آموزش های وردپرس

آموزش کپی کردن متن خام در گوتنبرگ

یکی از اصلی ترین کارها هنگام تولید محتوا، کپی کردن است. بسیاری از تولیدکنندگان محتوا متن را در ویرایشگر نمی نویسند و در نرم افزار ورد تایپ می کنند، در این حالت صد در صد نیاز به کپی کردن متن خام در گوتنبرگ وجود دارد.

بیشتر افراد از تولید گنندگان محتوای خود می خواهند که محتوای تولید شده ار در یک فایل ورد تحویل دهند، کپی کردن محتوا از درون فایل ورد یا حتی از یک سایت دیگر، همراه با تمام استایل های آن متن اتفاق می افتد.

کپی شدن در گوتنبرگ با تمام استایل ها
ورود استایل ها هنگام کپی کردن

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید، در صورت کپی کردن هر متنی، تمام استایل های آن درون متن شما اضافه می شوند و تمام لینک ها، هدرها، بولد بودن ها، رنگبندی ها و … نیز به درون متن شما اضافه می شوند.

این موضوع نه تنها برای سئو، بلکه برای زیبایی سایت نیز مناسب نیست و بهترین راه حل کپی کردن متن خام در گوتنبرگ است که در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه این کار را به شما آموزش خواهم داد.

آموزش کپی کردن متن خام در گوتنبرگ

به طور معمول عملیات کپی کردن متن با کلیدهای ترکیبی ctrl + C انجام شده و در محل مقصد با کلیدهای ترکیبی ctrl + V تمام می شود.

اگر به خاطر داشته باشید در ویرایشگر کلاسیک برای کپی کردن متن خام یک روش در دسترس ما قرار داشت و آن هم استفاده از دکمه چسباندن به صورت متن در نوار ابزار ویرایشگر کلاسیک مانند تصویر زیر بود.

کپی کردن متن خام در ویرایشگر کلاسیک
قرار دادن متن بدون استایل در ویرایشگر کلاسیک

اما اکنون در ویرایشگر گوتنبرگ و در بلوک های پاراگراف و هدینگ ها همچین امکانی وجود ندارد و در صورت کپی کردن هر متن، آن متن همراه با تمام کدهای اضافی و استایل ها قرار می گیرد.

این مطلب را از دست ندهید :
حذف یا تغییر نام دسته پیش فرض در وردپرس

مانند آنچه در آموزش ویرایش پست های قدیمی با گوتنبرگ توضیح دادم، در این حالت نیز برای کپی کردن متن خام در گوتنبرگ دو راه پیش روی شما قرار دارد.

روش اول استفاده از بلوک ویرایشگر کلاسیک و استفاده از دکمه چسباندن به صورت متن در نوار ابزار این بلوک است.

اما اگر بخواهید از بلوک های گوتنبرگ استفاده کنید و همزمان نیاز به کپی پیست متن به صورت خام داشته باشید، می توانید از روش ساده ای که در ادامه توضیح می دهم استفاده کنید.

برای کپی کردن متن خام در گوتنبرگ، به جای فشردن کلید های ترکیبی ctrl + V برای پایان عملیات کپی کردن، از کلید های ترکیبی  ctrl + shift + V استفاده نمایید.

به همین سادگی بدون استفاده از هیچ افزودنی خاصی و بدون استفاده از توابع وردپرس، می توانید در گوتنبرگ نیز متن خود را به صورت خام و بدون هیچ استایلی کپی کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن