افزونه های وردپرس

ایجاد صفحه پرسش و پاسخ در وردپرس با افزونه DW Question & Answer

فعالیت برخی سایتها مانند سایتهای آموزشی از جمله وردپرس نارنجی، به گونه ای است که کاربران نیازمند پرسیدن سوالاتی از مسئول سایت و یا اعضای سایت می شوند. همانطور که همیشه در اکثر آموزشها تاکید می کنم هدف ما از ایجاد وبسایت، ایجاد حس خوب برای کاربران است. پس باید هر چه بیشتر تلاشمان رو زیاد کنیم تا در این راه از سایر رقبای خود پیشی بیگریم. یکی از راه های جذب مخاطبان ایجاد صفحه پرسش و پاسخ در وردپرس است تا به کمک آن افراد در خصوص موضوع سایت ما سوالات خود را بپرسند و ما یا سایر اعضای سایت بتوانیم پاسخ گوی آنها باشیم.

در وردپرس بخشی با عنوان دیدگاه‌ها برای قرار دادن نظرات کاربران تعبیه شده است و می‌تواند تا حدی جوابگو باشد، اما سیستم پیشرفته‌ای نیست و تنها در حد اعلام یک نظر جوابگو است. اگر بخواهیم سیستمی را بدون تنظیمات اضافی و فقط به صورت پرسش و پاسخ درآوریم می‌توانیم از ایجاد صفحه پرسش و پاسخ در وردپرس استفاده نماییم. در این آموزش از وردپرس نارنجی، به معرفی افزونه ای می پردازیم که به کمک آن می توانیم صفحه ای برای پرسش و پاسخ در وردپرس ایجاد کنیم.

ایجاد صفحه پرسش و پاسخ در وردپرس

افزونه که برای ایجاد صفحه پرسش و پاسخ در وردپرس معرفی می کنم با نام DW Question & Answer در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه با دو نسخه رایگان و تجاری، تا کنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۱ را از کاربران خود دریافت کند. برای ایجاد ویژگی پرسش و پاسخ حرفه ای در یکی از صفحات خود با کلیک روی دکمه زیر افزونه DW Question & Answer را دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در سایت خود نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
تبدیل لینک های بلند سایت وردپرسی به لینک های کوتاه با افزونه Makhlas

دانلود افزونه DW Question & Answer

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان Questions در پیشخوان وردپرس شما افزوده خواهد شد که با کلیک روی آن به بخش سوالات منتقل می شوید.

برای تغییر تنظیمات افزونه به منوی Questions>> تنظیمات بروید. در تب عمومی از میان برگه‌های ساخته شده می توانید یکی رابرای بخش سوالات و دیگری را برای جواب های دریافتی انتخاب نموده و در بخش لینک ثابت نیز می توانید نامک صفحه پرسش و پاسخ و نامک دسته بندی و برچسب آن را به ترتیب مشخص کنید.

تنظیمات افزونه پرسش و پاسخ
تنظیمات عمومی افزونه

سپس به تب Emails رفته و تنظیمات نام، لوگو، ایمیل ارسال کننده را قرار دهید و با استفاده از منو های New Question Notifications ، New Answer Notifications ، New Comment Notifications وNew Answer Notifications (to Followers) می توانید محتوای نوتیفیکیشنهای ارسالی در ایمیل را برای هر بخش تعیین کنید.

تنظیمات ایمیل پرسش و پاسخ
تنظیمات ایمیل افزونه

در نهایت در تب permission می توانید امکان دسترسی به بخش سوال و جواب را برای هر نقش کاربری خاص تعیین کنید تا تنها نقش های کاربری منتخب اجازه ارسال سوال و جواب در این بخش را داشته باشند.

تنظیمات مجوزهای افزونه پرسش و پاسخ
تنظیمات مجوزها

در منوی دسته بندی و انتخاب برچسب هم می توانید برای سوالات خود دسته بندی و برچسب ایجاد کنید. در نهایت پس از اتمام مراحل فوق برای کاربران امکان ارسال سوال و جواب در صفحه مورد نظر فراهم خواهد شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن