آموزش های وردپرس

حذف منوهای پیشخوان وردپرس

گاهی ممکن است برای شما پیش بیاید که به آیتمی از منوهای ادمین وردپرس نیاز نداشته باشید و بخواهید آنها را شخصی سازی کرده و برخی از منوهای پیشخوان خود را حذف یا جابجا کنید. برای مثال ممکن است برای شما پیش بیاید که در وبسایت خود تنها از برگه های ایستا استفاده کنید و نیازی به پستها یا همان بخش نوشته های سایت نداشته باشید. در این صورت برای شخصی سازی منوهای ادمین خود اقدام به حذف منوی نوشته ها در پیشخوان خود می کنید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، به بررسی راه های حذف منوهای پیشخوان وردپرس و شخصی سازی بیشتر آن می پردازیم.

حذف منوهای پیشخوان وردپرس

برای حذف منوهای پیشخوان وردپرس دو روش را در این آموزش با هم بررسی خواهیم کرد. روش اول برای حذف منوهای پیش فرض وردپرس کاربرد دارد و روش دوم استفاده از افزونه ای است که برای حذف منوهای پیش فرض کاربردی ندارد اما برای شخصی سازی آن استفاده می شود.

حذف منوهای پیش فرض

همانطور که در ابتدای آموزش هم اشاره شد، در یک وبسایت ایستا که فقط به معرفی یک شرکت یا برای معرفی خودتان راه اندازی کرده اید ممکن است به بخش نوشته ها یا پستها نیازی نباشد و برای شما وجود این بخش دست و پا گیر به نظر برسد. برای حذف منوی نوشته ها در پیشخوان خود کافی است کد زیر را در فایل  functions.php قالب خود قرار دهید.

    function cleanup_admin_menu() {      

 remove_menu_page( ‘edit.php’ );

    }

    add_action( ‘admin_menu’, ‘cleanup_admin_menu’ );

بعد از اینکه فایل functions.php را ذخیره کردید، خواهید دید که منوی نوشته های پیشخوان شما حذف شده است. به همین ترتیب برای حذف سایر منوهای پیشخوان وردپرس به همین روش عمل کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
حل مشکل مسدود شدن کوکی در وردپرس

در صورتی بخواهید مجددا منوی نوشته ها را به پیشخوان خود برگردانید، کافی است کد بالا را از فایل functions.php حذف کنید.

شخصی سازی منوهای پیشخوان وردپرس

افزونه ای که برای شخصی سازی و حذف منوهای پیشخوان وردپرس به ما کمک می کند با نام Admin Menu Editor در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه با بیش از ۲۰۰.۰۰۰ نصب فعال، امتیاز ۴.۷ را کسب کرده است. برای شخصی سازی و حذف منوهای پیشخوان وردپرس کافی است با کلیک روی دکمه زیر افزونه Admin Menu Editor را دانلود کرده و سپس با استفاده از آموزش نصب افزونه ها در ودپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن نمایید.

دانلود افزونه Admin Menu Editor

پس از نصب افزونه منویی تحت عنوان Menu Editor  در بخش تنظیمات پیشخوان شما ظاهر می شود. در صفحه ی ویرایشگر منو، به سادگی می توانید با کشیدن و رها کردن آیتم های منو را مرتب کنید.

تنظیمات menu editor
تنظیمات افزونه

با کلیک کردن بر روی آیتم های منو، گزینه های زیر منو در ستون بعدی نمایش داده می شوند. اگر بر روی آیتم های منو به صورت جداگانه کلیک کنید، برای هر آیتم گزینه های آن آیتم خاص را مشاهده خواهید کرد. برای حذف کردن یک آیتم منو، روی آن کلیک کنید تا آن را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه حذف در بالا کلیک کنید.

حذف منوهای پیشخوان وردپرس
تغییر منوهای پیشخوان

همانطور که گفتم اگر هر یک از منوهای پیش فرض را حذف کنید، پس از ذخیره کردن دوباره باز خواهند گشت. این افزونه به گونه ای طراحی شده است که از حذف منوها ی پیش فرض وردپرس جلوگیری کند؛ اما به وسیله آن می توانید منو را برای نقش خاص یک کاربر حذف کنید.
با انتخاب قابلیتهای مورد نیاز، می توانید تنظیم کنید که چه کسی چه آیتمی از منو را ببیند. به عنوان مثال، می توانید منو نظرات را برای کاربرانی که نقش ویرایشگر دارند، پنهان کنید.
برای بازگرداندن منوی پیش فرض ادمین وردپرس، بر روی دکمه بارگذاری منوی پیش فرض ( Load default menu) کلیک کنید و تغییرات خود را ذخیره کنید. در موارد اضطراری، هنگامی که به صفحه ی تنظیمات افزونه دسترسی ندارید، با مراجعه به آدرس زیر  می توانید به راحتی منوی پیش فرض را مجددا تنظیم کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش نحوه نصب افزونه در وردپرس

http://www.yourwebsite.com/wp-admin/?reset_admin_menu=1

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن