آموزش های وردپرس

ساخت قالب جداگانه برای برگه ها در وردپرس

احتمالا در برخی پوسته ها با برگه هایی مخصوص برای نمایش صفحه درباره ما، پرسش های متداول یا تماس باما روبرو شده اید، در اینگونه پوسته ها معمولا چیدمان صفحه با سایر صفحات سایت متفاوت است و مثلا در برگه تماس باما از نقشه جغرافیایی استفاده شده که دارای ساختاری متفاوت نسبت به سایر برگه ها است.

همانطور که در آموزش مدیریت برگه ها در وردپرس اشاره کردیم، با استفاده از قابلیت قالب می توانید برای برگه‌ها در وردپرس انواع مختلفی از استایل های گوناگون را به صورت یک قالب جدید ایجاد کرده و برگه خود را با ظاهر دلخواه نمایش دهید. در این آموزش از وردپرس نارنجی، به کمک هم یاد می گیریم که چگونه قالبهای جدید برای برگه های خود ایجاد و استفاده کنیم.

ساخت قالب جداگانه برای برگه ها در وردپرس

برای ایجاد قالب جدید برای برگه در وردپرس، ابتدا باید با نحوه مدیریت برگه ها در وردپرس آشنایی داشته باشیم. پس اگر شما هم با محیط برگه ها در وردپرس آشنایی داشته باشید، حتما میدانید که بخشی با عنوان ویژگی های برگه وجود دارد که در آن می توانید نسبت به انتخاب چیدمان برگه، قالب و صفحه بندی آن اقدام کنید.

ویژگی های برگه
ویژگی های برگه

با انتخاب قالب دلخواه از منوی کشویی در این بخش و ذخیره برگه میتوانید صفحه را با ساختار دلخواه خود نمایش دهید. اما اینکه چگونه لیست قالبهای مختلف در این بخش قرار می گیرند را در ادامه با هم بررسی میکنیم.

برای ایجاد قالب جداگانه برای برگه ها در وردپرس کافی است به هاست خود رفته و در مسیر public_html به پوشه قالب‌ خود رفته و از فایل page.php  یک کپی بگیرید و نام جدیدی برای آن فایل بگذارید. مثلا اگر تصمیم دارید یک قالب جدید برای صفحه تماس با ما ایجاد کنید می توانید نام  contact-themeplate.php را در نظر بگیرید. بعد از آن کد زیر را در اولین خط این فایل وارد و ذخیره کنید.

<?php /* Template Name: تماس باما */ ?>

در کد بالا قالب برگه جدید با نام  تماس با ما را به وردپرس معرفی کردیم، این نام اختیاری است و شما برای هر قالب برگه باید یک نام جدید انتخاب کنید. اگر پس از ذخیره این فایل به پیشخوان وردپرس خود مراجعه  کنید؛ پس از رفتن به صفحه ویرایش برگه های خود در وردپرس در لیست کشویی در بخش ویژگی های برگه، قالب تماس با ما را مشاهده خواهید کرد.

این مطلب را از دست ندهید :
لینک دادن خودکار تصاویر در وردپرس
قالب جداگانه برای برگه تماس با ما
قالب جدید برای برگه تماس با ما

اگر برگه را در سایت باز کنید خواهید دید که بدون هیچ مشکلی باز میشود. تغییراتی که برای این برگه مد نظر دارید (مثلا اجرای تکه کد PHP در جای خاص یا تغییرات ظاهری قالب و…) را در فایل قالب برگه ایجاد کرده و نتیجه را تماشا کنید.

استفاده کردن از قالب جداگانه برای برگه تقریبا اجتناب ناپذیر شده است و موارد استفاده خیلی زیادی از قبیل ساخت فرم تماس بدون افزونه، ساخت صفحه ثبت نام و… خواهد داشت. در صورتی که تجربه ساخت قالبهای جدید برای وبسایت وردپرسی خود دارید با ما در وردپرس نارنجی به اشتراک بگذارید..

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن