کدهای وردپرس

لینک کردن خودکار کلمات در وردپرس با کمک توابع وردپرس

با لینک کردن خودکار کلمات در وردپرس می توانید این امکان را فراهم کنید تا کلمات دلخواه شما در نوشته ها به صفحات مورد نظر لینک شوند.

لینک سازی داخلی یکی از مهم ترین فرآیندهای سئو می باشد که باید در همه پست های شما رعایت شود. این به این معنی است که باید کلمات کلیدی مختلف را به صفحات مرتبط لینک دهید.

پیش از این در مورد تبدیل کلمات کلیدی به لینک در نوشته های وردپرس با کمک افزونه های وردپرسی صحبت کرده بودم، اما اگر تمایلی به استفاده از افزونه ندارید، توابع وردپرس نیز به شما کمک می کنند.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی با کمک توابع وردپرسی امکان لینک کردن خودکار کلمات را بررسی خواهم کرد.

لینک کردن خودکار کلمات در وردپرس

برای این منظور باید تغییراتی را در فایل فانکشن قالب نصبی خود ایجاد نمایید، پس قبل از هر کار دیگری حتما یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه کنید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes بروید. در این مسیر پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کرده و فایل functions.php را در این مسیر ویرایش کنید.

function link_words($content){

$words = array(

    'وردپرس',

    'ads'

);

$links = array(

    '<a href="https://wpnarenji.ir">wordpress</a>',

    '<a href="https://wpnarenji.ir/ads">ads</a>'

);

$content = str_replace($words , $links ,$content);

return $content;

}

add_filter('the_content', 'link_words');

add_filter('the_excerpt', 'link_words');

قطعه کد بالا را در جای مناسبی از فایل فانکشن پوسته خود برای لینک کردن خودکار کلمات وارد شده قرار دهید و سپس فایل فانکشن را ذخیره کنید.

در این کد به جای آدرس wpnarenji.ir آدرس دلخواه خود و به جای عبارات وردپرس و ads عبارات دلخواهتان را که می خواهید به آدرس وارد شده لینک شوند، قرار دهید.

این مطلب را از دست ندهید :
حذف فاصله در نام کاربری وردپرس بدون استفاده از افزونه

دقت کنید برای لینک کردن خودکار کلمات در وردپرس، تنها در صورتی که گواهی نامه ssl را دریافت کرده اید، از https در آدرس استفاده کنید و در غیر اینصورت از http استفاده نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن