افزونه های وردپرس

چگونه به ویرایشگر قبلی وردپرس برگردیم؟

این روزها با ارائه آپدیت جدید وردپرس و ارائه این نسخه با ویرایشگر گوتنبرگ، خواسته همه صاحبان وبسایتهای وردپرسی بازگرداندن ویرایشگر قبلی وردپرس است.

ویرایشگر قبلی وردپرس با نام کلاسیک ادیتور وجود داشت و اغلب وردپرس کاران با فضای آن خو گرفته اند و به سختی می توانند با ویرایشگر گوتنبرگ کار کنند.

خوشبختانه توسعه دهندگان وردپرس، امکان استفاده از این ویرایشگر را تا سال 2021 در دسترس قرار داده اند.

در این مقاله از وردپرس نارنجی، به شما آموزش می دهیم که چگونه تنها با چند کلیک ساده به ویرایشگر قبلی وردپرس برگردید.

برگرداندن ویرایشگر قبلی وردپرس در نسخه 5 به بالا

برای بازگرداندن ویرایشگر قبلی وردپرس در نسخه های پایین تر آن، دو روش وجود دارد. همانطور که قبلا آموزش دادیم شما می توانید ویرایشگر گوتنبرگ خود را غیرفعال نمایید و یا اینکه ویرایشگر کلاسیک وردپرس را نصب کنید.

همانطور که پیش از این نیز گفتم وردپرس استفاده از ویراشگر کلاسیک را تا سال 2021 دردسترس قرار داده است. افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس تا کنون بیش از 2 میلیون بار نصب شده است و امتیاز 4.9 را از کاربران خود دریافت کرده است.

برای استفاده از ویرایشگر قبلی وردپرس با کلیک روی دکمه زیر آن را دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود ویرایشگر کلاسیک وردپرس

پس از نصب و فعالسازی افزونه هیچ منوی خاصی در پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه نخواهد شد و لازم به انجام هیچ گونه تنظیمات خاصی نیست.

اگر پس از نصب افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس به ویرایش یکی از نوشته ها یا برگه های خود وارد شوید، خواهید دید که ویرایشگر قبلی وردپرس فعال شده است و دیگر لازم نیست با گوتنبرگ کلنجار بروید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت اپلیکیشن موبایل برای وردپرس با افزونه wp2appir

اگر پس از نصب افزونه همچنان ویرایشگر وبسایت شما گوتنبرگ است، به منوی تنظیمات >> نوشتن بروید و قسمت ویرایشگر پیش فرض برای همه نوشته ها را روی ویرایشگر کلاسیک تنظیم کرده و سپس روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک نمایید.

تغییر ویرایشگر
تغییر ویرایشگر

اکنون اگر روی منوی برگه ها کلیک کنید، خواهید دید که در جلوی نام هر برگه اسم ویرایشگری که با آن برگه را ساخته اید نیز نوشته شده است.

درست است که از اکنون تا سال 2021 میتوانید همچنان از ویرایشگر قدیمی وردپرس استفاده نمایید، اما این نکته را فراموش نکنید که باید آینده نگر بود و زمان با سرعت باد می گذرد و طولی نخواهد کشید که این دو سال هم می گذرد.

پس سعی کنید هر از چند گاهی در وبسایت خود از ویرایشگر گوتنبرگ نیز استفاده کنید و روش کار کردن با آن را یاد بگیرید.

اگر از ویرایشگرهای دیگری نیز در وبسایت خود استفاده می کنید، می توانید با رفتن به بخش ویرایش نوشته یا برگه خود ویرایشگرتان را روی گوتنبرگ قرار دهید.

تغییر ویرایشگر در بخش ویرایش برگه ها
تغییر ویرایشگر در بخش ویرایش برگه ها

در غیر این صورت برای تغییر ویرایشگر خود به منوی تنظیمات >> نوشتن رفته و همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، ویرایشگر پیش فرض برای همه نوشته ها را روی ویرایشگر بلوک قرار دهید تا با نحوه کار کردن ویرایشگر گوتنبرگ نیز آشنا شده و در آینده با مشکل مواجه نشوید.

اگر در استفاده از ویرایشگر جدید وردپرس به خوبی پیش میروید، تجربه های خود را با ما در وردپرس نارنجی درمیان بگذارید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وردپرس نارنجی در جشنواره وب و موبایل ایران شرکت کرده است.به این وب سایت رای دهید
+
بستن