آموزش های وردپرس

حذف تصاویر شاخص وردپرس بدون استفاده از افزونه

معمولا خیلی کم می شود که نیاز به حذف تصاویر شاخص وردپرس داشته باشید، اما به هر حال برای هر کدام از صاحبان وبسایت وردپرسی ممکن است زمانی نیاز به حذف تصاویر شاخص نوشته ها احساس شود.

از تصاویر شاخص برای نمایش مفهوم اصلی و کاربردی نوشته های خود استفاده می کنیم، با حذف این تصاویر مخاطبان محتوای بصری را از دست داده و برای برقراری ارتباط با نوشته فقط می توانند به محتوای نوشتاری مراجعه نمایند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به آموزش نحوه حذف تصاویر شاخص نوشته ها در وردپرس می پردازیم.

آموزش حذف تصاویر شاخص وردپرس

در حالت عادی برای حذف تصاویر شاخص وردپرس باید هر پست خود را ویرایش کرده و تصویر شاخص آن را پاک کنید. با کدی که در این مطلب قرار می دهم، می توانید تنها در عرض یک ثانیه تمامی تصاویر شاخص نوشته های خود را حذف نمایید.

برای حذف تصاویر شاخص باید تغییراتی را در فایل function.php قالب خود ایجاد نمایید. از آنجایی که با تغییر در این فایل ممکن است وبسایت شما دچار بهم ریختگی در ظاهر شود، قبل از انجام هر گونه تغییرات حتما از سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

برای اینکه اقدام به حذف تصاویر شاخص وردپرس کنید، در File-Manager هاست خود به مسیر نصب وردپرس رفته و سپس در مسیر wp-content/themes/yourtheme فایل function.php قالب را پیدا کرده و قطعه کد زیر را در محل مناسبی از آن قرار دهید.

global $wpdb;

$attachments = $wpdb->get_results( "

    SELECT *

    FROM $wpdb->postmeta

    WHERE meta_key = '_thumbnail_id'

" );

foreach ( $attachments as $attachment ) {

    wp_delete_attachment( $attachment->meta_value, true );

}

$wpdb->query( "

   DELETE FROM $wpdb->postmeta

   WHERE meta_key = '_thumbnail_id'

" );

پس از ذخیره فایل، به طور خودکار تمام تصاویر شاخص وردپرس حذف خواهند شد. این کد یک database query اجرا می کند که نتیجه آن حذف تصاویر شاخص خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش ساخت هدر سفارشی برای هر برگه از وردپرس

دقت کنید که پس از اعمال تغییرات این کد را از فایل function.php قالبتان حذف نمایید، چرا که اجازه قرار دادن تصویر شاخص به شما نخواهد داد.

نکته: با قرار دادن این کد تصاویر از هاست شما حذف نخواهند شد، بلکه فقط از بخش تصاویر شاخص وردپرس حذف می شوند.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه

 1. با سلام. لطفا و خواهشا راهی برای حذف تصاویر ایجاد شده درهاست که هیچ استفاده‌ای ندارند معرفی کنید. هاستم گرونه الکی پرشده تعداد تصاویر هم خیلی زیاده

  1. درود
   بهترین راهش رفتن به منوی رسانه >> کتابخانه و حذف تصاویر بدون استفاده هست، می تونین تصاویر رو به صورت تکی یا دسته جمعی حذف کنید.
   همچنین با افزونه Media Cleaner می تونید راحت تر تصاویر بلا استفاده رو پاک کنید.
   فقط قبل از هر کاری بک آپ فراموش نکنید.
   موفق باشید.

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن