افزونه های وردپرس

جستجو و جایگزینی در دیتابیس وردپرس با افزونه Better Search Replace

شما زمانی نیازمند جستجو و جایگزینی در دیتابیس می شوید که برخی کلمات را که به طور مکرر در سایتتان تکرار کرده اید، با کلمه معادل دیگری بخواهید جایگزین نمایید.

همچنین هنگامی که بخواهید آدرس هایی که در نوشته های خود استفاده کرده اید را تغییر دهید، می توانید از جستجو و جایگزینی در دیتابیس استفاده نمایید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به معرفی افزونه ای کاربردی می پردازیم که به کمک آن می توانید تک تک جدول های پایگاه داده خود را بررسی کرده و پس از جستجوی خود، اقدام به جایگزینی موارد مورد نیاز (کلمات، آدرس هاو…) خود کنید.

جستجو و جایگزینی در دیتابیس وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای جستجو و جایگزینی در دیتابیس وردپرس معرفی می کنیم با عنوان Better Search Replace در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۶۰۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۶ را از کاربران خود بدست بیاورد. با استفاده از این افزونه قادر هستید هر متنی را در پایگاه داده وبسایت خود جستجو کرده و با رشته دیگری جایگزین نمایید.

برای جستجو و جایگزینی در دیتابیس وردپرس خودتان با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه Better Search Replace

پس از نصب و فعالسازی افزونه زیر منویی با عنوان Better Search Replace در بخش ابزارهای پیشخوان وردپرس شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه افزونه هدایت می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
ارسال ایمیل پس از پاسخ به نظرات در وردپرس با افزونه Subscribe To Comments Reloaded

اما قبل از انجام هر کاری به سراغ تب تنظیمات در افزونه جستجو و جایگزینی در دیتابیس می رویم.

تنظیمات افزونه Better Search Replace
تنظیمات جستجو و جایگزینی در دیتابیس

هر هاستی به میزانی محدودیت برای اجرای هر یک از دستورات php دارد. دستور php باید در مدت زمان تعیین شده از سوی میزبانی هاست اجرا شود، در صورتی که به هر دلیلی در این مدت زمان دستور اجرا نگردد با خطای Timeout مواجه خواهید شد.

همانطور که در تنظیمات افزونه میبینید، مقدار این زمان روی ۲۰۰۰ تعیین شده است که اگر در این بازه زمانی دستور به صورت کامل در کل دیتابیس اجرا نشود و نتواند کلیه کلمات رو جستجو کند، با خطا مواجه خواهید شد.

اگر حجم دیتابیس شما زیاد است و به عبارت دیگر مطالب زیادی را شامل می شود، حتما از این بخش مقدار زمان اجرای دستورات را افزایش دهید تا در هنگام جستجو و جایگزینی در دیتابیس وردپرس دچار مشکل نشوید.

اکنون برای جستجو و جایگزینی در دیتابیس به تب Search/Replace بروید.

جستجو و جایگزینی در دیتابیس
جستجوی رشته ها در دیتابیس و جایگزینی

Search for: در این فیلد عبارتی که می خواهید جستجو شود تا با عبارت دیگری جایگزین نمایید را به دقت وارد کنید.

Replace with: در این فیلد نیزعبارتی که قصد دارید به جای عبارت قبلی جایگزین کنید، وارد نمایید.

Select tables: در این بخش جداول دیتابیس وردپرس که قصد دارید در مرحله جستجو و جایگزینی در دیتابیس جستجو شوند را انتخاب کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید تا عبارتی که در نوشته ها قرار دارند جستجو شوند، باید جدول wp_posts را انتخاب کنید.

Run as dry run: با فعال کردن این گزینه قبل از اینکه جایگزاری بر روی کلمات صورت بگیرد، حتما یک بار جدول هایی که این کلمات در آن ها وجود داشته بررسی شده و تعداد کلمات در آنها نیز مشخص می شود.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش لیست نوشته ها در وردپرس با افزونه Display Posts

در نهایت روی دکمه Run Search/Replace کلیک کرده و صبر کنید تا بسته به میزان تعداد جداول وردپرس و اطلاعات موجود در دیتابیس نتیجه جستجو به صورت کامل تکمیل شده و نتیجه به صورت زیر برای شما نمایش داده شود.

عملیات جستجو در وردپرس
پایان عملیات جستجو در وردپرس

با کلیک روی دکمه Click Here میتوانید مشابه تصویر زیر جزییات کامل هر جدول و تعداد کلمات موجود درآنها را بررسی کنید.

جزئیات جستجوی انجام شده در دیتابیس وردپرس
جزئیات عملیات جستجو و جایگزینی در وردپرس

از آنجایی که تیک گزینه Run as dry run را فعال کرده بودیم، عبارات جایگزین نشدند. برای اینکه بتوانید جایگزینی را نیز انجام دهید، تیک این گزینه را بردارید.

بنابراین مجددا از ابتدا کلمه مورد نظر را در فیلد search for وارد کنید و سپس در فیلد replace with کلمه ای که قصد دارید با این کلمه جایگزین کنید را انتخاب کرده و بعد از اینکه از بخش select tables جداول مورد نظر را انتخاب کردید، یک بار دیگر روی دکمه Run Search/Replace کلیک کنید تا جستجو و جایگزینی در دیتابیس وردپرس به درستی صورت پذیرد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن