مجله وردپرس

بهترین افزونه های وردپرس در سال ۱۳۹۸

اکنون به دومین فصل از فصول سال ۱۳۹۸ رسیده ایم، بد نیست با بهترین افزونه های وردپرس در سال جدید و پس از آپدیت وردپرس به نسخه ۵ آشنا شوید.

همانطور که می دانید حدود ۶ ماه از آپدیت وردپرس به نسخه جدید می گذرد و در این به روزرسانی با تغییرات زیاد و مفیدی روبرو بوده ایم.

یکی از مهم ترین و جالب توجه ترین تغییرات وردپرس، جایگزین شدن ویرایشگر گوتنبرگ به جای ویرایشگر کلاسیک بوده است.

اما آنچه در این آموزش از وردپرس نارنجی دنبال می کنم، تغییرات وردپرس نیست، بلکه قرار است بهترین افزونه های وردپرس از لحاظ تعداد نصب و کارایی را معرفی کنم.

بهترین افزونه های وردپرس در سال ۱۳۹۸

با روی کار آمدن نسخه جدید وردپرس، بسیاری از افزونه ها کارایی خود را از دست داده اند و بسیاری دیگر کارایی دو چندان برای کاربران وردپرسی پیدا کرده اند. در ادامه به معرفی بهترین افزونه های وردپرس خواهم پرداخت.

ویرایشگر کلاسیک

Classic Editor یا ویرایشگر کلاسیک، افزونه ای است که پس از ارائه رسمی گوتنبرگ کارایی خود را پیدا کرد. تا پیش از این به طور خودکار با نصب وردپرس از این ویرایشگر استفاده می کردید، اما از این به بعد برای بازگشت به ویرایشگر قبلی باید از افزونه ویرایشگر کلاسیک استفاده کنید.

ویرایشگر کلاسیک
افزونه ویرایشگر کلاسیک

این افزونه در مخزن وردپرس تا کنون بیش از ۵ میلیون نصب فعال و امتیاز ۵ ستاره ی کامل را از آن خود کرده است و توانسته به دسته بهترین افزونه های وردپرس ملحق شود.

برای استفاده از این افزونه، با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
هزینه راه اندازی سایت با وردپرس چقدر است؟

دانلود Classic Editor

افزونه Yoast SEO

سئو یا بهبود سایت برای موتورهای جستجو یکی از پراهمیت ترین موضوعات، پیش و پس از راه اندازی سایت می باشد. افزونه Yoast SEO یکی از بهترین افزونه های وردپرس در زمینه بهبود رتبه سایت های وردپرسی است.

با کمک این افزونه می توانید محتواهای خود را بهینه سازی کنید، وجود بخش های مهم برای موتورهای جستجو در وب سایت خود را بررسی کرده و به طور کلی رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید.

افزونه یواست سئو
yoast seo

این افزونه با بیش از ۵ میلیون نصب فعال در مخزن وردپرس توانسته است به بهترین افزونه های وردپرس ملحق شده و امتیاز ۴.۹ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای افزایش رتبه خود در موتورهای جستجو، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Yoast SEO

افزونه Akismet Anti-Spam

یکی دیگر از بهترین افزونه های وردپرس، افزونه ضد اسپم Akismet است. همانطور که همیشه تاکید می کنم بخش دیدگاه ها یکی از مهم ترین بخش های هر وب سایتی است که یک پل ارتباطی میان شما و کاربرانتان ایجاد می کند.

اما وجود این پل ارتباطی باعث ارسال دیدگاه های اسپم یا هرزنامه می شود که پاک کردن این دیدگاه های اسپم و مدیریت آن ها به خودی خود زمان بسیاری را از مدیران سایت ها می گیرد.

ضد هرزنامه
افزونه Akismet

خوشبختانه افزونه Akismet به شما کمک می کند تا از ورود اسپم به بخش دیدگاه ها جلوگیری کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
چگونه نام دامنه مناسب انتخاب کنیم؟

این افزونه که تا کنون بیش از ۵ میلیون نصب فعال در مخزن وردپرس داشته و به بهترین افزونه های وردپرس ملحق شده است، توانسته است امتیاز ۴.۷ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای مبارزه با هرزنامه، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Akismet Anti-Spam

افزونه فرم تماس ۷

یکی دیگر از بهترین افزونه های وردپرس، افزونه فرم ساز Contact Form 7 می باشد. علاوه بر دیدگاه ها باید بخش دیگری با عنوان صفحه تماس با ما برای ارتباط کاربران با شما در وب سایت وردپرسی تان وجود داشته باشد.

فرم تماس 7
ساخت فرم تماس با ما

افزونه فرم تماس ۷ یکی از بهترین افزونه های وردپرس برای ساخت صفحه تماس با ما می باشد که تا کنون با بیش از ۵ میلیون نصب فعال در مخزن وردپرس، امتیاز ۴.۱ را از کاربران خود به دست آورده است.

با کلیک روی دکمه زیر می توانید این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Contact Form 7

افزونه Jetpack

Jetpack نیز یکی دیگر از بهترین افزونه های وردپرس است. با نصب و فعال سازی این افزونه امکاناتی نظیر امنیت سایت، بهینه سازی تصاویر، اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و … یکجا در اختیار شما قرار می گیرد.

این مطلب را از دست ندهید :
9 مرحله مهم در انتخاب بهترین نام دامنه وب سایت
افزونه Jetpack
افزونه حرفه ای Jetpack

این افزونه تا کنون بیش از ۵ میلیون نصب فعال و امتیاز ۳.۹ را در مخزن وردپرس به خود اختصاص داده است.

با کلیک روی دکمه زیر می توانید Jetpack را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Jetpack

افزونه ووکامرس

اگر دنبال راه اندازی فروشگاه بر بستر اینترنت هستید، ووکامرس یکی دیگر از بهترین افزونه های وردپرس است که این امکان را بر بستر وردپرس برای شما فراهم کرده است.

افزونه ووکامرس
فروشگاه ساز ووکامرس

با نصب و فعال سازی ووکامرس می توانید یک فروشگاه با انواع محصولات بر بستر اینترنت در اختیار داشته باشید.

این افزونه با بیش از ۴ میلیون نصب فعال و امتیاز ۴.۶ در مخزن وردپرس، یکی از بهترین افزونه های وردپرس می باشد.

برای راه اندازی فروشگاه خود، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را روی وب سایتتان نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه ووکامرس

افزونه Really Simple SSL

پیش از این در مورد گواهی SSL صحبت کرده ام، این پروتوکل برای اجرای امن درخواست های وب سایت شما یکی از پروتوکل های ضروری محسوب می شود.

افزونه Really Simple SSL به شما کمک می کند تا چراغ سبز را پس از نصب گواهی SSL دریافت کنید.

ssl واقعا ساده
افزونه Really Simple SSL

این افزونه با بیش از ۳ میلیون نصب فعال و امتیاز ۴.۹، یکی از بهترین افزونه های وردپرس محسوب می شود. برای استفاده از Really Simple SSL، ابتدا با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
معرفی ابزارهایی برای تشخیص قالب وردپرس

دانلود افزونه Really Simple SSL

افزونه Wordfence Security

اگر امنیت سایتتان برای شما مهم است، پس باید یکی از افزونه های امنیتی را بر روی سایت وردپرسی خود نصب کنید.

افزونه Wordfence Security
افزایش امنیت با Wordfence Security

افزونه Wordfence Security با اسکن امنیتی وب سایت  قادر است فایل ها و کدهای مخرب را شناسایی و پاک سازی کند، از حملات Brute force جلوگیری کند و خلاصه اینکه خیال شما را از بابت امنیت سایت تا حد زیادی راحت کند.

Wordfence Security با بیش از ۳ میلیون نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۸ یکی دیگر از بهترین افزونه های وردپرس محسوب می شود.

با کلیک روی دکمه زیر می توانید این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را روی وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه Wordfence Security

افزونه المنتور

صفحه سازها افزونه هایی هستند که به شما کمک می کنند طراحی های زیبای خود را به نمایش بگذارید. یکی دیگر از بهترین افزونه های وردپرس، صفحه ساز المنتور است.

صفحه ساز المنتور
افزونه صفحه ساز المنتور

این افزونه تا کنون با بیش از ۲ میلیون نصب فعال امتیاز ۴.۸ را از کاربران خود به دست آورده است. با کلیک روی دکمه زیر می توانید المنتور را از مخزن وردپرس دانلود کرده و در وب سایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه المنتور

افزونه UpdraftPlus

تهیه نسخه ی پشتیبان از اطلاعات وب سایت یکی از مهمترین وظایف مدیران سایت ها است. افزونه UpdraftPlus یکی از بهترین افزونه های وردپرس در زمینه‌ی تهیه ی backup است و با تنظیمات ساده امکان تهیه نسخه ی پشتیبان را به صورت اتوماتیک فراهم می کند.

این مطلب را از دست ندهید :
13 اشتباه رایج در وردپرس که باید آن ها را جدی بگیرید!
افزونه UpdraftPlus
پشتیبان گیری با UpdraftPlus

علاوه بر این افزونه UpdraftPlus ذخیره سازی اطلاعات بک آپ را به صورت مستقیم در Google Drive، Dropbox و … امکان پذیر می کند.

این افزونه با بیش از ۲ میلیون نصب فعال در مخزن وردپرس توانسته است امتیاز ۴.۸ را از کاربران خود به دست بیاورد. با کلیک روی دکمه زیر می توانید این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود و روی وب سایتتان نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه UpdraftPlus

در این آموزش تنها  ۱۰ عدد از بهترین افزونه های وردپرس معرفی شدند، همانطور که می دانید وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است و هزاران افزونه در مخزن وردپرس برای بهبود عملکرد آن وجود دارند.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن