افزونه های وردپرس

نمایش ویدئو آپارات در وردپرس توسط شورت کد با افزونه Aparat

پیش از این در مورد نحوه قرار دادن ویدئوهای آپارات در وردپرس توسط ابزاری که آپارات در اختیارمان قرار داده است، صحبت کردیم. می توانید ویدئوهای آپارات را توسط شورت کد به کمک افزونه Aparat در وردپرس به نمایش دربیاورید.

آپارات یک وبسایت اشتراک ویدئو در ایران است که رغیب اصلی آن را می توان یوتیوب قلمداد کرد. هنگام تولید محتوا می توانید از ویدئوهای مختلف در دنیای وب در وبسایت خود استفاده نمایید و یا حتی ویدئوهای جدید تولید نمایید.

چنانچه ویدئوهای خود را در هاست خودتان آپلود کنید، هم حجم زیادی از هاستتان را اشغال می کنید و هم سرعت سایتتان را کاهش خواهید داد. با قرار دادن ویدئوهای خود در آپارات بازدید بیشتری دریافت کرده و حجمی در هاستتان بابت ویدئو اشغال نخواهد شد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به کمک افزونه Aparat، یاد میگیریم چگونه ویدئوهای آپارات را به کمک شورت کد در نوشته ها یا ابزارک های خود به نمایش در بیاوریم.

نمایش ویدئو آپارات در وردپرس توسط شورت کد

همانطور که در مقدمه توضیح دادیم، افزونه Aparat به ما کمک می کند تا ویدئوهای وبسایت آپارات را توسط شورت کد در وبسایت خود قرار دهیم.

افزونه Aparat در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون با بیش از ۳.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۵ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای قرار دادن شورت کد ویدئوهای آپارات در وبسایت وردپرسی خودتان، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
کوتاه کردن لینک های وردپرس با افزونه Opizo

دانلود افزونه Aparat

پس از نصب و فعالسازی افزونه لازم نیست هیچ گونه تنظیمات خاصی را ایجاد نمایید. برای قرار دادن شورت کد ویدئوی مورد نظر خودتان در نوشته یا برگه، به صفحه ویرایش نوشته یا برگه در وردپرس مراجعه نمایید.

افزونه آپارات در ویرایشگر گوتنبرگ
افزودن ویدئو آپارات به ویرایشگر گوتنبرگ

چنانچه از ویرایشگر گوتنبرگ استفاده می نمایید، مانند تصویر بالا از میان المان های موجود در این ویرایشگر کد کوتاه را انتخاب نمایید و شورت کد زیر را در آن قرار دهید.

[aparat id="MRrq2"]

در قسمت id شناسه ویدئوی آپارات را قرار دهید. همچنین برای نمایش ویدئوهای آپارات توسط شورت کد به کمک افزونه Aparat، می توانید از شورت کد زیر استفاده کرده و ارتفاع و عرض دلخواه خود را وارد نمایید.

[aparat id=” MRrq2” width=”۶۰۰″ height=”۴۵۰″ style=”margin: 15px; padding: 7px”]

چنانچه هنوز هم از ویرایشگر کلاسیک استفاده می نمایید، پس از رفتن به صفحه ویرایش برگه یا نوشته خود خواهید دید که در قسمت ویرایشگر نوشته دکمه افزونه Aparat مانند تصویر زیر قرار گرفته است.

شورت کد ویدئو آپارات در ویرایشگر کلاسیک
افزونه آپارات در ویرایشگر کلاسیک

با کلیک روی این دکمه پاپ آپی مانند تصویر زیر برای شما نمایان می شود که در آن می توانید شناسه ویدئوی خود در آپارات را قرار دهید تا شورت کد آن توسط افزونه Aparat تولید و در نوشته قرار گیرد.

ساخت شورت کد برای ویدئوی آپارات
افزودن شناسه ویدئو برای ساخت شورت کد

اکنون با ذخیره نوشته یا برگه خود، خواهید دید که ویدئوی آپارات در برگه یا نوشته شما نمایش داده خواهد شد.

برچسب ها

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن