کدهای وردپرس

ایجاد پیام خطای دلخواه در صفحه ورود وردپرس

امنیت مساله مهمی است که همیشه باید به آن توجه کنید و در مورد روشهای مختلف فیکس امنیت سایتتان تحقیق کنید. یکی از روش های بهبود امنیت ایجاد پیام خطای دلخواه در صفحه ورود وردپرس است.

همانطور که می دانید در وردپرس و در صفحه ورود با وارد کردن نام کاربری و یا ایمیل و پس از آن رمز ورود، می توانید به پیشخوان خود دسترسی داشته باشید.

اما اگر یک تخریب گر قصد نفوذ به سایت شما را داشته باشد، اگر بتواند ایمیل شما یا نام کاربری شما را حدس بزند، با خطایی که در صفحه ورود وردپرس دریافت می کند می تواند با تست و کشف رمز ورود به سایتتان وارد شود.

پیام خطا در صفحه ورود
پیام خطای پیش فرض صفحه ورود وردپرس

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید، نفوذکننده با کمک همین خطای وردپرس می تواند نام کاربری یا ایمیل را حدس زده و پس از آن اقدام به حدس رمز عبور کند.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی با کمک کدهای وردپرس و با ایجاد پیام خطای سفارشی در صفحه ورود وردپرس، نحوه جلوگیری از این نوع نفوذ را بررسی می کنم.

ایجاد پیام خطای دلخواه در صفحه ورود وردپرس

برای این منظور باید تغییراتی را در فایل فانکشن قالب نصبی ایجاد کنید، پس قبل از ادامه روند کار حتما از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes رفته و پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کنید.

در این مسیر فایلی با عنوان functions.php وجود دارد، برای ایجاد پیام خطای سفارشی در صفحه ورود، کافی است این فایل را ویرایش کرده و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

function no_wordpress_errors(){

return 'خطایی رخ داده است!';

  }

add_filter( 'login_errors', 'no_wordpress_errors' );

پس از ذخیره فایل فانکشن، همانند آنچه در تصویر زیر مشاهده می کنید، متن خطا تغییر پیدا کرد و با تست کردن، شخصی نمی تواند نام کاربری یا ایمیل اکانت شما را حدس بزند.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت ابزارک های سفارشی در وردپرس
پیام خطای سفارشی
پیام خطای دلخواه

برای ایجاد پیام خطای دلخواه در صفحه ورود وردپرس همچنین می توانید از پیام خطای دلخواه خود استفاده نمایید.

برچسب ها

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن