایرکت تمام صفحات 404 به صفحه اصلی با افزونه All 404 Redirect to Homepage
رتبه دریافتی 5 از بین 1 رای

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *