افزونه های وردپرس

کپی کردن نوشته ها در وردپرس با افزونه Duplicate Post

تولید محتوا و نوشتن مطالب مختلف در حوزه کاری خودتان، باعث افزایش بازدید وبسایت و رشد سایتتان خواهد شد. گاهی هنگام تولید محتوا به کپی کردن نوشته ها در وردپرس احتیاج پیدا می کنید.

با اینکه استفاده از مطالب کپی برای سئوی وبسایت شما ضرر دارد و نباید مطالب تکراری در وبسایت خودتان لحاظ کنید، اما ممکن است مطالبی مشابهی داشته باشید که با کپی کردن آنها و ایجاد تغییرات بتوانید سریع تر کار خود را پیش ببرید.

به طور پیش فرض در وردپرس امکانی برای کپی کردن نوشته ها وجود ندارد، اما در این آموزش از وردپرس نارنجی به شما یاد می دهیم که چگونه می توانید از نوشته های خود یک نسخه رونوشت یا کپی ایجاد نمایید.

کپی کردن نوشته ها در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای کپی کردن نوشته های وردپرسی معرفی می کنیم، با عنوان Duplicate Post در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 2 میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را از کاربران خود به دست بیاورد. برای ایجاد یک نسخه کپی از نوشته های خود، با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه Duplicate Post

پس از نصب و راه اندازی افزونه، زیر منویی با عنوان Duplicate Post در بخش تنظیمات پیشخوان وبسایت شما ظاهر می شود. با کلیک روی این منو به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
نحوه ریدایرکت 301 لینکها در وردپرس
تنظیمات کپی نوشته ها در وردپرس
تنظیمات کپی کردن نوشته ها

این افزونه در بخش تنظیمات خود دارای سه تب مختلف می باشد که تک تک آنها را در ادامه توضیح می دهیم.

تب What to copy

همانطور که از نام این تب مشخص است، در این بخش می توانید برای کپی کردن نوشته ها تعیین کنید که چه بخش هایی از یک نوشته کپی شوند.

Post/page elements to copy: در این گزینه، هر زگینه ای را که بعال نمایید هنگام کپی کردن نوشته ها از یک نوشته کپی می شود.

Title prefix: وقتی یک نوشته را کپی می کنید، هر عبارتی که در این گزینه قرار دهید مانند copy قبل از عنوان نوشته در رونوشت قرار می گیرد. در صورتی که خالی بگذارید هیچ عبارتی قبل از عنوان رونوشت قرار نخواهد گرفت.

Title suffix: در این گزینه هر عبارتی قرار دهید، بعد از عنوان نوشته در رونوشت قرار می گیرد. در صورتی که خالی بگذارید هیچ عبارتی پس از عنوان رونوشت ها قرار نخواهد گرفت.

Increase menu order by: در این گزینه می توانید هنگام کپی کردن نوشته ها ترتیب قرارگرفتن رونوشت و نوشته را تعیین کنید.

Do not copy these fields: فیلدهایی که تمایل ندارید هنگام کپی کردن نوشته از آنها نسخه کپی تهیه شود، در این پزینه وارد نمایید.

Do not copy these taxonomies: با فعال کردن هر گزینه در این بخش، آن طبقه بندی در کپی کردن نوشته کپی نمی شود. در این گزینه با زدن لینک Show/hide private taxonomies می توانید طبقه بندی های بیشتری را برای جلوگیری از کپی شدن مشاهده و انتخاب نمایید.

مجوز کپی کردن نوشته ها
تنظیمات مجوز کپی نوشته ها

تب Permissions

در این تب می توانید اجازی دسترسی برای کپی کردن نوشته ها را برای نقش های کاربری مختلف و انواع نوشته ها فعال یا غیرفعال کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت فرم های مختلف در وردپرس با افزونه Form Maker
تنظیمات افزونه Duplicate Post
تنظیمات نمایش بخش های مختلف برای کپی

تب Display

در این تب می توانید نمایش لینک کپی کردن نوشته ها را در بخش های مختلف تعیین کنید.

در گزینه Show links in می توانید نمایش یا عدم نمایش لینک کپی کردن نوشته ها را لیست نوشته ها، صفحه ویرایش و … فعال کنید.

چنانچه گزینه Show update notice را فعال نمایید، هنگام به روزرسانی افزونه هشدار برای شما نمایان می شود.

اکنون چنانچه به صفحه نوشته های خود مراجعه نمایید، خواهید دید که هم در قسمت کارهای دسته جمعی و هم در زیر هر نوشته می توانید اقدام به کپی کردن نوشته های خود نمایید.

کپی کردن نوشته ها در وردپرس
کپی کردن در صفحه همه نوشته ها

زمانی که بر روی clone کلیک میکنید بلافاصله یک کپی از نوشته یا برگه شما ایجاد می شود و به لیست نوشته ها یا برگه ها باز میگردد. هنگامی که برای کپی کردن نوشته ها روی New draft کلیلک می کنید، یک کپی از نوشته یا برگه شما ایجاد شده و به صفحه ویرایش رونوشت منتقل می شوید تا تغییرات لازم را ایجاد نمایید.

کپی کردن نوشته های ودرپرسی
کپی نوشته ها در نوار ابزار

همچنین در صفحه ویرایش نوشته و برگه و در نوار ابزار وردپرس، دکمه ای با عنوان copy to a new draft ایجاد شده است که در این بخش نیز با کلیک روی آن می توانید از نوشته خود یک نسخه کپی تهیه کنید.

پس از کپی کردن نوشته های خود، آنها را ویرایش کرده و تغییراتی در آن ایجاد نمایید سپس با کلیک روی دکمه انتشار اقدام به منتشر نمودن نوشته های کپی خود کنید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وردپرس نارنجی در جشنواره وب و موبایل ایران شرکت کرده است.به این وب سایت رای دهید
+
بستن