کدهای وردپرس

غیرفعال سازی ذخیره خودکار پست ها در وردپرس

اگر شما چند نویسنده مختلف دارید که به طور همزمان روی وب سایت وردپرسی تان مطلب منتشر می کنند، حتما به غیرفعال سازی ذخیره خودکار پست ها نیاز پیدا می کنید.

در وردپرس امکانی وجود دارد که در هر چند ثانیه یکبار نوشته شما به صورت خودکار به عنوان پیش نویس ذخیره می شود. این امکانی بسیار عالی است به خصوص این که ممکن است پس از اتمام کار اینترنت شما قطع شود و تمام تلاشتان از بین برود.

اما اگر چند نویسنده مختلف دارید که همزمان در حال کار کردن روی وب سایت هستند و نوشته منتشر می کنند، قابلیت ذخیره سازی خودکار به سرور شما فشار خواهد آورد و ممکن است سایتتان دان شود.

در این آموزش از وردپرس نارنجی بدون استفاده از افزونه و تنها یک قطعه کد یاد می گیریم که اقدام به غیرفعال سازی ذخیره خودکار پست ها در وردپرس خود کنیم.

غیرفعال سازی ذخیره خودکار پست ها در وردپرس

همانطور که گفتیم وجود قابلیت ذخیره خودکار پست ها در وردپرس ممکن است موجب کندی سرعت لود وب سایت شما و یا حتی دان شدن آن شود. اما اگر چنانچه مشکلی در سرعت وب سایت خود ندارید، بهتر است این قابلیت را غیرفعال نکرده و از این ویژگی خوب لذت ببرید.

چنانچه برای غیرفعال سازی ذخیره خودکار پست ها در وب سایت خود مسر هستید، ابتدا یک فایل پشتیبان از وب سایتتان تهیه کرده و سپس به هاست خود بروید.

در هاست وب سایتتان و در مسیر نصب وردپرس به دنبال فایلی با عنوان wp-config.php بگردید. آن را ویرایش کرده و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

define('AUTOSAVE_INTERVAL', 86400);

همانطور که مشاهده می کنید در این کد مدت زمان ذخیره خودکار پست ها را به ۸۶۴۰۰ ثانیه افزایش داده ایم، یعنی چیزی حدود ۲۴ ساعت!

این مطلب را از دست ندهید :
جلوگیری از تغییر کدهای قالب ها در وردپرس

در واقع با افزودن این کد به فایل wp-config.php وردپرس، اقدام به غیرفعال سازی ذخیره خودکار پست ها کرده و دیگر هنگام تولید محتوا با کندی لود وب سایت مواجه نخواهید شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن