آموزش های وردپرس

جلوگیری از کاهش خودکار حجم تصاویر در وردپرس

آیا می دانستید وردپرس به صورت خودکار اقدام به کاهش حجم تصاویر شما برای افزایش سرعت می کند؟ اما می توانید از کاهش خودکار حجم تصاویر در وردپرس جلوگیری کنید.

یکی از راه های افزایش سرعت وب سایت وردپرسی، کاهش حجم تصاویر می باشد. درست به همین دلیل است که وردپرس به صورت خودکار اقدام به کاهش حجم تصاویر می کند.

اگر می خواهید سرعت وب سایت خود را فدای کیفیت تصاویر کنید و تصاویر باکیفیت تری را به مخاطبانتان نمایش دهید، این آموزش از وردپرس نارنجی از دست ندهید.

جلوگیری از کاهش خودکار حجم تصاویر در وردپرس

پیش از این در مورد نحوه فشرده سازی تصاویر با افزونه های EWWW Image Optimizer  و wp smushit صحبت کردیم، اما همانطور که در مقدمه نیز توضیح دادیم سیستم وردپرس نیز به طور خودکار اقدام به فشرده سازی تصاویر آپلود شده می کند.

چنانچه تمایل ندارید وردپرس حجم تصاویر شما را کاهش دهد، می توانید اقدام به جلوگیری از کاهش خودکار حجم تصاویر در وردپرس کنید.

برای این منظور باید تغییراتی را در فایل function.php قالب وب سایت خود ایجاد نمایید، پس قبل از هر گونه تغییری حتما از وبسایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

اکنون برای جلوگیری از کاهش حجم تصاویر در وردپرس به هاست خود مراجعه نمایید. در هاست خود به File Manager رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes/yourtheme مراجعه نمایید.

در این مسیر به دنبال فایل function.php بگردید و پس از ویرایش قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

add_filter('jpeg_quality', function($arg){return 100;});

کد بالا کیفیت تصاویر را به همان اندازه ای که آپلود کرده اید یعنی به صورت کامل و ۱۰۰ درصدی قرار می دهد. چنانچه قصد جلوگیری از کاهش خودکار حجم تصاویر در وردپرس را ندارید، در این کد با کاهش عدد ۱۰۰ می توانید میزان کاهش حجم تصاویر را مشخص کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش غیرفعال کردن index سایت وردپرسی در موتورهای جستجو

کیفیت آپلود تصاویر به صورت پیشفرض در وردپرس ۸۲ می باشد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن