پیش از این در آموزش های قبلی به اهمیت بک آپ گیری از وردپرس پرداختیم. همچنین پیش از این در مورد افزونه backwpup توضیح دادیم. در این آموزش از وردپرس نارنجی، به معرفی افزونه محبوب دیگری در زمینه تهیه بک آپ (یکی از مهم ترین نکات در نکهداری از وبسایت) خواهیم پرداخت.

بک آپ گیری از وردپرس با UpdraftPlus

UpdraftPlus افزونه ای برای ایجاد نسخه های پشتیبان از سایت های وردپرسی است. این افزونه دارای دو نسخه رایگان و پریمیوم است، نسخه رایگان این افزونه دارای امکاناتی عالی برای بک آپ گیری از وردپرس است. در واقع عموم کاربران میتوانند نیازهای خود را به خوبی با نسخه رایگان این افزونه برآورده کنند. افزونه UpdraftPlus در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تا کنون با بیش از 1 میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز 4.8 را از کاربران خود کسب کند. برای استفاده از امکانات نسخه رایگان افزونه کافی است روی دکمه زیر کلیک کرده و سپس با کمک آموزش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه UpdraftPlus

برخی ای ویژگی های افزونه:

پس از نصب و فعالسازی افزونه در منوی تنظیمات پیشخوان، بخشی با عنوان پشتیبان‌های UpdraftPlus را خواهید دید.

updraftplus
پشتیبان گیری و بازیابی در افزونه

Backup / Restore : این بخش اطلاعات کاملی از آخرین بک آپ تهیه شده، تمامی بک آپ های تهیه شده، زمان‌بندی بک آپ گیری و… را در اختیار شما قرار می‌دهد. در بخش Backup / Restore می توانید نصبت به بک آپ گیری از وردپرس با  UpdraftPlus و یا بازیابی نسخه ای از بک آپهای پیشین خود اقدام نمایید. با زدن دکمه تهیه پشتیبان پنجره ی مربوط به تنظیمات ایجاد پشتیبان برای شما باز می شود. گزینه اول اشاره به دریافت بک آپ از دیتابیس‌ها و گزینه دوم اشاره به تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌های وردپرس شما دارد.

تهیه بک آپ
ایجاد نسخه پشتیبان

پس از اینکه انتخاب کردید از چه بخش هایی از سایت خود بک آپ تهیه کنید، روی دکمه تهیه پشتیبان کلیک کنید تا نوار پیشرفت نسخه پشتیبان خود را ببینید.

نوار پیشرفت تهیه بک آپ
نوار پیشرفت تهیه بک آپ

پس از اینکه مرحله بک آپ گیری از وردپرس با  UpdraftPlusبه اتمام برسد در این صفحه در بخش پشتیبانهای موجود، نسخه بک آپ خود را خواهید دید و می توانید نصب به دانلود، بازنشانی یا حذف ان اقدام کنید.

بازیابی بک آپ
بازیابی بک آپ

Migrate / Clone : در این تب نیز می توانید نصبت به کلون یا مهاجرت در سرورهای updraftplus اقدام کنید.

کولن کردن وب سایت
کولن کردن وب سایت

تنظیمات: همیشه بخش تنظیمات اصلی از مهم‌ترین قسمت­ های یک افزونه است. دو گزینه­ ی اول موجود در این بخش Files backup schedule  و Database backup schedule  است که به ترتیب مربوط به پشتیبان گیری از فایل­ ها و پایگاه داده است. با استفاده از این دو گزینه قادر خواهید بود پشتیبان گیری­ های زمان‌بندی‌شده را مطابق با نیاز خود پیکربندی نمایید. در ادامه ­از قسمت حافظه ریموت خود را انتخاب کنید  می­توانید مکان ذخیره شدن فایل پشتیبان تهیه‌شده را مشخص کنید.

تنظیمات افزونه updraftplus
تنظیمات افزونه updraftplus

در پایان برای ذخیره ی زمانبندی بکاپ ها و اعمال تنظیمات روی دکمه ی ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

در این مقاله اقدام به معرفی افزونه‌ای حرفه‌ای برای بک آپ گیری به‌صورت خودکار در وردپرس(بک آپ گیری از وردپرس با  UpdraftPlus)کردیم که با استفاده از آن دیگر نگران تهیه بک آپ در سایت وردپرسی خود نخواهید بود. اگر در مورد افزونه های مختلف بک آپ گیری در وردپرس تجربه ای دارید با ما در وردپرس نارنجی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *