آموزش های وردپرس

ارسال خودکار مطالب وردپرس به ایمیل کاربران

یکی از راه های افزایش بازدید وبسایت شما، ارسال خودکار مطالب وردپرس به ایمیل کاربران است تا به سرعت از مطالب جدید وبسایت باخبر شوند و از مطالعه انها لذت ببرند.

افزونه های زیادی برای ارسال خودکار مطالب وردپرس ایجاد شده اند، اما در این آموزش از وردپرس نارنجی به کمک چند خط کد این امکان را به وبسایت خود اضافه خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

ارسال خودکار مطالب وردپرس به ایمیل کاربران

در این روش برای ارسال ایمیل اطلاع رسانی از پستهای جدید به طور خودکار، تابعی با عنوان wpnarenji-email-posts ایجاد می کنیم و با اضافه کردن آن به فعالیت publish-post می توانیم در هنگام ارسال مطالب خود به طور خودکار ایمیل اطلاع رسانی برای کاربران ارسال نماییم.

توجه کنید که در این روش از سرور وبسایتتان برای ارسال انبوه ایمیل استفاده می شود و تنها در صورتی کاربرد دارد که تعداد کاربران شما کمتر از ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر هستند و در صورتی که کاربران زیادی دارید باید از سرویس های ایمیل مارکتینگ استفاده نمایید.

روش ارسال خودکار مطالب وردپرس همانطور که پیش از این گفتیم به این ترتیب است که با استفاده ازقرار دادن تابع ساخته شده در فایل function.php قالب،به آن دستور می دهیم که کار اطلاع رسانی را انجام دهد. پس قطعه کد زیر را به فایل function.php قالب وبسایتمان اضافه می کنیم.

function wpnarenji_email_posts($post_ID)  {

    global $wpdb;

    $usersarray = $wpdb->get_results("SELECT user_email FROM $wpdb->users;");

    $users = implode(",", $usersarray);

mail($users, "یک پست جدید منتشر شد!", 'تبریک! یک مقاله جدید در سایت شما منتشر شد. https://wpnarenji.ir");

    return $post_ID;

}

add_action('publish_post', 'wpnarenji_email_posts');

برای ویرایش فایل function.php می توانید به منوی نمایش >> ویرایشگر در پیشخوان خود بروید و یا در هاستتان در مسیر نصب وردپرس به مسیر wp-content/themes/yourtheme رفته و فایل را ویرایش کنید. دقت کنید کد بالا را در جای مناسبی و قبل از اتمام کدها یعنی قبل از <? قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
مدیریت نوشته ها در وردپرس

در کد بالا می توانید به جای wpnarenji و آدرس وبسایت ما اسم دلخواه و آدرس وبسایت خود را قرار دهید.

همانطور که گفتیم این روش تنها برای زمانی کاربرد دارد که تعداد کاربران سایت شما اندک هستند. اما چگونه می توانیم تعداد ایمیلهای موجود در پایگاه داده وبسایتمان را افزایش داده و بهروی خودمان را از ارسال خودکار مطالب وردپرس افزایش دهیم.

چگونه لیست ایمیلی از کاربران سایت خود تهیه نماییم؟

اینکه بتوانیم لیستی از ایمیل کاربران خود را در پایگاه داده سایتمان داشته باشیم بسیار با ارزش است.اگر این ایمیل شامل ایمیل کسانی باشد که علاقه مند به دریافت مطالب شما نیز باشند، ارزش ایمیل این افراد چند برابر است.

بسیاری از افراد معتقدند با روی کار آمدن شبکه های اجتماعی و ربات اسپمر گوگل دروه ایمیل مارکتینگ به اتمام رسیده است. اما اگر شما به افرادی که خودشان تمایل دریافت ایمیل از سمت شما دارند ایمیل ارسال نمایید، هرگز با اسپم مواجه نخواهید شد. برای دریافت ایمیل کاربرانتان می توانید فرم عضویت در نقاط مختلف وبسایتتان قرار دهید.

یکی از بهترین روش های برای دریافت ایمیل کاربران و پس از آن ارسال خودکار مطالب وردپرس برای آنان، دریافت ایمیل آنها از طریق فرم عضویت است. فرم عضویت خود را تا حد امکان ساده طراحی کنید و در قسمتهای در دسترس کاربران قرار دهید.

نکته مهم دیگر هنگام ارسال خودکار مطالب وردپرس ، محتوای ایمیل است. سعی کنید محتواهای جذاب برای ترغیب خوانندگان تولید و ارسال نمایید.

اگر شما هم تمایل به دریافت آخرین مطالب ارسالی در وردپرس نارنجی و همچنین کدهای تخفیفی ما هستید، می توانید از طریق عضویت در خبرنامه به جمع وردپرس نارنجی ها بپیوندید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن