آموزش های وردپرس

آموزش غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس

در وردپرس برای ورود به صفحه مدیریت، می توانید از ایمیل یا نام کاربری خود استفاده کنید. گاهی برخی از افراد تمایل دارند جهت افزایش امنیت سایت، با غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس تنها امکان وارد کردن نام کاربری برای ورود به پیشخوان را ایجاد کنند.

صفحه ورود به پیشخوان وردپرس
صفحه ورود به وردپرس

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید، دو روش برای ورود به پنل ادمین وردپرس وجود دارد. با غیرفعال کردن امکان وارد شدن با ایمیل، می توانید این تضمین را داشته باشید که تنها افرادی که نام کاربری دارند بتوانند وارد سایت شما شوند.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی روش های غیرفعال کردن امکان ورود با ایمیل را برای افزایش امنیت سایت معرفی خواهم کرد.

آموزش غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس

برای این منظور دو راه پیش روی شما قرار دارد، یکی از این راه ها استفاده از افزونه های موجود در مخزن وردپرس و روش دیگر استفاده از توابع وردپرس است.

از آن جایی که استفاده از افزونه روش مورد علاقه عموم افراد است، ابتدا افزونه مناسب برای غیرفعال کردن ورود با ایمیل را معرفی کرده و پس از آن روش کدنویسی را توضیح خواهم داد. پس اگر علاقه ای به استفاده از افزونه های وردپرسی ندارید، مستقیم روش دوم را بررسی کنید.

غیرفعال کردن ورود با ایمیل با افزونه

افزونه ای که در این آموزش برای غیرفعال کردن امکان وارد شدن با ایمیل در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان No Login by Email Address در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۱.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۵ ستاره کامل را از کاربران خود دریافت کند.

این مطلب را از دست ندهید :
غیرفعال کردن AMP وردپرس بدون تاثیر در رتبه سئو

برای غیرفعال کردن استفاده از ایمیل هنگام ورود به وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب وفعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه No Login by Email Address

پس از نصب و فعال سازی افزونه هیچ منو یا زیرمنوی جدیدی به پیشخوان وب سایت شما اضافه نمی شود، مانند تصویر زیر دیگر امکان قرار دادن ایمیل و ورود به وردپرس با ایمیل وجود نخواهد داشت.

پیش نمایش افزونه No Login by Email Address
عدم امکان ورود با ایمیل به پیشخوان

غیرفعال کردن ورود با ایمیل با توابع

برای غیرفعال کردن امکان ورود به وردپرس با ایمیل به کمک توابع وردپرس، ابتدا یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه نمایید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes رفته و پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کنید.

در این پوشه به دنبال فایلی با عنوان functions.php گشته و پس از ویرایش قطعه کد زیر را در مکان مناسبی از آن قرار دهید.

remove_filter( 'authenticate', 'wp_authenticate_email_password', 20 );

با قرار دادن قطعه کد بالا در فایل فانکشن پوسته نصبی خود، هیچ تغییری در فرم ورود به پیشخوان به وجود نخواهد آمد. اما کاربران با قرار دادن آدرس ایمیل خود در کادر نام کاربری، با خطای نام کاربری نامعتبر است مواجه خواهند شد.

با غیرفعال کردن ورود با ایمیل در وردپرس ، می توانید امنیت وب سایت خود را تامین کرده و تنها به افرادی که نام کاربری خود را به خاطر دارند اجازه ورود به سایت را بدهید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن