آموزش های وردپرس

غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس

همانطور که قبلا نیز تاکید کردیم، مهم ترین بخش وبسایت شما بخصوص اگر وبسایتی محتوا محور دارید، بخش دیدگاه ها یا نظرات است. اما نکته ای که باید در این بخش رعایت کنید، غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس است.

افزادی هستند که برای مقاصد تبلیغاتی در وبسایت شما نظر ارسال می کنند تا بتوانند از شما بک لینک گرفته و ترافیک سایت خود را افزایش دهند. این موضوع ممکن است برای بسیاری از افراد مهم نباشد و اجازه اینکار را نیز به مخاطبان خود بدهند. اما موضوع جایی مهم می شود که این لینک ها جنبه تبلیغاتی پیدا می کنند.

اگر شما هم اکنون به این مقاله از وردپرس نارنجی وارد شده اید، پس مطمئنا از لینکهای ایجاد شده در نظرات خسته شده و به دنبال راهی برای غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس هستید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس

با هوشمند شدن الگوریتم های گوگل، تمام رفتار کاربران در وبسایت تحت نظر قرار خواهد گرفت و ایجاد تعامل با کاربران اهمیتی دو چندان پیدا می کند. به همین دلیل است که بخش نظرات یا کامنتهای وبسایت که معمولا در انتهای مطالب یا محصولات قرار می گیرند، نقش مهمی پیدا می کنند.

امکان قرار دادن لینک نیز در بخش نظرات وجود دارد و مدیریت این نوع لینک ها برای مدیران وبسایت ها کار دشواری است. قرار گرفتن لینک در بخش نظرات شما می تواند به سئوی وبسایت شما ضرر برساند.

برای غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس باید تغییراتی را در فایل function.php قالب خود ایجاد کنید. پس قبل از ادامه روند کار، حتما از وبسایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل

برای غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس قطعه کد کوتاه زیر در جای مناسبی از فایل functions.php قالب وردپرس خود قرار دهید.

if( !function_exists("disable_comment_author_links")){

function mw_disable_comment_author_links( $author_link ){

return strip_tags( $author_link );

}

add_filter( 'get_comment_author_link', 'disable_comment_author_links' );
}

اکنون چنانچه به نظرات خود مراجعه نمایید، دیگر نمی توانید اقدام به قرار دادن لینک در این بخش کنید. با استفاده از قطعه کد زیر نیز می توانید از لینک دار شدن آدرس سایت‌ها در محتوا (متن) نظرات وردپرس جلوگیری کنید، بصورتی که هیچ لینکی در محتوای متنی دیدگاه ها قابلیت کلیک کردن را نخواهد داشت.

remove_filter( 'comment_text', 'make_clickable', ۹ );

قطعه کد بالا را نیز در جای مناسبی از فایل functions.php قالب وردپرس خود قرار دهید.

در این آموزش تنها با استفاده از چند قطعه کد توانستیم اقدام به غیرفعال کردن لینک در دیدگاه های وردپرس پرداخته و یک روش امنیتی در مقابل کامنت های مزاحم را در سایت وردپرسی خود پیاده سازی کردیم.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن