آموزش های وردپرس

آموزش غیرفعال کردن اعلان آپدیت در وردپرس

به روزرسانی وردپرس یکی از مهم ترین بخش ها هنگام استفاده از این سیستم مدیریت محتوا می باشد، اما بعضی از افراد هنگام مشاهده این اعلان ها از کار اصلی خود باز می مانند و تمایل دارند با غیرفعال کردن اعلان آپدیت در وردپرس به تمرکز اولیه بازگردند.

با غیرفعال کردن نوتیفیکیشن های آپدیت در وردپرس، دیگر با هر به روزرسانی جدید اعلانی دریافت نمی کنید و همچنین امکان به به روزرسانی از طریق پیشخوان را نخواهید داشت.

غیرفعال کردن اعلان آپدیت در وردپرس به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود چرا که همانطور که قبلا هم تاکید کرده بودم، باید همیشه از به روزرترین نسخه وردپرس استفاده کنید.

اما در هر صورت با هر دلیلی ممکن است تمایل داشته باشید این اعلان ها را مخفی کنید. در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی روش های مختلفی را برای این منظور بررسی و آموزش خواهم داد.

غیرفعال کردن اعلان آپدیت در وردپرس

برای این منظور هم افزونه های مناسبی وجود دارد و هم می توانید از روش های کدنویسی استفاده کنید. ابتدا روش کدنویسی را آموزش خواهم داد و در ادامه افزونه ای مطرح برای غیرفعال کردن نوتیفیکشن های به روزرسانی ها را معرفی خواهم کرد.

غیرفعال کردن نوتیفیکشن به روزرسانی با توابع وردپرس

برای این منظور ابتدا یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه نمایید و سپس به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes بروید.

در این مسیر پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کرده و فایلی با عنوان functions.php را ویرایش کنید. در این فایل و در جای مناسبی از قطعه کد زیر استفاده نمایید.

// hide update notifications

function remove_core_updates(){

global $wp_version;return(object) array('last_checked'=> time(),'version_checked'=> $wp_version,);

}

add_filter('pre_site_transient_update_core','remove_core_updates'); //hide updates for WordPress itself

add_filter('pre_site_transient_update_plugins','remove_core_updates'); //hide updates for all plugins

add_filter('pre_site_transient_update_themes','remove_core_updates'); //hide updates for all themes

پس از ذخیره فایل، تمام اعلان های آپدیت در وردپرس غیرفعال خواهند شد.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش فعال سازی آپدیت خودکار افزونه ها در وردپرس

غیرفعال کردن نوتیفیکشن آپدیت با افزونه Disable All Update Notifications

افزونه Disable All Update Notifications یکی از افزونه های رایگان ثبت شده در مخزن وردپرس است که تا کنون با بیش از ۱.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۵ ستاره کامل را از کاربران خود دریافت کند.

برای غیرفعال کردن اعلان آپدیت در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Disable All Update Notifications

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان Disable Notification Settings در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه مانند تصویر زیر هدایت می شوید.

تنظیمات افزونه
تنظیمات Disable Notification

در این صفحه می توانید برای غیرفعال کردن اعلان آپدیت برای هسته وردپرس، قالب ها و افزونه ها اقدام نمایید و در صورت نیاز هر کدام از تنظیمات را غیرفعال کنید. با این افزونه می توانید در صورت نیاز هر کدام از اعلان ها را فعال یا غیرفعال کنید.

دقت کنید که تنها در صورتی اقدام به غیرفعال کردن اعلان آپدیت در وردپرس کنید که از دانش کافی برخوردار باشید و بتوانید در هر لحظه با به روزرسانی به موقع از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن