افزونه های وردپرس

تغییر آدرس صفحه نویسنده در وردپرس با افزونه Edit Author Slug

وجود نام کاربری نویسندگان در آدرس صفحه آرشیو نوشته های یک نویسنده، خود یک راه نفوذ به شمار می آید. پس با تغییر آدرس صفحه نویسنده در وردپرس جلوی این راه نفوذ را بگیرید.

به طور پیش فرض تمام نوشته های یک نویسنده در صفحه ای با آدرس سایت شما به همراه نام کاربری نویسنده قرار می گیرد. مانند wpnarenji.ir/author/username

اگر کسی قصد نفوذ به وب سایت شما را داشته باشد، با در دست داشتن نام کاربری یکی از نویسندگان یکی از گام های اولیه را به راحتی طی کرده است. اما آیا امکان تغییر آدرس صفحه نویسنده در وردپرس وجود دارد؟

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه را معرفی می کنم که به کمک آن می توانید امنیت سایتتان را افزایش داده و آدرس صفحه نویسنده در وردپرس را تغییر دهید.

آموزش تغییر آدرس صفحه نویسنده در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای تغییر آدرس صفحه نوشته های یک نویسنده معرفی می کنم، با عنوان Edit Author Slug در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از ۱۰۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۵ ستاره کامل را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای تغییر آدرس صفحه نویسنده در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Edit Author Slug

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان Edit Author Slug در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

این مطلب را از دست ندهید :
ایجاد برگه سوالات متداول در وردپرس با افزونه Easy Accordion
تنظیمات افزونه Edit Author Slug
تنظیمات افزونه

Author Base: در این گزینه می توانید آدرس اصلی برای نمایش نوشته های نویسندگان را تغییر دهید، این آدرس به صورت پیش فرض author است و پس از آن نام کاربری نویسنده ظاهر می شود که می توانید به جای author عبارت دلخواه خود را قرار دهید.

Role-Based Author Base: با فعال سازی این گزینه، بخشی با  عنوان Role Slugs مانند تصویر زیر ظاهر می شود که می توانید برای تمام نقش های کاربری در وردپرس مانند نویسنده، آدرس پیش فرض را ویرایش کنید.

ایجاد پیوند دلخواه برای هر نقش کاربری
تنظیمات برای هر نقش کاربری

Automatically Update: با فعال سازی این گزینه پروفایل کاربران پس از تغییر آدرس اصلی صفحه نویسنده در وردپرس، به طور خودکار به روزرسانی می شود.

Bulk Update: با فعال سازی این گزینه نیز یک بخش با عنوان Author Slug Structure و با امکان انتخاب کشویی ظاهر می شود.

انتخاب حالت پیش فرض آدرس نویسنده
حالت پیش فرض آدرس نویسنده

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در Author Slug Structure می توانید انتخاب نمایید که آدرس صفحه نویسنده در وردپرس به چه صورت نمایش داده شود. برای مثال می توانید انتخاب کنید که این آدرس با لقب نویسنده نمایش داده شود و پس از تغییر آدرس صفحه نویسنده در وردپرس هر آنچه تمایل دارید نمایش دهید.

پس از ذخیره تغییرات، همچنین برای تغییر آدرس صفحه نویسنده در وردپرس می توانید به پروفایل نویسندگان مراجعه نمایید.

تغییر پیوند برای هر کاربر
تغییر ادرس برای هر کاربر

همانطور که مشاهده می کنید، در پروفایل کاربران بخشی با عنوان Edit Author Slug ظاهر شده است که در آن می توانید برای آدرس صفحه نویسندگان، در پروفایل هر نویسنده با تغییر آدرس صفحه نویسنده در وردپرس مقدار دلخواه را وارد نمایید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن