آموزش های وردپرس

کلید API در وردپرس چیست؟

حتما موقع نصب افزونه های مختلف به گزینه ای با عنوان کلید API برخورد کرده اید که باید آن را از وبسایت سازنده افزونه دریافت و در گزینه مربوطه قرار دهید.

آیا به درستی با مفهوم  API در وردپرس آشنا هستید و می دانید اصلا دلیل وجود آن چیست؟

در این آموزش از وردپرس نارنجی به معرفی و توضیح راجع به کلید API در وردپرس می پردازیم. تا پایان این آموزش با ما همراه باشید.

کلید API چیست؟

API مخفف عبارت Application programming interface به معنای رابط برنامه نویسی کاربردی یا رابط برنامه نویسی نرم افزاری می باشد.

 در برنامه نویسی وب یا برنامه نویسی کامپیوتر، کلید API برای تعریف زیر روال ها، پروتکل ها و ابزارها برای ساخت نرم افزار و اپلیکیشن ها تنظیم می شود. یک API  می تواند توسعه ی یک برنامه را برای محیا کردن ساختار آن در حد ممکن ساده کند. API می تواند برای سیستم های براساس وب، سیستم عامل، پایگاه داده، سخت افزار کامپیوتری و نرم افزار کامپیوتر مورد استفاده قرار گیرد.

API Key در وردپرس

مفهوم API در وردپرس نیز دقیقا همان چیزی است که پیش از این توضیح دادیم. در وردپرس برخی افزونه ها برای حفظ امنیت و خواندن جزئیات به وب سایت مرجع خود به کمک همین کلید API متصل می شوند.

API در وردپرس رابط برنامه نویسی و نرم افزاری است که دارای چند بخش با موضوعات جداگانه است و هر کدام از بخش ها یک تابع با هدفی خاص را پشتیبانی می کنند. APIها در مباحث امنیتی نیز کاربرد دارند و باعث می شوند وبسایت شما و همچنین افزونه با اتصال به وب سایت مرجع خود، دچار مشکلات امنیتی نشود.

این مطلب را از دست ندهید :
Justify در وردپرس چیست و چگونه می توانیم محتوای خود را تراز کنیم؟

در واقع کلید API در وردپرس به شما این امکان را می دهد که از خدمات وردپرسی سایر سایتها استفاده نمایید. برای مثال با استفاده از API می توانید از ارسال هرزنامه در وبسایت خود با کمک  Akismet جلوگیری نمایید.

برای دریافت کلید API وب سایت وردپرسی خود، باید در وب سایت wordpress.com نام نویسی کرده و یکبار خارج شوید. پس از ورود مجدد به اکانت خود در این سایت، می توانید در قسمت ویرایش شناسنامه خود کلید API خودتان را دریفات کنید.

دقت کنید کلید API دریافتی از این وب سایت تنها برای یک سایت وردپرسی کاربرد دارد و چنانچه برای سایت دیگری نیز این کلید را نیاز دارید، باید در wordpress.com مجددا نام نویسی نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن