افزونه های وردپرس

حل مشکل ویرایشگر جدید وردپرس 5 با افزونه Disable Gutenberg

این روزها با ارائه نسخه 5 وردپرس و همچین آپدیت جدید آن برای رفع برخی مشکلات به نسخه 5.0.1 بسیاری از افراد با مشکل استفاده از ویرایشگر جدیدی که در این نسخه قرار گرفته است مواجه شدند. پیش از این در نسخه های قدیمی تر از وردپرس، ازویرایشگر کلاسیک استفاده می شد، اما در نسخه های جدیدی که از این سیستم مدیریت محتوا ارائه شده است؛ از ویرایشگر جدید گوتنبرگ استفاده شده است.

پس از به روزرسانی وردپرس به نسخه های جدیدتر، ویرایشگر کلاسیک و همچنین سایر ویرایشگر های پرطرفدار مانند ویژیوال کامپوزر به درستی کار نمی کنند و در حقیقت غیرفعال می شود. ممکن است صفحاتی که با ویرایشگر ویژیوال ساخته اید نیز بهم بریزند و به زیبایی قبلی نباشند، حتی اگر صفحات شما بهم ریخته نباشند برای ویرایش مجدد آنها با مشکل مواجه خواهید شد.

اغلب مشکلی که این روزها پس از آپدیت به نسخه جدید وجود دارد همین مشکل در استفاده از ویرایشگر گونتنبرگ است. به همین دلیل امروز در این مقاله از وردپرس نارنجی، روش غیرفعال کردن گوتنبرگ را با هم یاد میگیریم تا آپدیتهای بعدی وردپرس و همینطور رفع مشکلات آن بتوانیم به احتی با ویرایشگر قبلی خود، سایتمان را ویرایش کنیم.

حل مشکل ویرایشگر جدید وردپرس

برای حل مشکل ویرایشگر جدید وردپرس می توانیم از افزونه Disable Gutenberg که در مخزن وردپرس وجود دارد استفاده کنیم. این افزونه تا کنون با بیش از 40.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 5 را از کاربران دریافت نمایند.

برای حل مشکل ویرایشگر جدید وردپرس با کلیک روی دکمه زیر افزونه disable gutenberg را دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی ان در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه disable Gutenberg

پس از نصب و فعالسازی افزونه غیرفعالسازی گوتنبرگ، منویی با عنوان Disable Gutenberg در بخش تنظیمات پیشخوان سایت شما ایجاد می شود. با کلیک روی این منو می توانید به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

تنظیمات افزونه disable gutenberg
تنظیمات افزونه

این افزونه نیاز به ایجاد تنظیمات خاصی ندارد. تنها نکته ای که در استفاده از افزونه Disable Gutenberg وجود دارد این است که در صورتی که شما به عنوان مدیر کل توانایی استفاده از گوتنبرگ را دارید و می توانید به خوبی بدون وجود ویرایشگرهای قبلی، صفحات و نوشته های خود را ویرایش نمایید، می توانید با برداشتن تیک گزینه Disable Gutenberg everywhere برای نقش های خاصی استفاده از گوتنبرگ را مجاز و برای نقش های دیگری استفاده از آن را غیرفعال نمایید.

به همین راحتی توانستیم به ویرایشگر قبلی وبسایت خود بازگشته و به راحتی مانند قبل صفحات و نوشته های خود را ویرایش نماییم. اکنون در صورتی که به یکی از صفحات یا نوشته های خود بروید، می توانید از ویرایشگر کلاسیک یا ویژیوال کامپوزر که پیش از این روی وردپرس شما نصب بوده است برای ویرایش نوشته های خود استفاده کنید.

در صورتی که مجددا تصمیم به استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ گرفتید کافی است افزونه غیرفعالسازی آنرا که پیش از این نصب کردیم غیرفعال نمایید.

همچنین برای حل مشکل ویرایشگر جدید وردپرس می توانید از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده نمایید.

به این نوشته امتیاز بدهید

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ دیدگاه