آموزش های وردپرس

نمایش قسمتی از سایت فقط به اعضا

یکی از مهم ترین مسائلی که باید در هر وبسایتی به آن توجه شود، تفاوت بین کاربران عضو و مهمان است. چرا که مسلما کاربرانی که در سایت شما عضو می شوند بیشتر به سایت شما سر زده و بیشتر پیگیر مطالب و خدمات شما هستند. بهترین کار برای جلب رضایت بیشتر کاربران عضو و ترغیب سایر افراد به عضویت در سایت، نمایش قسمتی از سایت فقط به اعضا و پنهان کردن آن قسمت از کاربران مهمان است.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به کمک یکدیگر یاد میگیریم که چگونه قسمتی از سایت را فقط به اعضای سایت نمایش دهیم و آن بخش را از کاربران مهمان پنهان نماییم.

نمایش قسمتی از سایت فقط به اعضا

برای نمایش قسمتی از محتوای نوشته، برگه و حتی سایدبار فقط به اعضا کافی است قطعه کد زیر را در فایلfunctions.php  قالب خود قرار دهید.

<?php add_shortcode( 'member', 'member_check_shortcode' );
function member_check_shortcode( $atts, $content = null ) {

     if ( is_user_logged_in() && !is_null( $content ) && !is_feed() )

        return $content;

    return '';

} ?>

اکنون هر زمان که بخواهید قسمتی از محتوای نوشته، برگه یا سایدبار را فقط به اعضا نمایش دهید، آن قسمت را باید در بین دو تگ [member] و [/member]قرار دهید. برای نمونه به مثال زیر توجه کنید:

[member]

متن مورد نظر که میخواهید برای اعضا نمایش داده شود

[/member]

توجه نمایید که قبل از ایجاد هر گونه تغییری در فایل functions.php حتما از سایت خود بک آپ بگیرید.

اگر کمی حرفه ای تر هستید و با نحوه نوشتن کدهای php آشنایی دارید پیشنهاد می کنم به جای استفاده از این کد میانبراز کدنویسی php که در ادامه معرفی می کنم استفاده کنید تا در هر جای قالب سایت خود که خواستید، نمایش عمومی را از بین ببرید.

این مطلب را از دست ندهید :
ریدایرکت صفحات رسانه وردپرس به پست اصلی

برای نمایش قسمتی از سایت فقط به اعضا ، در آن قسمت قطعه کد زیر را قرار دهید.

<?php if ( $user_ID ) : // if logged in ?>

پس از این کد، محتوایی که می خواهید فقط به اعضای سایتتان نمایش داده شود را قرار دهید و در صورتی که می خواهید به افراد مهمان پیغامی برای ترغیب به عضویت و تاکید برا اینکه نمایش فقط برای اعضای سایت مقدور می باشد نمایش دهید، می توانید کد زیر را بعد از محتوای خود قرار دهید.

<?php else : // if not logged in go to login page

    echo("این قسمت فقط برای اعضای سایت است");
endif; // end if logged in

?>

باز هم تاکید می کنم قبل از انجام هر گونه تغییری در فایل functions.php حتما از وبسایت خود فایل پشتیبان تهیه نمایید. در صورتی که تجربه استفاده از این نوع کد نویسی و نمایش قسمتی از سایت فقط به اعضا را دارید، با ما در وردپرس نارنجی به اشتراک بگذارید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن