آموزش های وردپرس

فعالسازی قالب از طریق دیتابیس در وردپرس

پس از مدتی که از وردپرس استفاده می کنید، ممکن است از شکل ظاهری سایتتان خسته شده و تمایل به تغییر قالبتان داشته باشید. به هر دلیلی ممکن است امکان تغییر قالب از طریق پیشخوان فراهم نباشد و مجبور به فعالسازی قالب از طریق دیتابیس شوید.

قبلا در مورد نحوه نصب و فعالسازی قالب ها از طریق پیشخوان وردپرس صحبت کرده بودیم. در این آموزش از وردپرس نارنجی به طور مختصر به نحوه فعالسازی قالب از طریق دیتابیس می پردازیم.

فعالسازی قالب از طریق دیتابیس در وردپرس

زمانی شما احتیاج به تغییر و فعالسازی قالب از طریق دیتابیس در وردپرس پیدا می کنید که به هر دلیلی دسترسی به مدیریت سایت خود ندارید و یا اینکه پس از نصب یک قالب پیشخوان سایتتان از دسترس خارج شده باشد.

پس برای تغییر قالب خود از طریق دیتابیس یا همان هاست، به هاست خود رفته و روی  MySQL Management کلیک کنید. در این صفحه دیتابیس مربوط به وبسایت خود را انتخاب کرده و با رمز و نام کاربری که هنگام نصب وردپرس تعیین کرده اید، وارد phpMyAdmin سایتتان شوید.

در این صفحه روی بخش sql کلیک کنید. کوئری زیر را در این بخش وارد نمایید و سپس روی دکمه go کلیک نمایید تا نام قالب پیش فرضتان نمایش داده شود.

SELECT *

FROM wp_options

WHERE option_name = 'template'

OR option_name = 'stylesheet'

OR option_name = 'current_theme';

 در کوئری بالا نام قالب پیش فرض وردپرس را با سه متغیری که نوشته شده است دریافت می کنیم. پس برای تغییر قالب از طریق دیتابیس باید این سه متغیر را تغییر دهیم.

UPDATE wp_options SET option_value = 'نام قالب شما' WHERE option_name = 'template';

UPDATE wp_options SET option_value = 'نام قالب شما' WHERE option_name = 'stylesheet';

UPDATE wp_options SET option_value = 'نام قالب شما' WHERE option_name = 'current_theme';

در کوئری بالا به جای نام قالب شما از اسم قالب خود استفاده نمایید.

اکنون بدون ورود به داشبورد وردپرس توانستیم قالب وردپرس فعال را تغییر دهیم.

نکته: برای تغییر و فعالسازی قالب از طریق دیتابیس به قالبی که پیش از این نصب نبوده است، باید از قبل محتویات پوسته را در هاست خود در محل نصب وردپرس و در مسیر wp-content/themes آپلود نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن