افزونه های وردپرس

غیرفعالسازی دیدگاه ها در وردپرس با افزونه Disable Comments

بخش دیدگاه یا نظرات در وردپرس از مهم ترین بخش های وب سایت شما هستند به خصوص اگر وب سایتی بر مبنای محتوا داشته باشید. اما به هر دلیلی ممکن است بخواهید اقدام به غیرفعالسازی دیدگاه ها در وردپرس کنید.

پیش از این در مورد نحوه غیرفعالسازی کامنت ها در وردپرس برای یک نوشته خاص صحبت کردیم. اما ممکن است بخواهید به طور کلی بخش نظرات را در وب سایت خود غیرفعال کنید.

ممکن است شما امکان پاسخ گویی به نظرات را نداشته باشید و یا ارسال نظر در نوشته ها، برگه ها یا محصولات مشکلاتی را برای شما فراهم کند. پس بهتر است بخش نظرات را به طور کلی از وب سایت وردپرسی خود حذف کنید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به نحوه غیرفعالسازی دیدگاه ها در وردپرس می پردازیم.

غیرفعالسازی دیدگاه ها در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای بستن دیدگاه های وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان Disable Comments در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۱ میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۹ را از کاربران خود به دست بیاورد. با فعالسازی این افزونه می توانید امکان ارسال دیدگاه یا نظرات را در صفحات و نوشته های مختلف فعال یا غیرفعال کنید.

همیشه تاکید می کنیم که بخش دیدگاه از مهم ترین بخش های وب سایت شما است و گوگل نیز روی آن تاکید می کند. چرا که در بخش نظرات کاربران می توانند با شما تعامل داشته باشند و هر چه تعداد نظرات در وب سایت شما بیشتر باشد، گواه واقعی بودن و مورد رضایت بودن سایت است.

این مطلب را از دست ندهید :
دریافت شماره کارت مشتری هنگام پرداخت در ووکامرس با افزونه iran shetab card

اما چنانچه توانایی پاسخ گویی به موقع به نظرات را ندارید و یا فکر می کنید نبودن این بخش بهتر از وجود ان است، اقدام به غیرفعالسازی دیدگاه ها در وردپرس خود کنید.

برای بستن کامنت های وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود کنید.

دانلود افزونه Disable Comments

پس از نصب و فعالسازی افزونه، زیرمنویی تحت عنوان غیرفعال سازی کامنت ها در بخش تنظیمات وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات بستن کامنت های وردپرس
تنظیمات افزونه

هرجا: با فعال کردن این گزینه امکان کامنت گذاری در تمام برگه ها، نوشته ها و صفحات محصولات غیرفعال می شود.

در انواع پست تایپ ها: در این بخش می توانید برای انواع پست های خود از جمله نوشته ها، برگه ها، صفحه رسانه های وردپرس و صفحه محصولات اقدام به غیرفعالسازی دیدگاه ها در وردپرس کنید.

چنانچه پس از اعمال تغییرات به صفحه ای که پیش از این امکان کامنت گذاری در آن فعال بود مراجعه کنید، خواهید دید که باکس نظردهی در آن دیگر نمایش داده نمی شود و امکان کامنت گذاری غیرفعال شده است.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن