افزونه های وردپرس

نمایش مسیر کاربران در وردپرس با افزونه Breadcrumb NavXT

یکی از مواردی که هم در سئو و هم در تجربه کاربری مفید است، نمایش مسیر کاربران در وردپرس می باشد. برخی از قالب های وردپرسی این ویژگی را دارند اما شما نیز می توانید این ویژگی را به سایتتان اضافه نمایید.

با ایجاد مسیردهی برای کاربران می توانید این امکان را فراهم کنید تا کاربران شما در سایتتان گم نشوند و همیشه مسیر قبلی را به خاطر داشته باشند.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم یکی دیگر از افزودنی های وردپرس را برای نمایش مسیر کاربران در وردپرس معرفی کنم.

نمایش مسیر کاربران در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد نقشه مسیر در وردپرس معرفی می کنم با عنوان Breadcrumb NavXT در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۸۰۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۷ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای نمایش مسیر کاربران در وردپرس با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Breadcrumb NavXT

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان Breadcrumb NavXT در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

تنظیمات عمومی افزونه
تنظیمات عمومی

همانطور که مشاهده می کنید افزونه Breadcrumb NavXT در تنظیمات خود دارای ۴ تب مختلف است که در ادامه هر کدام از آن ها را به طور جداگانه توضیح خواهم داد.

این مطلب را از دست ندهید :
کپی کردن نوشته ها در وردپرس با افزونه Duplicate Post

تب عمومی

در این تب می توانید تنظیمات عمومی افزونه را برای نمایش مسیر کاربران در وردپرس به دلخوه خود سفارشی سازی کنید.

جداکننده تکه مسیر: جدا کننده بین هر مسیر طی شده توسط کاربر را از این گزینه می توانید به دخلواه تغییر دهید.

مورد فعلی: مورد فعلی یعنی آدرسی که در حال حاضر کاربر در آن قرار دارد. در این بخش می توانید تنظیمات مربوط به محل فعلی کاربر را سفارشی سازی کنید.

تکه مسیر برگه خانه: اگر تمایل دارید برگه خانه یا صفحه اصلی نیز در مسیر کاربران نمایش داده شود، تنظیمات این بخش را پیکربندی کنید.

تکه مسیر وبلاگ: و در نهایت اگر می خواهید در طی مسیر پیموده شده برگه وبلاگ نیز نمایان باشد، این بخش را سفارشی سازی کنید.

انواع پست ها

برای هر نوع پست تایپی می توانید مسیر را به کاربران خود در وردپرس نشان دهید. برای مثال برای نوشته ها می توانید نوشته های قبلی و همچنین صفحات قبلی طی شده را به کاربران نشان دهید.

تنظیمات انواع پست ها
انواع پست ها

طبقه بندی ها

به جز نوشته ها و برگه ها، کاربران شما همچنین به دسته بندی ها و برچسب ها دسترسی داشته و می توانند از یک دسته بندی به دسته دیگر بروند یا از یک برچسب به برچسب دیگر بروند.

دسته بندی ها
تنظیمات دسته بندی ها

اگر می خواهید با نمایش مسیر کاربران در وردپرس مسیر طی شده بین دسته ها و برچسب ها را نیز به کاربران خود نمایش دهید، از این تب می توانید تنظیمات دلخواه را شخصی سازی کنید.

متفرقه

در نهایت در این تب می توانید برای سایر بخش های وردپرس مانند بایگانی نویسنده ها اقدام به ایجاد مسیر کاربران در وردپرس کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
خروجی گرفتن از آدرس های وردپرس با افزونه Export All URLs
تنظیمات متفرقه
متفرقه

با این کار کاربران شما می توانند به راحتی در تمامی بخش های سایتتان جستجو کنند و به راحتی به جایگاه اولیه خود بازگردند و علاوه بر اینکه به سوالاتشان می رسند، می توانند از سایر بخش های سایتتان نیز بدون نگرانی دیدن کنند.

پیش نمایش افزونه Breadcrumb NavXT
پیش نمایش افزونه

نمونه ای از نمایش مسیر کاربران در وردپرس را نیز می توانید در تصویر بالا مشاهده نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن