آموزش های وردپرس

آموزش حذف فیلد آدرس سایت از نظرات در وردپرس

مهمترین بخش سایت تعامل با کاربران یا همان بخش نظرات می باشد. اما موردی که هنگام ارسال نظر کاربران مدیران سایت را اذیت می کند، فیلد آدرس سایت است. به همین دلیل بهتر است اقدام به حذف فیلد آدرس سایت از نظرات کنیم.

وجود بخش نظرات در هر وب سایتی از الزامات است چرا که وقتی کاربران در سایت شما نظر ارسال می کنند این بدین معنا است که مطالب شما مفید بوده و این موضوع در رتبه موتورهای جستجو نیز تاثیر دارد.

اما برخی افراد تنها به قصد افزایش رتبه  وب سایت خودشات اقدام به درج کامنت در وب سایت شما می کنند و با قرار دادن آدرس سایتشان در فیلد آدرس به نوعی برای خود تبلیغ می کنند.

وجود لینک به سایتهای دیگر آن هم وقتی موضوع مرتبطی ندارید، برای سئوی سایت شما بسیار مضر است. پس بهتر است اقدام به حذف فیلد آدرس سایت از نظرات کنید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به کمک افزودن قطعه کد یاد میگیریم که چگونه فیلد آدرس سایت را از قسمت نظرات حذف نماییم.

آموزش حذف فیلد آدرس سایت از نظرات در وردپرس

حذف فیلد آدرس سایت از نظرات در وردپرس علاوه بر اینکه از لینک دهی به سایتهای دیگر جلوگیری می کند، به نوعی کار مخاطبن شما را نیز راحت تر می کند.

هر چقدر تعداد فیلدهایی که کاربران برای پر کردن نیاز داشته باشند کمتر باشد، افراد تمایل بیشتری به ارسال نظر و تعامل با سایت شما نشان می دهند.

برای اینکه بتوانید فیلد آدرس سایت را از قسمت نظرات وردپرس حذف نمایید، باید در فایل function.php قالب خود تغییراتی ایجاد کنید. پس قبل از انجام هر کاری از سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
حذف یا تغییر نام دسته پیش فرض در وردپرس

اکنون برای حذف فیلد آدرس سایت از نظرات وردپرس، به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes/yourtheme مراجعه کرده و فایل function.php قالبات را ویرایش نمایید. در جای مناسبی از این فایل قطعه کد زیر را قرار دهید.

add_filter('comment_form_default_fields', 'wpnarenji_remove_comments');

function wpnarenji_remove_comments($fields)

{

if(isset($fields['url']))

unset($fields['url']);

return $fields;

}

این کد را در جای مناسبی در کدهای php فایل یعنی بعد از باز شدن <?php قرار دهید.

حذف آدرس سایت از بین قیلدهای ارسال نظرات در وردپرس
حذف آدرس وب سایت از قسمت ارسال نظرات

اکنون چنانچه به صفحه ارسال نظر در یکی از نوشته های خود مراجعه نمایید، خواهید دید که دیگر فیلد آدرس سایت برای ارسال نظرات وجود ندارد و حذف شده است.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن