آموزش های وردپرس

آموزش نحوه محدود کردن کاراکترهای دیدگاه وردپرس

دیدگاه ها یا کامنت ها راه ارتباطی شما با کاربرانتان است و از نظر موتورهای جستجو نیز وجود این راه ارتباطی بسیار مهم است. اما با محدود کردن کاراکترهای دیدگاه وردپرس می توانید در روند پاسخ دهی به کاربران سرعت خود را بالا ببرید.

کاربران دیدگاه های طولانی تر را می توانند در فرم های تماس با ما ارسال کنند تا روند پاسخ دهی سریع تر و ایده عال تر انجام گیرد.

در وردپرس برای هر موضوعی که شما نیاز دارید یک راه حل وجود خواهد داشت، گاهی به کمک توابع می توانید موارد مورد نیاز خود را ایجاد کنید و گاهی به افزودنی های وردپرس نیاز خواهید داشت.

در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم با کمک توابع وردپرس نحوه ایجاد محدودیت در تعداد کاراکترهای کامنت های وردپرس را آموزش دهم.

محدود کردن کاراکترهای دیدگاه وردپرس

برای ایجاد محدودیت در تعداد کاراکترهای وارد شده در دیدگاه های وردپرس، دو راه پیش روی شما قرار دارد که ابتدا افزودنی مورد نیاز و پس از آن توابع را معرفی خواهم کرد.

کنترل کاراکتر درون متن دیدگاه با افزونه Control Comment Length

افزونه Control Comment Length یکی از افزونه های رایگان ثبت شده در مخزن وردپرس است که تا کنون توانسته است امتیاز ۳.۳ را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای محدود کردن کاراکترهای دیدگاه وردپرس می توانید با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش نصب بسته های آسان قالب ها در وردپرس

دانلود افزونه Control Comment Length

پس از نصب و فعال سازی افزونه، زیرمنویی با عنوان Control Comment Length در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

تنظیمات افزونه Control Comment Length
تنظیمات افزونه

Do you like this Plugin?: با فعال کردن این گزینه در واقع رضایت خود از این افزونه را اعلام خواهید کرد.

Minimum letters: در این گزینه حداقل تعداد کاراکترها را برای محدود کردن کاراکترهای دیدگاه وردپرس وارد نمایید.

Text for comments which have too less letters: در این گزینه می توانید متن خطا را پس از اینکه کاربر تعداد کاراکتر کمتری در دیدگاه وارد کرد، وارد نمایید.

Maximum letters: در این گزینه حداکثر تعداد کاراکترهای دیدگاه را وارد کنید.

Text for comments which have too many letters: در این گزینه می توانید متن خطا را برای زمانی که پس از محدود کردن کاراکترهای دیدگاه وردپرس کاربر کاراکترهای بیشتری وارد کرد، وارد کنید.

Ignore comment length for admins: با فعال کردن این گزینه، محدودیت کاراکترها برای کاربران با نقش کاربری مدیرکل اعمال نخواهد شد.

Ignore comment length for users who can moderate: با فعال کردن این گزینه محدودیت کاراکترها برای کاربران با نقش های مدیریتی غیرفعال خواهد شد.

پیش نمایشی از کارکرد افزونه
پیش نمایش خطای افزونه

در صورتی کاربری محدودیت کاراکتر را رعایت نکند، با خطایی مانند تصویر بالا مواجه خواهد شد؛ متن ای خطا همانطو که گفتم قابل ویرایش خواهد بود.

محدودیت کاراکترهای کامنت ها با توابع

برای محدود کردن کاراکترهای دیدگاه وردپرس باید تغییراتی را در فایل فانکشن قالب خود ایجاد کنید. پس ابتدا از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش کار کردن با صفحه ساز المنتور

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes بروید و پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کنید.

در این پوشه به دنبال فایلی با عنوان functions.php بگردید و پس از ویرایش برای محدود کردن کاراکترهای دیدگاه وردپرس قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

add_filter( 'preprocess_comment', 'wpb_preprocess_comment' );

function wpb_preprocess_comment($comment) {

    if ( strlen( $comment['comment_content'] ) > 500 ) {

        wp_die('تعداد کاراکترهای وارد شده بسیار زیاد هستند!کاراکترهای شما فقط می توانند کمتر از ۵۰۰ کاراکتر باشند. می تواند نظر خود را در فرم تماس با ما وارد نمایید.');

    }

if ( strlen( $comment['comment_content'] ) < 60 ) {

        wp_die('تعداد کاراکترهای وارد شده از حد مجاز کمتر می باشند. شما باید حداقل ۶۰ کاراکتر وارد نمایید');

    }

    return $comment;

}

با استفاده از قطعه کد بالا، چنانچه کاربران در دیدگاه خود بیش از ۵۰۰ کاراکتر وارد نمایند، با خطای وارد شده مواجه می شوند. همچنین در صورتی که تعداد کاراکترهای دیدگاهی کمتر از ۶۰ کاراکتر باشد، باز هم با خطای کم بودن تعداد کاراکتر مواجه خواهند شد.

خطای تعداد کاراکترهای دیدگاه ها
خطای ورود کاراکتر زیاد

پس از ذخیره تغییرات چنانچه کاربری وارد سایت شما شود و به تعدادی بیشتر از ۵۰۰ کاراکتر در دیدگاه خود وارد کند، با خطای محدود کردن کاراکترهای دیدگاه وردپرس مانند تصویر بالا مواجه خواهد شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن