آموزش های وردپرس

تغییر رنگ پیشخوان وردپرس و استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان وردپرس

تغییر رنگ پیشخوان وردپرس و استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان وردپرس یکی از مواردی است که برای شخصی سازی محیط مدیریت وردپرس استفاده می شود.

پس از مدتی که با وردپرس کار می کنید، احتمالا شما هم از محیط آن خسته شده و می خواهید محیط پیشخوان خود را شخصی سازی کنید. در هسته وردپرس امکان استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان فراهم شده است، اما تنها از چند رنگبندی پیش فرض می توانید استفاده نمایید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، نحوه تغییر رنگ محیط پیشخوان وردپرس و همچینین استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان را آموزش خواهیم داد.

تغییر رنگ پیشخوان وردپرس

پیش از اینکه به نحوه استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان وردپرس بپردازیم، بهتر است با نحوه تغییر زنگ پیشخوان وردپرس و استفاده از رنگ های پیش فرض هسته وردپرس آشنا شویم.

برای استفاده از رنگ های پیش فرض هسته وردپرس در پیشخوان خود به منوی کاربران >> شناسنامه شما مراجعه کنید و یا از بخش سمت چپ روی ویرایش شناسنامه من کلیک نمایید تا به صفحه ویرایش پروفایل در وردپرس وارد شوید.

تغییر رنگ پسشخوان وردپرس
تغییر رنگ از پیشخوان وردپرس

همانطور که در تصویر بالا میبینید، از بخش رنگبندی بخش مدیریت، می توانید از رنگبندی های پیش فرض وردپرس استفاده کرده و پیشخوان سایت خود را به رنگ دلخواهتان تغییر دهید.

در این بخش به صورت زنده تغییرات اعمال شده بر روی منوهای پیشخوان شما برای تغییر رنگ پیشخوان وردپرس نمایش داده می شود. پس از انتخاب رنگبندی دلخواه خود روی دکمه ذخیره تغییرات که در انتهای صفحه قرار دارد کلیک نمایید تا از این رنگبندی استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش رفع خطای 503 در وردپرس

در این تنظیمات شما محدود به انتخاب رنگ بندی های از پیش تعریف شده در وردپرس هستید و امکان استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان وردپرس را ندارید. برای استفاده از رنگ دلخواه در پیشخوان وردپرس لازم است از افزونه هایی که در این زمینه تهیه شده اند استفاده نمایید.

استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان وردپرس

افزونه ای که برای تغییر رگ پیشخوان وردپرس به رنگ دلخواه در این آموزش معرفی می کنم، با عنوان  Fancy Admin UI در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۵.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود بدست بیاورد. برای استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه  Fancy Admin UI 

پس از نصب و فعالسازی افزونه، بلافاصله رنگ محیط پیشخوان شما به رنگ خاکستری تغییر می کند. برای سفارشی سازی این رنگ، به منوی تنظیمات >> عمومی رفته و در بخش Admin UI Primary Color و Admin UI Secondary Color رنگهای دلخواهتان را برای استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان و تغییر رنگ پیشخوان وردپرس وارد نمایید.

تنظیمات افزونه رنگبندی دلخواه در پیشخوان وردپرس
تنظیمات رنگبندی دلخواه در وردپرس
  • Admin UI Primary Color: در این گزینه رنگ پیشفرض و اولیه که بر روی منوهای وردپرس در پیشخوان وردپرس اعمال میشود را انتخاب نمایید.
  • Admin UI Secondary Color: با استفاده از این گزینه هم میتوانید رنگ ثانویه برای پیشخوان وردپرس را انتخاب کنید.

در نهایت بعد از اینکه هر دو گزینه را برای استفاده از رنگبندی دلخواه در پیشخوان وردپرس تکمیل کردید، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
جلوگیری از ثبت نام با ایمیل موقت در وردپرس
تغییر رنگ محیط صفحه ورود وردپرس
پی نمایش تغییر رنگ محیط پیشخوان وردپرس

لازم به ذکر است که این افزونه صرفا محدود به پیشخوان وردپرس نبوده و با استفاده از آن علاوه بر پیشخوان وردپرس اقدام به سفارشی سازی صفحه ورود به وردپرس نیز می کنید و از رنگبندی دلخواه شما برای فرم ورود در وردپرس، فرم عضویت در وردپرس و همچنین فرم فراموشی کلمه عبور در وردپرس استفاده خواهد شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن