آموزش های وردپرس

تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس

بسیاری از افراد تمایل دارند وردپرس خود را شخصی سازی کرده و حتی لوگوی وردپرس را نیز از صفحه ورود حذف کنند و یا با تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس لوگوی خود را جایگزین کنند.

همانطور که می دانید وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است و به شما به طور پیش فرض اجازه چنین تغییراتی را می دهد.

قبلا در مورد نحوه ایجاد صفحه ورود سفارشی در وردپرس با کد نویسی و همچنین با افزونه LoginPress صحبت کرده بودم، اما در این آموزش از وردپرس نارنجی تنها مبحث تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس را بدون ایجاد سفارشی سازی های دیگر دنبال خواهم کرد.

تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس

برای تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس دو راه پیش روی شما قرار دارد، یکی استفاده از افزونه های وردپرس و دیگری استفاده از توابع وردپرس است.

در این آموزش ابتدا افزونه ای محبوب را برای تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس معرفی کرده و سپس با کمک کدهای وردپرس لوگوی صفحه ورود را تغییر خواهم داد. پس اگر طرفدار استفاده از افزونه ها نیستید، مستقیما روش دوم را پیگیری کنید.

تغییر لوگوی صفحه ورود با افزونه Change WordPress Login Logo

افزونه ای که برای تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس در این آموزش معرفی می کنم، با عنوان Change WordPress Login Logo در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۱.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۵ ستاره کامل را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای سفارشی سازی لوگوی صفحه ورود وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
کوتاه کردن عنوان مقالات در قالب وردپرس

دانلود افزونه Change WordPress Login Logo

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان Login Logo در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس هدایت خواهید شد.

تنظیمات Change WordPress Login Logo
تنظیمات افزونه

در این صفحه در گزینه Login Logo، لوگوی دلخواه خود را آپلود کرده و سپس طول و ارتفاع مورد نظر را وارد نمایید. پس از ذخیره تغییرات لوگوی صفحه ورود به پیشخوان شما تغییر پیدا خواهد کرد.

تغییر لوگو با کمک افزونه
لوگوی ورود تغییر داده شده

تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس با کدهای وردپرس

برای اینکه به کمک کدها و توابع وردپرس بتوانید لوگوی صفحه ورود به پنل مدیریتی را تغییر دهید، باید تغییراتی را در فایل فانکشن پوسته نصبی خود ایجاد کنید.

پس برای این منظور قبل از هر کاری از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید و سپس به هاست خود بروید. در هاست و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes بروید.

در این مسیر پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کرده و پوشه ای با نام images ایجاد کنید و در صورت وجود در این پوشه تصویر دلخواه خود را آپلود نمایید.

سپس در همین مسیر، یعنی پوشه قالب نصبی خود، فایل functions.php را ویرایش نمایید و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

function custom_loginlogo() {

echo '<style type="text/css">

h1 a {background-image: url('.get_bloginfo('template_directory').'/images/narenji-favicon.png) !important; }

</style>';

}

add_action('login_head', 'custom_loginlogo');

پس از ذخیره تغییرات خواهید دید که لوگوی صفحه ورود وردپرس تغییر کرده است و لوگوی دلخواه شما جایگزین آن شده است.

تغییر لوگوی ورود باکد نویسی
لوگوی ورود تغیییر داده شده

علاوه بر روش توضیح داده شده، برای تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس می توانید از جایگزین تصویر لوگوی وردپرس با لوگوی خود استفاده نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش رفع خطای 403 در وردپرس

برای این منظور ابتدا لوگویی با فرمت svg ایجاد کنید، نام لوگوی دلخواه خود را نیز با wordpress-logo جایگزین کنید. اکنون در هاست خود و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-admin/images رفته و تصویری با عنوان wordpress-logo.svg را حذف نمایید و سپس لوگوی دلخواهتان که با همین عنوان ذخیره کرده اید را در همین مسیر آپلود نمایید.

با تغییر لوگوی صفحه ورود وردپرس می توانید پنل مدیریتی خود را کاملا شخصی سازی نمایید و در عین حال از امکانات بی نظر وردپرس استفاده کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن