افزونه های وردپرس

بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه EWWW Image Optimizer

پیش از این در آموزشی دیگر در مورد بهینه سازی تصاویر وردپرس با افزونه wp smushit صحبت کردیم. اما در این آموزش قصد معرفی افزونه دیگری را داریم.

یکی از موارد مهم و ضروری در هر وبسایت، بهینه سازی تصاویر آن وبسایت می باشد. با بهینه کردن تصاویر وردپرس و کاهش حجم آنها، سرعت لود وبسایت شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد که این خود یکی از عوامل مهم در بهبود رابط کاربری و افزایش رتبه سئوی وبسایت شما می باشد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، یکی از بهترین ها برای بهینه سازی تصاویر وردپرس را معرفی خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

بهینه سازی تصاویر وردپرس

افزونه ای که به راحتی و با رابط کاربری عالی و بیشترین گزینه های در دسترس برای بهینه سازی تصاویر وردپرس به ما کمک می کند، با عنوان EWWW Image Optimizer در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۷۰۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۴ را از کاربران خود بدست بیاورد.

این افزونه امکان کاهش حجم عکس در وردپرس را به گونه ای ارائه می دهد که می توانید میتوانید از امکان آپلود در یک فضای ابری نیز استفاده کنید. از مزیت‌هایافزونه می توان به این مورد اشاره کرد که کار فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر در وردپرس در سرورهای آن انجام گرفته و چنانچه به صورت کلی حجم تصاویر را کم کنید، با مشکل افزایش مصرف منابع هاست و CPU مواجه نخواهید شد. امکان بهینه سازی تصاویر وردپرس برای تصاویر قبلی نیز با کمک این افزونه فراهم است.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش ساخت منوی شناور در وردپرس با افزونه Float menu

برای استفاده از قابلیتهای زیاد افزونه EWWW Image Optimizer کافی است روی دکمه زیر کلیک کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس، اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه EWWW Image Optimizer

نکته: قبل از هر چیز دقت کنید که این افزونه نیاز به تابع exec و یا کلید API دارد. احتمالا سرور شما این تابع را بسته است و باید با هاستیگ در مورد باز کردن این بخش مکاتبه کنید.

پس از نصب و فعالسازی افزونه زیرمنویی با عنوان EWWW Image Optimizer در بخش تنظیمات پیشخوان وردپرس شما اضافه می شود. برای رفتن به تنظیمات افزونه روی آن کلیک کنید.

تنظیمات افزونه بهینه سازی تصاویر
تنظیمات افزونه

تب پایه:

کلید API بهینه سازی: همانطور که پیش از این نیز گفتیم، این افزونه نیاز به فعال بودن تابع exec و یا دریافت کلید API دارد که در این قسمت می توانید کلید API خود را وارد نمایید.

اشکال زدایی: در صورت فعال بودن این گزینه میتوانید در صورت بروز خطا آنها را به راحتی رفع کنید.

حذف متاداده: در هر عکس، اطلاعاتی مانند زمان ثبت عکس، نوع دوربین و حتی گاهی اطلاعات مکان ثبت عکس یا نرم افزار ویرایشگر و … در داخل عکس ذخیره می‌شود. همانطور که میدانید واقعا به این اطلاعات نیازی نداریم، پس تیک این گزینه را بزنید.

سطح بهینه سازی JPG ، PNG ،  GIF و PDF : در این بخش ها می توانید سطح فشرده سازی تصاویر و فایلها با فرمتهای مختلف را تعیین نمایید.

پشتیبان گیری اصلی: دقت کنید که ممکن است این فرایند به کیفیت عکس‌ها صدمه بزند. پس توصیه می‌کنیم حتما در شرایط تستی یک بار این گزینه‌ها را آزمایش کنید و یا برای اطمینان تیک این گزینه را بزنید تا از تصاویر شما یک فایل پشتیبان در کلود افزونه ذخیره گردد.

این مطلب را از دست ندهید :
نسخه موبایل در وردپرس با افزونه WPtouch
تنظیمات ExactDN در افزونه
تنظیمات ExactDN

تب ExactDN:

قبل از اینکه به توضیه در باره این تب بپردازیم بهتر است بدانیم ExactDN چیست؟

دو بخش اصلی برای بهینه سازی تصاویر وجود دارد: فشرده سازی و تغییر اندازه.

همه برنامه های بهینه سازی تصاویر وردپرس برای حل مشکل فشرده سازی کار می کنند، اما بسیاری از سایت ها نیز از مسائل مربوط به پوسته پوسته شدن / تغییر اندازه تصویر رنج می برند.

به عنوان مثال، اگر شما یک تصویر ۸۰۰ پیکسلی داشته باشید و در صفحه ۴۰۰پیکسل نمایش داده شود، تصویر شما ۴ برابر بزرگتر چیزی است که باید باشد و این خود دلیل افزایش حجم کلی وبسایت شما سات. پی باید تصاویر را به اندازه مناسب قرار دهید.

حل مسائل تغییر اندازه نیاز به تعداد زیادی کار دستی خسته کننده دارد. اما در افزونه EWWW Image Optimizer به راحتی با فعال کردن بخش ExactDN می توانید تغییر اندازه تصاویر خود را حل و فصل نمایید. برای اطلاعات بیشتر راجع به این راه حل می توانید به توضیحات افزونه مراجعه نمایید.

تنظیمات پیشرفته در افونه بهینه سازی تصاویر
تنظیمات پیشرفته افزونه

تب پیشرفته:

سطح کیفیت JPG: از این قسمت می­توانید سطح کیفیت پیشفرض وردپرس را با وارد کردن عددی از ۱ تا ۱۰۰ تغییر دهید. توصیه می­شود عدد ۸۲ را استفاده نمایید.

بهینه سازی موازی: این گزینه مربوط به بهینه سازی همگام با آپلود می­باشد. اگر سرور شما ضعیف باشد فعال بودن این گزینه ممکن است عملکرد وب­سایتتان را با مشکل مواجه کند.

بهینه سازی برنامه ریزی شده: با فعال کردن این گزینه بهینه سازی­ ها به صورت برنامه ریزی شده و هنگامی که وب­سایت شما بازدید می­شود، انجام می­گیرد.

این مطلب را از دست ندهید :
آموزش کار کردن با صفحه ساز SiteOrigin

پوشه های رسانه ای را وارد کنید: این گزینه مربوط به اسکن کردن تمام عکس­ ها از دو پوشه آخر کتابخانه هنگام بهینه سازی برنامه ریزی شده می­باشد.

پوشه ها برای بهینه سازی: مسیرهایی که حاوی تصاویر هستند را برای بهینه سازی در این فیلد وارد کنید.

پوشه ها برای نادیده گرفتن: اگر می­خواهید عمل بهینه سازی بر روی فایل­ های خاصی انجام نشود آدرس آنها را در این فیلد وارد نمایید.

تغییر اندازه در افزونه بهینه سازی تصاویر وردپرس
تنظیمات تغییر اندازه

تب تغییر اندازه:

شناسایی تغییر اندازه: این گزینه مربوط به برجسته سازی و تغییر اندازه تصاویر در پنل مدیریتی کاربران می باشد.

تغییر اندازه تصاویر رسانه: این گزینه مربوط به تغییر اندازه تصاویری است که به صورت مستقیم به کتابخانه وردپرس وارد شده­ اند. مانند تصاویر آپلود شده­ ی پست­ ها و … که به دلخواه می­توانید آن را تنظیم نمایید.

تغییر اندازه تصاویر موجود: این گزینه مربوط به تغییر اندازه تصاویری که به صورت غیر مستقیم به کتابخانه وردپرس وارد شده­ اند می­باشد. مانند تصاویر قالب و … که به دلخواه می­توانید آن را تنظیم نمایید.

غیر فعال کردن تغییر اندازه: از این بخش می­توانید اعمال تغیرات اندازه را برای گروه خاصی از تصاویر غیرفعال نمایید.

تبدیل تصاویر در افزونه
تنظیمات تبدیل تصاویر

تب تبدیل:

مخفی کردن پیوندهای تبدیل: این گزینه مربوط به مخفی نمودن لینک­ های تبدیل تصاویر است.

حذف اصلی ها: با فعال کردن این گزینه تصاویر اصلی بعد از تبدیل به حالت بهینه سازی تصاویر وردپرس از سرور حذف خواهند شد.

تبدیل PNG به JPG: با فعال کردن این گزینه تمامی تصاویر از فرمت PNG به JPG  تبدیل می شود.

تبدیل GIF به PNG: با فعال کردن این گزینه نیز تمامی تصاویر از فرمت GIF به PNG تبدیل خواهند شد.

این مطلب را از دست ندهید :
ارسال اس ام اس در وردپرس و ووکامرس با افزونه ملی پیامک
تبدیل به فرمت WebP در افزونه بهینه ساز تصاویر
تنظیمات تبدیل به فرمت WebP

تب webP

با فعال کردن تنظیمات WebP در این صفحه، انتخاب می کنید که تصاویر با فرمت­های JPG و PNG به تصاویر با فرمت WebP تبدیل گردند.

پس از اعمال همه تغییرات، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیماتی که برای افزونه تعیین کرده اید ذخیره شود.

کار با افزونه EWWW Image Optimizer نسبتا ساده است و می توانید تنها با چند کلیک اقدام به بهینه سازی تصاویر وردپرس خود کنید. همانطور که پیش از این نیز گفتیم افزونه EWWW Image Optimizer یکی از بهترین افزونه­ های بهینه سازی تصاویر وردپرس است.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن