کدهای وردپرس

فعال کردن گوتنبرگ برای پست تایپ های سفارشی

به طور پیش فرض اگر پست تایپی سفارشی ایجاد کرده باشید، ویرایشگر آن از نوع کلاسیک خواهد بود، اما می توانید با فعال کردن گوتنبرگ برای پست تایپ های سفارشی به جای ویرایشگر کلاسیک از ویرایشگر گوتنبرگ در این نوع پست ها استفاده کنید.

وردپرس با داشتن قابلیت ایجاد انواع پست به یک سیستم مدیریت محتوا تبدیل شده است، شما می توانید هر نوع پستی با ویژگی های متمایز را ایجاد کرده و سپس در بخش های مختلف سایتتان نمایش دهید.

برای مثال می توان گفت نمونه کارها یک نوع پست سفارشی است که با کمک افزونه نیز می توانید آن را به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی ابتدا گذری کوتاه بر ایجاد پست تایپ سفارشی در وردپرس خواهم داشت و در ادامه آن نحوه فعال کردن گوتنبرگ برای انواع پست های سفارشی را بررسی خواهم کرد.

فعال کردن گوتنبرگ برای پست تایپ های سفارشی

همانطور که در ابتدا نیز توضیح دادم، ابتدا برای درک بهتر انواع پست ها در وردپرس یک نوع پست جدید با عنوان پست تایپ سفارشی به وب سایت وردپرسی اضافه می کنم.

اگر شما هم تمایل دارید برای سایتتان یک نوع پست سفارشی ایجاد کنید، قبل از ادامه کار حتما یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه کرده و سپس به هاست خود بروید.

در هاستتان و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes رفته و پوشه هم نام با پوسته نصبی خود را باز کنید. در این پوشه و در فایل functions.php برای اضافه کرد پست تایپ سفارشی جدید قطعه کد زیر را در جای مناسبی از این فایل قرار دهید.

function wpn_register_post_type() {

    register_post_type( 'user_faq',

        array( 'labels' => array(

                'name' => __( ' پست تایپ سفارشی ' ),

                'singular_name' => __( ' پست تایپ سفارشی ' )

            ),

            'has_archive' => true,

            'public' => true,

            'rewrite' => array('slug' => 'user_faq'),

        )

    );
}

add_action( 'init', 'wpn_register_post_type' );

اکون پس از ذخیره تغییرات در پیشخوان شما منوی جدیدی با عنوان پست تایپ سفارشی ایجاد می شود که برای ایجاد پست خواهید دید که ویرایشگر آن کلاسیک خواهد بود!

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش حذف نوفالو از لینک کامنت ها در وردپرس
پست تایپ سفارشی با ویرایشگر کلاسیک
پست تایپ سفارشی

از آنجایی که ویرایشگر گوتنبرگ ویژگی های بیشماری دارد، بهتر است با فعال کردن گوتنبرگ برای انواع پست تایپ های خود، از این ویژگی ها استفاده کنید.

برای فعال کردن گوتنبرگ، ابتدا دقت کنید که از افزونه ویرایشگر کلاسیک برای غیرفعال کردن گوتنبرگ استفاده نکرده باشید، سپس در کد قبلی و در تابع register_post_type، قطعه کد زیر را وارد کنید.

'show_in_rest' => true

با اضافه کردن قطعه کد بالا به کدهای ساخت پست تایپ سفارشی، مانند تصویر زیر ویرایشگر گوتنبرگ برای این نوع پست فعال خواهد شد.

پست سفارشی با گوتنبرگ
ویرایگر گوتنبرگ

بهترین راه حل استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ است، چرا که استفاده از ویرایشگر کلاسیک به زودی و تا سال ۲۰۲۲ منقضی خواهد شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن