افزونه های وردپرس

مدیریت لینک ها در وردپرس با افزونه External Links

لینک سازی در وب سایت یکی از مهمترین روش ها برای افزایش رتبه سئو و افزایش کارایی سایت است. مدیریت لینک ها در وردپرس نیز یکی از بخش های مهم در لینک سازی می باشد.

هنگام ساخت لینک در نوشته های خود، می توانید از لینک های داخلی (لینک به مطالب سایت خود) و یا لینک های خارجی (لینک به مطالب سایت های دیگر) استفاده کنید.

قبلا در مورد نحوه نوفالو کردن لینک ها در وردپرس توضیح داده بودم، اما در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای را برای مدیریت لینک ها در وردپرس معرفی خواهم کرد.

مدیریت لینک ها در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای مدیریت بهتر لینک های ساخته شده در وب سایت وردپرسی معرفی می کنم، با عنوان External Links در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

افزونه External Links تا کنون با بیش از ۴۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۴.۴ را از کاربران خود به دست بیاورد.

با نصب این افزونه می توانید امکاناتی از قبیل باز کردن لینک ها در یک تب یا پنجره جدید، مدیریت لینک های خارجی و داخلی، اضافه کردن تگ noopener یا noreferrer، اضافه کردن تگ follow یا nofollow، استفاده از آیکون در لینک ها را استفاده کرده و همچنین ویژگی های دیگری مانند کلاس های css و عنوان را تنظیم کنید.

اکنون برای مدیریت لینک ها در وردپرس با کلیک روی دکمه زیر افزونه External Links را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
ساخت فرم تماس 7 چند مرحله ای با افزونه Contact Form 7 Multi-Step Forms

دانلود افزونه External Links

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان External Links در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه مدیریت لینک ها در وردپرس هدایت خواهید شد.

تنظیمات External Links
تنظیمات افزونه

همانطور که مشاهده می کنید این افزونه در تنظیمات خود دارای شش تب مختلف می باشد، در ادامه تنظیمات مربوط به هر کدام را توضیح خواهم داد.

تب External Links

در این تب می توانید برای لینک های خارجی سایت، تنظیمات دلخواه را اعمال نمایید.

Settings for external links: برای اینکه بتوانید با کمک افزونه External Links برای لینک های خارجی تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید، ابتدا باید این گزینه را فعال نمایید.

Open external links: در این گزینه انتخاب نمایید که لینک های خارجی در صفحه یا تب جدید و یا در همان صفحه یا تب باز شوند.

Set follow or nofollow: با کمک این گزینه برای مدیریت لینک ها در وردپرس می توانید تعیین نمایید که لینک های خارجی فالو و یا نوفالو باشند.

Also add to rel attribute: در این گزینه نیز می توانید به ویژگی rel مقادیر دیگری مانند noopener را اضافه نمایید.

Set title: در این گزینه عنوان لینک های خارجی را می توانید مدیریت کنید. با قرار دادن {title} عنوان اصلی لینک ها نمایش داده می شوند.

Add CSS class(es): برای مدیریت لینک ها در وردپرس می توانید کلاس های CSS دلخواه را نیز در این گزینه وارد نمایید.

Choose icon type: با کمک این گزینه نیز می توانید یک آیکون را برای نمایش در کنار لینک های خارجی انتخاب نمایید. این آیکون می توانید از نوع Dash icon، font awesome و یا تصویر باشد. با انتخهاب هر کدام می توانید از مجموع آیکون های در دسترس آن استفاده کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
ایجاد درگاه پرداخت آنلاین در ووکامرس با افزونه درگاه پرداخت بانک ملت

تب Internal Links

در این تب و با فعال کردن گزینه Settings for internal links می توانید تمام تنظیماتی که برای لینک های خارجی انجام دادید، برای لینک های داخلی و مدیریت لینک ها در وردپرس انجام دهید.

تنظیمات Internal Links
تنظیمات افزونه

تب Excluded Links

برای لینک های مستثنی، در این تب با فعال کردن گزینه Settings for excluded links می توانید تمام مواردی که برای مدیریت لینک ها در وردپرس برای لینک های خارجی و داخلی انجام دادید، برای لینک های مستثنی نیز انجام دهید.

تنظیمات excluded links
تنظیمات افزونه

تب Exceptions

در این تب می توانید تمام تنظیمات انجام شده در دو قسمت قبلی را برای برخی برگه ها و نوشته ها، با یافتن شناسه برگه و نوشته، غیرفعال کنید و اجازه دهید در این برگه ها و نوشته ها از تنظیمات پیش فرض استفاده شود.

تنظیمات exceptions
تنظیمات افزونه

تب Admin Settings

در نهایت در این تب با غیرفعال کردن گزینه Main Admin Menu، می توانید نمایش منوی افزونه External Links را در پیشخوان خود غیرفعال کنید.

تنظیمات مدیریت
تنظیمات پیشخوان

اکنون تنظیماتی را که برای مدیریت لینک ها در وردپرس پیکربندی کرده اید، برای تمام لینک های داخلی و خارجی اعمال خواهد شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن