کدهای وردپرس

آموزش تغییر اندازه گراواتار در وردپرس

در وردپرس می توانید به روش های مختلفی پروفایل کاربران خود و همچنین نویسندگان را نمایش دهید که یکی از این روش ها استفاده از گراواتار است. اما آیا می توانیم به دلخواه خود اقدام به تغییر اندازه گراواتار در وردپرس کنیم؟

همانطور که قبلا توضیح دادم، شما با ثبت ایمیل خود در وب سایت gravatar.com می توانید یک تصویر پروفایل برای خود انتخاب کرده و در هر نرم افزار تحت وبی مانند وردپرس که با ایمیل ثبت نامی خود اقدام به درج دیدگاه و یا نوشته کنید، تصویر انتخاب شما در سایت گراواتار به عنوان پروفایل نمایش داده می شود.

اگر در وب سایت وردپرسی خود از گراواتار برای نمای تصاویر پروفایل کاربران استفاده کرده اید، می توانید اندازه آن را به دلخواه خود تغییر دهید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه تغییر اندازه گراواتار در وردپرس را بررسی می کنم، در ادامه با من همراه باشید.

تغییر اندازه گراواتار در وردپرس

برای تغییر اندازه گراواتار در وردپرس باید تغییراتی را در فایل دیدگاه های قالب خود ایجاد کنید، اما قبل از انجام هر گونه تغییری ابتدا از سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes مراجعه نمایید و در این آدرس پوشه قالب نصبی خود را باز کنید.

در پوشه قالب نصبی خود به دنبال فایلی با عنوان comments.php بگردید، آن را ویرایش کرده و در بین کدهای درون این فایل به دنبال قطعه کدی مانند آنچه در زیر قرار گرفته است بگردید.

avatar_size

این کد احتمالا در تابع wp_list_comments مانند مثال زیر قرار خواهد داشت.

<?php

wp_list_comments( array(

'style'       => 'ol',

'short_ping'  => true,

'avatar_size' => 70,

) );

?>

اکنون برای تغییر اندازه گراواتار در وردپرس به جای عدد ۷۰، عدد دلخواه خود را وارد کنید. این عدد در واقع عرض و ارتفاع گراواتار می باشد.

این مطلب را از دست ندهید :
جابجایی متن فوتر ادمین وردپرس با متن دلخواه

اگر قطعه کد فوق را پیدا نکردید، برای تغییر اندازه گراواتار در وردپرس، می توانید از تغییرات در کدهای CSS استفاده نمایید.

برای اینکه کدهای CSS را برای تغییر اندازه گراواتار در وردپرس بیابید، می توانید از ابزار Inspect Elements مروگر خود استفاده کنید.

مشاهده کدهای سایت
مشاهده کدهای سایت در مروگر

برای این منظور به صفحه یکی از نوشته های خود رفته و روی تصاویر گراواتار یکی از دیدگاه های خود کلیک راست کنید. مانند تصویر زیر، روی  گزینه Inspect کلیک کنید تا کدهای استفاده شده در وب سایت به شما نمایش داده شود.

مشاهده کدهای سایت با Inspect Elements
ابزار Inspect Elements

در این قسمت می توانید اندازه گراواتار را در وب سایت خود مشاهده کنید، اما برای تغییر اندازه گراواتار در وردپرس به کمک کدهای CSS، به هاست خود رفته و در مسیر wp-content/themes و سپس پوشه قالب نصبی، فایل style.css را ویرایش کنید.

در این فایل به دنبال کلاسی مشابه  .comment-author .avatar بگردید و مانند قطعه کد زیر، برای تغییر اندازه گراواتار در وردپرس، اندازه را به دلخواه خود وارد کنید.

.comment-author .avatar {

    height: 70px;

    position: relative;

    top: 0.25em;

    width: 70px;

}

برای تغییر اندازه گراواتار در وردپرس به دلخواه خود می توانید مقادیر موجودر در height و width را تغییر دهید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن