افزونه های ووکامرس

افزونه دکان بهترین افزونه چند فروشندگی در دنیای وردپرس

همانطور که پیش از این در آموزش معرفی افزونه های چند فروشندگی توضیح دادم، افزونه دکان یکی از محبوب ترین و بهترین افزونه های چند فروشندگی و راه اندازی بازار آنلاین در سیستم ووکامرس می باشد.

با راه اندازی سیستم های چند فروشندگی و یا بازار آنلاین در وردپرس، می توانید با فروش محصولات و یا خدمات افراد دیگر و دریافت پورسانت، به کسب درآمد بپردازید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه راه اندازی بازار آنلاین در ووکامرس با به کمک افزونه دکان توضیح خواهم داد.

راه اندازی سیستم چند فروشندگی با افزونه Dokan

این افزونه در مخزن وردپرس ثبت شده است و دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد. نسخه رایگان افزونه دکان تا کنون با بیش از ۲۰.۰۰۰ نصب فعال در مخزن وردپرس توانسته است امتیاز ۴.۵ را از کاربران خود به دست بیاورد.

این افزونه در موقعیتی آسان به شما این امکان را می دهد که به عنوان یک فروشنده، بسیاری از مسائل فروش را برای سایت فروشگاهی خود مدیریت کنید و برای فروشندگان خود نیز این امکان را فراهم کنید.

برای ایجاد بازار آنلاین به کمک دکان، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Dokan

پس از نصب و فعال سازی افزونه به طور خودکار به صفحه راه اندازی سریع افزونه هدایت خواهید شد. در این صفحه برای پیکربندی دکان روی دکمه بزن بریم کلیک کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
زوم کردن تصاویر محصولات ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Zoom Magnifier
پیکربندی دکان
پیکربندی مرحله به مرحله دکان

در مرحله بعدی، آدرس صفحه فروشگاه خودتان، دریافت کننده مالیات و دریافت کننده هزینه حمل و نقل را مشخص کرده و روی ادامه کلیک کنید.

تنظیمات فروش
تنظیمات فروش ها

در مرحله بعدی نوع و میزان کمیسیون دریافتی خود را مشخص کنید و برای ادامه پیکربندی افزونه دکان روی دکمه ادامه کلیک کنید.

تنظیمات برداشت
تنظیمات برداشت از حساب

در مرحله برداشت، می توانید تعیین کنید که فروشندگان شما چه زمانی و چه میزان مبلغ را می توانند پس از فروش محصولات خود در بازاری که شما ایجاد کرده اید برداشت کنند.

افزونه های توصیه شده به همراه افزونه دکان
توصیه شده ها

در مرحله بعدی نیز افزونه هایی برای بهبود بازار شما به همراه افزونه دکان توصیه می شوند که می توانند با کلیک روی ادامه آن ها نیز نصب کنید.

آخرین مرحله از پیکربندی دکان
مرحله آخر از پیکربندی افزونه دکان

در مرحله آخر نیز فروشگاه شما آماده است تا به عنوان یک بازار مورد استفاده قرار بگیرد.

پیشخوان دکان
پیشخوان افزونه دکان برای مدیر فروشگاه

پس از پیکربندی گام به گام افزونه دکان، خواهید دید که منویی با عنوان دکان در پیشخوان وب سایت شما ظاهر شده است که با کلیک روی آن به پیشخوان بخش دکان یا بازار خود وارد می شوید.

همانطور که مشاهده می کنید در این پیشخوان می توانید میزان فروش، میزان کمیسیون خود و  به طور کلی فعالیت هایی که درون بازار رخ داده اند را مشاهده کنید.

تنظیمات افزونه دکان
تنظیمات دکان

در زیرمنوی تنظیمات می توانید تمام پیکربندی هایی که پیش از این برای افزونه دان انجام داده اید را مدیریت کرده و همینطور تنظیمات دیگری از جمله نحوه نمایش پیشخوان فروشنده، تماس با مدیریت بازار و … را سفارشی سازی کنید.

تایید برداشت وجه در افزونه دکان
تاییدیه برداشت وجه

در زیرمنوی برداشت نیز می توانید درخواست های برداشت وجه از جانب فروشندگان خود را بررسی کرده و در صورت صلاح دید خود آن ها را تایید یا رد کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ایجاد سیستم همکاری در فروش و بازاریابی در ووکامرس با افزونه YITH WooCommerce Affiliates
دکان در حساب کاربری مشتریان
پیوستن به بازار از طریق دکان

پس از نصب و پیکربندی افزونه دکان، برای کاربران نیز در صفحه حساب کاربری دکمه ای با عنوان داشبورد فروشندگان ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه پیشخوان فروشنده هدایت خواهند شد.

پیشخوان فروشندگان
پیشخوان فروشندگان در افزونه دکان

در این صفحه فروشندگان شما می توانند فروشگاه خود را ایجاد کنند، محصولات جدید اضافه کرده و به فروش برسانند.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن