آموزش های وردپرس

آموزش ساخت فرم در المنتور با قابلیت ریسپانسیو

المنتور صفحه سازی قدرتمند با کاربری بسیار راحت است که قابلیت ایجاد تمام بخش ها را برای حالت های واکنش گرا دارد، حتی هنگام ساخت فرم در المنتور نیز می توانید از حالات ریسپانسیو استفاده کنید.

اگر هنگام ساخت وب سایت موارد مربوط به واکنش گرایی را رعایت نکنید، کاربران که با دستگاه های مختلف به وب سایت شما وارد می شوند با مشکل مواجه خواهند شد و بهتر است این را بدانید بیشتر از ۷۰ درصد کاربران اینترنتی با موبایل کار می کنند.

پس به همین دلیل باید هنگام ایجاد تمام اجزای سایتتان چه با المنتور چه با هر صفحه ساز دیگری ریسپانسیو بودن سایت را رعایت کنید.

اما در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم نحوه ساخت فرم در المنتور با قابلیت ریسپانسیو را آموزش دهم.

ساخت فرم در المنتور

برای اینکه بتوانید در المنتور فرم دلخواه خود را ایجاد کنید، نیازی به استفاده از افزونه های فرم ساز مانند فرم تماس ۷ ندارید اما می توانید از این افزودنی ها نیز استفاده کنید و المنتور با تمام افزونه های فرم ساز مانند گرویتی فرم و فرم تماس ۷ سازگار است.

برای ایجاد یک فرم زیبا و ریسپانسیو در المنتور ابتدا مانند آنچه در آموزش نحوه کار کردن با صفحه ساز المنتور توضیح دادم، یک بخش ایجاد نمایید.

سپس درون این بخش از یک المان بخش داخلی استفاده کرده و یکی از ستون های بخش داخلی خود را حذف نمایید.

افزودن بخش داخلی جدید
افزودن بخش جدید

اکنون درون این بخش از المان فرم استفاده کنید، دقت کنید که برای ساخت فرم در المنتور به نسخه تجاری المنتور نیاز دارید.

این مطلب را از دست ندهید :
آشنایی با کلیدهای میانبر در وردپرس
المان فرم در المنتور
المان ساخت فرم

با اضافه کردن المان فرم به صفحه خود مانند تصویر زیر می توانید تمام ورودی ها را به دلخواه ویرایش نمایید و فرم دلخواه خود را ایجاد کنید.

ویرایش فرم اضافه شده
ویرایش فرم

برای اینکه المان های ورودی فرم در یک خط قرار بگیرند می توانید عرض المان ها را نیز به دلخواه تعیین کنید، برای مثال عرض در تصویر بالا ۲۵ درصد تنظیم شده است.

تغییر عرض المان های فرم
تغییر عرض المان ها

اکنون برای ادامه مراحل ساخت فرم در المنتور به تب پیشرفته رفته و در بخش موقعیت یابی مقدار عرض سفارشی را به دلخواه وارد کنید، مقدار مناسب با توجه به ۲۵ درصد قرار دادن فیلد ها، ۷۳۶ پیکسل است.

تغییر کل عرض فرم
تمام عرض فرم

در نهایت برای وسط قرار گرفتن فرم، به ویرایش ستون حاوی فرم رفته و تراز عمودی و هماهنگی افقی را روی وسط قرار دهید.

وسط قرار دادن فرم در المنتور
وسط قرار دادن فرم ساخته شده

اکنون در حالت دسکتاپ فرم شما به صورت خطی قرار خواهد گرفت و درست مانند تصویر زیر نمایش داده می شود.

فرم ساخته شده در حالت دسکتاپ
فرم در حالت دسکتاپ

چنانچه حالت موبایل را هنگام ساخت فرم در المنتور انتخاب کنید، خواهید دید که فرم ساخته شده در حالت موبایل کاملا به صورت عمودی خواهد بود.

فرم ساخته شده در حالت موبایل
فرم در حالت موبایل

به این ترتیب با رعایت چند نکته می توانید به راحتی فرم خطی خود را به حالت عمودی در موبایل نمایش دهید و فرم های ساخته شده در المنتور را به صورت ریسپانسیو نمایش دهید.

برچسب ها

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن