کدهای وردپرس

آموزش غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس

در وردپرس این امکان وجود دارد تا در صورتی که رمز عبورتان را فراموش کنید، آن را بازیابی نمایید. با غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس می توانید امنیت سایتتان را افزایش دهید.

با زدن لینک بازیابی رمز عبور در وردپرس، لینکی برای درج رمز عبور جدید برای شما ارسال می شود. این موضوع در صورتی که شخصی بتواند به ایمیل شما دسترسی داشته باشد، بسیار خطرناک است و امنیت سایتتان را تهدید می کند.

اما نگران نباشید، در این آموزش از وردپرس نارنجی به کمک کدهای وردپرس با غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس به راحتی این موضوع را هم حل می کنیم. در ادامه با من همراه باشید.

غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس

اکنون این سوال پیش می آید که اگر بازیابی رمز عبورتان را غیرفعال کنید، در صورت فراموشی رمز عبور چطور می توانید به پیشخوان خود دسترسی داشته باشید؟

همانطور که قبلا هم توضیح داده بودم، در این حالت با ورود به هاست خود با کمک آموزش تغییر رمز عبور از طریق پایگاه داده به راحتی می توانید رمز عبور جدید برای خود ایجاد کنید.

اما برای غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس، باید تغییراتی را در فایل فانکشن پوسته نصبی خود ایجاد نمایید. پس قبل از ادامه آموزش حتما یک فایل پشتیبان از وب سایت خود تهیه کنید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes بروید. در این مسیر پوشه هم نام با قالب نصبی خود را باز کرده و در آن فایل functions.php را ویرایش کنید.

function disable_password_reset() {return false;}
add_filter ( 'allow_password_reset', 'disable_password_reset' );

با اضافه کردن قطعه کد بالا به فایل فانکشن پوسته نصبی خود، عملیات غیرفعال کردن بازیابی رمز عبور در وردپرس به پایان می رسد.

این مطلب را از دست ندهید :
تغییر گراواتار پیش فرض وردپرس
رمز عبور قابل بازیابی نیست
خطا هنگام بازیابی رمز عبور

اکنون چنانچه برای بازیابی رمز عبور خود اقدام کنید، پس از ورود ایمیل برای بازیابی رمز عبور، با صفحه ای مانند تصویر بالا مواجه خواهید شد و امکان بازیای رمز عبور وجود نخواهد داشت.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن