افزونه های وردپرس

افزودن ابزارک به مطالب وردپرس با amr shortcode any widget

همانطور که در آموزش معرفی ابزارک های وردپرس گفتیم، ابزارک یا Widgets قابلیتی است که امکان افزودن بخشهای مختلف در سایدبار یا ستون کناری پوسته را بدون نیاز به کدنویسی توسط مدیر سایت امکان پذیر میکند. از ابزارک ها می توانیم برای افزودن بخش هایی مثل مطالب پربازدید، تصاویر نویسندگان، دسته بندی ها و … استفاده کنیم. ممکن است تحت شرایطی بخواهیم از ابزارک های خود در بخشی از برگه و یا نوشته استفاده کنیم.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، با کمک هم از قابلیت افزودن ابزارک ها به مطالب وردپرس استفاده می کنیم و یاد میگیریم که چگونه قابلیتهای مختلف ابزارک های خود را در بخش های مختلفی مانند نوشته ها نمایش دهیم.

افزودن ابزارک به مطالب وردپرس

برای افزودن ابزارک به مطالب وردپرس می توانیم از افزونه amr shortcode any widget استفاده نماییم. این افزونه در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون با بیش از ۹۰.۰۰۰ نصب فعال امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود دریافت کرده است. برای استفاده از قابلیت افزودن ابزارک به مطالب وردپرس به کمک این افزونه با کلیک روی دکمه زیر آن را دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در سایت خود نمایید.

دانلود افزونه amr shortcode any widget

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان shortcode any widget در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس شما ایجاد می شود. با کلیک روی این منو به بخش راهنمای افزونه هدایت شده و نحوه استفاده از ابزارک در مطالب وردپرس را مشاهده می کنید. با استفاده از این افزونه قادر هستید علاوه بر نمایش محتوای ابزارک در نوشته وردپرس با استفاده از کدهای  HTML ای که توسط افزونه پشتیبانی می شوند، طراحی دلخواهی روی ابزارک‌هایی که در محتوای نوشته نمایش میدهید داشته باشید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت فرم های مختلف در وردپرس با افزونه Form Maker

اکنون با مراجعه به منوی نمایش >> ابزارک ها، ویجتی که قصد نمایش آن در برگه یا نوشته خود دارید را به محل Widgets For Shortcodes که اکنون در سمت چپ صفحه ابزارک ها اضافه شده است منتقل کنید. برای استفاده از شورت کد ابزارک باید برای آن یک عنوان مناسب انتخاب کرده و ذخیره نمایید.

 

بعد از ذخیره ابزارک شورت‌کدهایی که برای افزودن ابزارک در مطالب وردپرس باید از آنها استفاده کنید در بخشی با نام To use as shortcode with id  قرار داده شده است، که در زیر ویجت قابل مشاهده است. برای اینکه ابزارک‌هایی که در این قسمت اضافه میکنید در محتوای نوشته مطالب و برگه‌های وردپرس نمایش داده شوند، باید شورت کدی که زیر آن ابزارک قرار دارد را کپی کرده و در محتوای نوشته و یا برگه مورد نظر خودتان اضافه کنید. سپس خواهید دید که به راحتی ابزارک های شما در نوشته مورد نظرتان نمایش داده می شود.

تگ‌های HTML و Wrap قابل استفاده در ابزارک وردپرس

این افزونه امکان استفاده از تگ‌های html و wrap را نیز میدهد. با استفاده از این تگ‌ها میتوانید بر روی ابزارک‌ها کنترل داشته باشید که عبارتند از:

  • تگ‌های H1 تا H6
  • تگ Header
  • تگ Strong
  • تگ Em
  • div
  • p
  • aside
  • section

عدم نمایش عنوان ابزارک در مطالب وردپرس

برای نمایش ندادن عنوان ابزارک در مطالب وردپرس، باید در شورت کد ابزارک میزان title را برابر false قرار دهید. به شورت کد مورد نظر خودتان عبارت title=false را مشابه نمونه زیر اضافه کنید.

 [do_widget id=sidgetname title=false ]

اگر قصد نمایش عنوان را داشتید و میخواستید که از تگ‌های  HTML یا wrap در آن استفاده کنید، به جای false تگ مورد نظر خود را برای title که همان عنوان ابزارک است وارد کنید. برای مصال برای بولد کردن عنوان می توانید از قطعه کد زیر استفاده کنید.

 [do_widget id=sidgetname title=strong ]

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن