آموزش های وردپرس

آموزش نمایش تعداد نظرات در وردپرس

همانطور که همیشه تاکید می کنم،  بخش دیدگاه ها یا نظرات یکی از مهم ترین بخش های هر سایت وردپرسی می باشد و پل ارتباطی بین شما و کاربرانتان است. شما می توانید با نمایش تعداد نظرات در وردپرس خود، میزان تعامل با کاربران را به نمایش بگذارید.

وجود بخش نظرات در هر وب سایتی یکی از الزامات آن وب سایت است و کاربران می توانند در مورد موضوعات مطرح شده از این طریق گفتگو کنند.

با نمایش تعداد دیدگاه ها در وردپرس، می توانید کاربران بیشتری را به ارائه دیدگاه یا نظرات در وب سایت خود تشویق کنید و به این ترتیب تعامل خود با کاربران را افزایش دهید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه نمایش تعداد دیدگاه ها را در یک وب سایت وردپرس آموزش خواهم داد.

آموزش نمایش تعداد نظرات در وردپرس

برای نمایش تعداد دیدگاه ها در وردپرس دو راه پیش روی شما قرار دارد. شما می توانید با کمک افزونه های وردپرس و یا به کمک کدنویسی تعداد کامنت ها را در وب سایت خود نمایش دهید.

در این آموزش ابتدا افزونه ای کاربردی برای نمایش تعداد نظرات در وردپرس معرفی خواهد شد و در ادامه روش کدنویسی ر توضیح خواهم داد.

نمایش تعداد کامنتهای وردپرس با افزونه

افزونه ای که در این آموزش برای نمایش تعداد دیدگاه ها در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان Simple Blog Stats در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۳.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۸ را از کاربران خود به دست بیاورد.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش نصب بسته های آسان قالب ها در وردپرس

برای نمایش تعداد نظرات در وردپرس، ابتدا با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Simple Blog Stats

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیر منویی با عنوان Simple Blog Stats در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن می توانید  به صفحه نحوه استفاده از افزونه هدایت شوید.

تنظیمات Simple Blog Stats
تنظیمات افزونه

برای نمایش تعداد نظرات در وردپرس این افزونه دو راه پیش روی شما قرار می دهد؛ یکی استفاده از شورت کدها و دیگری استفاده از کدهای php می باشد.

علاوه بر تعداد کامنت ها، این افزونه آمار و ارقام دیگری نیز نمایش می دهد؛ مانند تعداد برگه ها، تعداد نوشته ها، تعداد پیش نویس ها و … .

همانطور که در تصویر نیز مشخص شده است، برای نمایش تعداد دیدگاه ها در وردپرس می توانید از شورت کد approved comments استفاده نمایید.

[sbs_approved]
افزودن شورت کد افزونه Simple Blog Stats
افزودن شورت کد

شورت کد مشخص شده را در ویرایشگر گوتنبرگ به عنوان کد کوتاه و در ویرایشگر کلاسیک در بخش متنی، در برگه دلخواه، در نوشته و یا ابزارک دلخواه وارد نمایید.

پیش نمایش افزونه Simple Blog Stats
پیش نمایش افزونه

علاوه بر این برای نمایش تعداد نظرات در وردپرس می توانید از بخش Template Tags، کد مورد نظر را به بخش دلخواه اضافه نمایید.

نمایش تعداد کامنتهای وردپرس بدون استفاده از افزونه

برای نمایش تعداد دیدگاه ها در وردپرس به کمک کدنویسی، باید تغییراتی را در فایل فانکشن قالب نصبی خود ایجاد نمایید، پس قبل از ادامه مراحل از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش کار کردن با افزونه گراویتی فرم

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes رفته و در پوشه قالب نصبی خود فایل functions.php را ویرایش کنید.

function wpn_total_comments() {

$comments_count = wpn_count_comments();

$message =  'در حال حاضر <strong>'.  $comments_count->approved . '</strong> نظر توسط کاربران ارسال شده.';

return $message;

}

add_shortcode('wpn_total_comments','wpn_comment_count');

قطعه کد بالا را در جای مناسبی از فایل فانکشن قالب نصبی خود قرار داده و پس از ذخیره تغییرات، برای نمایش تعداد نظرات در وردپرس از شورت کد زیر در محل مورد نظر استفاده کنید.

[wpn_total_comments]

اکنون تعداد دیدگاه ها در وردپرس در محلی که شورت کد را وارد کرده اید، نمایش داده خواهد شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن